girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

12. Kıskançlık ve imrenme sonucu ortaya çıkan eylem. 

Neden onun öyle hayatı yok bizim sizin onların var? Sıkıntı burdan başlıyor.

13 temmuz 00:13

11. "Sen de iyicee saldın abe yaa kendine geel" demeleri yok mu arkadaşlarımın. yahu bir derdim var belki... belki canım mecnun gibi depresyon hırkası giyip evde çekirdek çitlemek istiyor. bu tarz insanlar yüzünden depresif olunca bile kendimi suçluyorum çünkü pozitif enerji saçmam gerek, arkadaşlarımın benim üstümden geyik yapıp eğlenmesi gerek.

12 temmuz 07:58 ed.12 temmuz 10:58

10. Bu insanlar genelde (bkz: yamyam komşular) ve/veya (bkz: gereksiz akrabalar) olurlar.

Bazen saçma arkadaş gurupları da olur, ki onlardan katiyyen uzak durulmalıdır.

Herkesin hayatına kimse karışamaz diyerek girdimi sonlandırıyorum.  

12 temmuz 07:22 12 temmuz 07:25


9. Evet ya..Resmen kendi fikrine göre hareket edemiyorsun. Bunu arkadaşlar da çok yapıyor. Hayatınızın gidişatını etkileyecek konularda sizin fikirlerinizi yıkmaya çalışıyorlar. Sonuç hüsran..Sana ne Ya?benim gözlemim,benim tespitim,benim fikrim ben bununla hareket edeceğim.

12 temmuz 00:43

8. hiçbir türlüsüne tahammül edemediğimdir

11 temmuz 12:43

7. özellikle önemli, hayatın gidişatını etkileyen konularda kendi fikrini inatla kabul ettirmeye çalışanları kesinlikle anlayamıyorum. tabii ki herkes kendi fikrini söyleyebilir, tecrübesini aktarabilir ama insanlar, özellikle de aileler sınırı çok kolay aşıyor bu tarz konularda. birinin hayatı hakkında en doğru fikirlere sahip olduğunu sanmak nasıl bir egodur? ya da bir başkasına direttiğin kararların onun için çok kötü sonuçlanmayacağını nerden bilebilirsin? bunun sorumluluğunu nasıl alabiliyor insanlar inanın anlayamıyorum. empati yapmayı bile doğru düzgün beceremezken, bir başkasının hayatını nasıl yaşaması gerektiğini bildiği düşünebiliyorlar.

11 temmuz 12:28

6. ata sporumuz falan olabilir bu. ailen karışır, akrabaların karışır, arkadaşların karışır, sevgilin karışır, elalem karışır... toplumca ahkam kesmeyi çok seviyoruz belli ki. her şeyle ilgili söz hakkına sahibiz sanıyoruz. başkalarıyla ilgilendiğimiz kadar kendimizle ilgili olsak bir şeyler olacak ama, hayırlısı.

11 temmuz 09:40


5. iki gün önce erkek arkadaşımın müdahale etmeye kalkışması ile başlayıp dün ayrılmamızla sonuçlanan hadise.

neymiş açık giyiniyormuşum da bu durumdan hoşnut değilmiş, neden instagramda profilim gizli değilmiş, amacım neymiş? ulan sen beni beğendiğinde ben zaten böyleydim. ee sen bana geldiğinde benim böyle biri olduğumu da biliyordun, neymiş efendim artık hayatımda o varmış da insanların hayatlarına biri girince zaten biraz değişmeleri gerekirmiş.

aaahhh değişirim afedersin.

11 temmuz 08:46 11 temmuz 16:00

4. başlıktaki bahsi geçen insan topluluğuna''akraba'' denir aynı zamanda.Hafiyelik bizim kültürde ailede başlıyor.

11 temmuz 07:23

3. karısana sadece ''höst!'' diyip yola devam edilmelidir

11 temmuz 02:13