yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • oylar (6)
  • medya (2)
  5

  20. genelde bazı kuaförlerin tercih ettiği kerestas, loreal vs gibi muadillerine nazaran içerik olarak çok daha temiz bir marka olmasına rağmen Türkiye'de pek bilinmeyen, benim de  arkadaşım sayesinde  deneyimleyip  güzel sonuçlar aldığım şampuanlardır. 

  Öncelikle belirtmeliyim ki saçlarımın dipleri mevsimsel ve beslenme alışkanlıklarıma istinaden değişime uğrayan yapıda. Genele vurursam da dipler yağlı uçlar kurudur. Önlerde bir tutam boya olmasının dışında işlem görmemiş, sağlıklı olduğunu varsaydığım bir görüntüye sahip. Tek uyguladığım ısı aleti fön makinesi oluyor o da soğukta diplerimin kuruması zaman aldığından yoksa yazın hep kendi halinde kurumasını tercih ederim. 

  Konumuza dönecek olursak , üç çeşidini denedim ve memnuniyet sırasına göre "en çok verim aldığımdan en az etkisini gördüğüme" doğru yorumlayacağım. 

  LOSS CONTROL (turkuaz mavi etiket) : Bu seri dökülme karşıtı olup içerisinde mentol, ekinezya, at kestanesi ve guarana yağı gibi bileşenler bulunuyor, saçınızı yıkadığınızda verdiği çok hafif yanma hissine eşlik eden kokusundan zaten anlaşılıyor. Paraben, SLS, mineral yağlar, renklendirici ve silikon içermiyor lakin sls yok dediğime bakmayın sls den bir tık daha masum olan bitkisel sülfatlar mevcut. Ben genelde sonbahar başlarından itibaren ilkbahar ortalarına kadar mevsimler dökülmeleri ağır kayıplarla atlatırım bu şampuanı kullandığım evrede dökülmelerimin minimuma indiğini ve saçlarımın yağlanmasının geciktiğini gözlemlemek yeterince tatmin olmama sebebiyet verdi. İçten güzel beslenmeye dikkat edilmedikçe bu ürünlerden de maksimum fayda sağlanması olanaksızlaşıyor. 

  Parasını sonuna kadar hakeden bir şampuan tek tavsiyem saç kreminizi ve maskeninizi uçlar için ihmal etmemeniz sonuçta mentol içerikli bir çok ürün dipten fayda sağlarken uçlara doğru hassasiyete sebebiyet verebiliyor . 

  VOLUMİZİNG (pembe etiket) :  Yaz mevsiminde terleme problemi yüzünden sürekli sönük duran saçlarımdan ve derimde hafif nemlilik hissettiğim durumlardan ötürü serinin bu şampuanına şans vermek istedim. İçerik listesinde aynı şekilde bitki bazlı sülfatlara eşlik eden Gingseng Özü, Psyllium Özü, Organik Beyaz Ballıbaba Özü bulunuyor. Ginseng benim daima saçlarımda verim alabildiğim , derimin anlaştığı güzel bir içerik olmuştur. Her gün duş alma gereği hissettiğim için bitene kadar her gün az miktarda saç kremi ile destekleyerek kullandım. Üzerinde yazılan hacimlendirme vaadini yerine getiriyor mu? Evet . 

  İçeriği alerji veyahut herhangi ters bir reaksiyona sebebiyet verdi mi ? Hayır. Fönlediğim zaman saçlarım çok sakin , hacimli ve pürüzsüz gözüküyordu  Fakat bu şampuanda yaşadığım tek problem aşırı olmamakla beraber kepek yapmasıydı. Belki de benim fazla stress yaşadığım bir dönemdi vücudum tepki gösteriyordu bilmiyorum ama bu kadar görünürde güzel etki aldığım üründen diplerim yüzünden ikinci şişeyi almaya cesaret edememiş olmak bir miktar üzdü. 

  Ve en sona da en sevmediğim çeşidini bıraktım. 

  REBALANCİNG (açık mavi etiket) : Loss control memnuniyetimden sonra saçlarımın alıştığını düşünerek şampuanımı değiştirmeye karar verdiğimde kuaförümün tavsiyesiyle bu çeşidini edinmiş oldum. İçeriğinde yoğun oranda çay ağacı yağı bulunmakta ve bilirsiniz ki genelde sivilceli ciltlere çok önerirler antibakteriyel yapıya sahip bir yağ olduğu için . Bir dönemler de şampuanlara dökülüp kullanılması öneriliyordu fakat bu madde öyle güçlü bir madde ki ayarında kullanılınca vezir ayar kaçınca da rezil ediyor. Ve ne yazık ki bu çeşidinde de egzamaya sebebiyet verecek derecede kuruluk yaratacak kadar oranı yüksek kullanılmış. Kendi saçlarımı aşırı yağlı sanırdım fakat bu bambaşka bir boyutta yağ problemi yaşayan, saç derisinin dengesi bozulmuş kişilere önerilmesi gerektiğini düşündüğüm  bir şampuan. Bir ay kullandığım her gün kafa derim bitlenmiş gibi mi kaşınmadı, kepeğe duacı olduğum pul pul şeffaf döküntüler mi yaşamadım, uçlarım krem ve maskeye rağmen nem açlığımı mi çekmedi. Üstüne bir de hafif bölgesel kızarıklıklar boy gösterince saç derim alışır diye inat edip kullandığım ürünü yarısı dolu bir şekilde çöpe atmak zorunda kaldım. Herkeste aynı etkiyi kesinlikle gösterecek diye bir kaide yok fakat deriniz hassas ise asla almanızı paranızı çöpe atmanızı tavsiye etmiyorum. 

  Yakın zamanda serum ve yağlarını da edinip deneyeceğim. Buraları tekrar doldururum , sevgiyle kalın 

  24 kasım 16:55

  19. dökülmeye karşı olan şampuanını kullanıyorum, hatta sonlarına geldim. fakat sonlara doğru saçlarım çok fazla dökülmeye başladı ve sağlıksız olmaya başladı. uzun bir araştırmadan sonra düzgün bir şampuan bulamayınca dün "antioxidan" şampuanını da denemek istedim. aynı şekilde sonuç hüsran olmaz umarım. kullanmaya başladıkça güncellerim.

  19 ekim 00:13 19 ekim 00:14

  18. geçen sene kuaförümde keşfettiğim marka, ilk önce saç maskesini almıştım çok memnun kalınca şampuanına da alıp birlikte kullanmaya başladım. Çabuk elektriklenip kabaran saçlarıma gerçekten çok iyi geldi. Normalde şampuan ve saç kremine fazla para veren biri değildim ama benim saçımdaki etkisini gördükten sonra başka bir ürün kullabilir miyim bilmiyorum. Bu yüzden indirimde görünce direk alıyorum çünkü saçlarımın bu kadar sakin ve parlak görünebileceğine ihtimal bile vermiyordum önceden. Herkeste etkisi aynı olmayabilir ama boyalı saçlar için olan ürünlerine şans verilebilir.

  24 nisan 17:46


  2

  17. Saçlarım dalgalı-kıvırcık ve dolayısıyla neme ihtiyacı var. Arkadaşım çok övünce paraya kıyıp (gizlinot: kendime göre nispeten yüksek fiyatlı bir ürün)(gizlinot: özellikle kullanım sonrası bendeki etkisine göre) anti-frizz serisinin şampuanını aldım.

  Öncelikle söylemeliyim ki ürün sülfat içeriyor. Üstünde SLES FREE yazması önemli değil çünkü SLS içeriyor. Küçük bir kelime oyunu yapılmış. Sodium laureth sulfate her ne kadar sodium lauryl sulfate kadar olmasa da kaçınılması gereken zararlı bir bileşen. O yüzden başta benden eksi puanı buradan aldı. Ağır bir parfüm kokusu içermesi de cabası. Her okuduğumuz yoruma atlayıp temiz içerikli olduğunu düşünmeyelim. Sülfat içerdiğini görünce hüsrana uğradım (gizlinot: arkadaşım içermiyor demişti çünkü) fakat yine de denemek istedim çünkü sülfat içermesine rağmen etkisinden çok memnun kaldığım şampuanlar olmuştu (bkz: otacı on bitki özlü canlandırıcı şampuan).

  Ben vaadettiğini yerine getirdiğini gözlemlemedim. Ayrıca kabarmasını almadığı gibi saçlarımı her yıkadığımda gıcır gıcır yaptığını fark ettim. Genellikle sülfat içermeyen şampuanlar kullanmaya çalışıyorum, hepsinde de temizlerken ne kadar nazik davrandılarını farkında olarak kullanıyorum. Fakat bu şampuan saçımı öyle bir hale getirdi ki bu etkiyi sülfatlı market şampuanlarında bile görmemiştim.

  Uzun lafın kısası parama yazık olduğunu düşünmesem şu anda bile bırakır başka şampuana geçerim, o kadar memnun kalmadım. El mahkum bitireceğim bunu, sonrasında da bir daha görmek bile istemiyorum.

  29 temmuz 2020 18:19

  16. Ombre yaptırdığım kuaförümün önerisi ile anti-yellow silver şampuanını almıştım. Cidden saçlardaki o kızıllıkları hafifletti ve içeriği saçlarıma çok iyi geldi. Bittikten sonra başka mor şampuanlar da kullandım ama hiçbiri bunun kadar iyi gelmedi. Tabii ki annem de benimle beraber bunu kullandı onun da saçları röfleliydi o da aşırı beğendi. Hatta haftada 2 kere kullanılması önerilen ürünü neredeyse her gün kullanıyor. Saçlarda sıfır sertlik. mor şampuan alınacaksa şans verilmesi gereken ürünlerden kesinlikle. Sadece piyasadaki mor şampuanlara oranla bir tık pahalı olabilir. Fakat 900ml olarak aldığımızda cazip gelebilir. Karar sizin.

  21 mayıs 2020 11:59

  5

  15. Ombre yaptırdığım dönemde kuaför mor şampuan olarak bu markayı önermişti. Haftada bir kere bu şampuanla yıkıyorum. Aynı zamanda teyzeminde mor şampuanı var, farklı bir marka. ikisinin arasındaki fark ciddi derecede kendini belli ediyor. Teyzemdeki mor şampuanla yıkadığımda saçlarım yıpranıyor bunu hissediyorsunuz. İnsight daha doğal bir açıcılık sağlıyor, saçlara plastik görüntüsü vermiyor. Gönlüme göre şampuan saç kremi bulamadığımdan yakınıyordum. Kıyıp paraya insight şampuan, saç kremi ve saç yağını aldım. ince telli saçlar için hacim veren şampuan ve daily use energizing saç kremini tercih ettim çünkü saçlarım cidden çok ince telli ve hareketli. ilk kullanımda farkını görebildim. hacim verdiği bir gerçek ve bu hacimi verirken çalı süpürgesine dönmedim ki saç kurutma makinesi ile kurutma yapmış olmama rağmen. ben aşırı derece memnun oldum, öneririm. 900 ml 100 - 110 TL civarında satın alabilirsiniz. Normal boyutlarda bir şampuana ortalama 30 TL vermiş gibi oluyorsunuz, bence fiyat performans ürünü kendisi..

  28 nisan 2020 11:07

  14. Güncel olarak kuru saçlar için olanını kremiyle birlikte, geçmişte de anti-frizz versiyonunu kullandığım ürün. Anti-frizz'den çok memnun kalmıştım, yumuşacık yapıyordu saçlarımı. Kuru saçlar için olana da şans vermek istedim fakat şampuanı çok etkili değil, kremi ise hiç etkili değil diyebilirim, su kıvamında neredeyse. Firmanın neden anti-frizz ve kuru saçlar için diye iki versiyon çıkardığını da anlamış değilim. Sonuçta kuru saç elektriklenir. Böyle düşünerek de bir sonraki alışverişimi yaparken zorlanmış, internette de çok bir yorum bulamamıştım. İkisi arasında kararsız kalanlara tavsiyem anti-frizz'dir. Ayrıca markanın ürünleri son derece iyi içeriklidir.

  25 şubat 2020 17:38


  13. yaklaşık 2 yıldır insight markasının yağlı saçlar için olanını kullanıyorum. saçlarım duş aldığım gün bir kaç saat sonra hemen yağlanmaya başlardı. bir çok şampuan denedikten sonra bu şampuanı keşfettim. içeriği tamamen doğal ve organik olması benim için önemliydi. ilk kullandığım zamanlar biraz zorlandım. kokusu keskindi ve yüzümde yanma hissi yaratıyordu. saçlarımı durularken saçlarımda daha kuru ve daha sert bir his verdi. ama yağlanmasını eskiye göre yavaşlattığı için üründen memnun kaldım. saçımda kalıntı kalmıyor. bol suyla tamamen durulanıyor. saçlarım eskisine göre daha hacimli. ağırlaşma yapmıyor. saçı çabuk yağlananlara denemelerimi tavsiye ediyorum.

  5 şubat 2020 00:08

  12. Rebalancing yağlı saçlar için olan versiyonunu kullandığım şampuan. Saçımı ve saç derimi oldukça temizlediğini hissediyorum. Saçımın yağlanması bir günden iki güne çıktı. Kullandığım her şampuan saçımı ağırlaştırdığı için bu şampuandan memnun kaldım. Ancak saçım bakır boyalı olduğu için aslında sülfatsız ürünler kullanmam gerekiyor çünkü sülfat boyanın saçtan daha hızlı çıkmasına neden oluyor ancak daha uzun sürede yağlanma ve hafiflik için vazgeçemeyeceğim gibi duruyor.

  25 temmuz 2019 13:00

  11. Temiz içerik ve nispeten uygun fiyatlı şampuan markası (900ml 90 tl). Boyalı saçlar için olanının kokusu bence ağır... yıpranmış saçlar için olanı favorim. Esas tercih etme sebebim ise yüzümde ve sırtımda akneye neden olmaması. Saç kremiyle beraber kullanıyorum. 

  2 mayıs 2019 07:43