girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (36)
  • medya (2)

36. Bu instagramda yazanlara blogger demek ne kadar doğru?

2006dan beri blog yazıyorum, bu resmen bloggerlara hakarettir.

Bir blogger, tema yapar, kodlama yapar, photoshop bilgisi olur, iki kodu bir araya getirerek kendine şablon yapmaya çalışır, materyal bulcam diye afedersiniz ama kıçını yırtar.

Bu saçma sapan instagramda foto çekip koyan tayfa ''blogger'' sınıfına girmez üzgünüm.

11 temmuz 22:06

35. instagramden geliyorum ve bu tayfadan çok sıkıldım. Ya bir insan eleştiriye açık olmalıdır öyle değil mi? Eleştiri nedir peki? Olumlu ya da olumsuz yönleriyle inceleme işi. Şimdi bir insanda olması gerekeni geçtim, medya üzerinden çok sayıda insanla içerik paylaşan kişide bu özelllik mutlaka olmalı.

Fakat ne yazık ki bu yeni nesil bloggerlar düşünce özgürlüğü ne demek, eleştiri ne demek bilmeden ya yorumları siliyorlar ya da karşılığında kötü bir söz söylüyorlar.

En basitinden örnek vereyim bir blogger hanımefendi postunun altına yollanan beğenmeme emojisine "sen kendi suratındaki makyaja bak, sayfamı taciz(!) Etme, beğenmediysen izleme" gibi alakasız yorumlarla püskürtmeye çalışmış.

Özellikle birkaç blogger var ki olumsuz yorumları siliyorlar. Elbette insan rahat etmiyor olabilir ama madem olumsuz yoruma katlanamıyorsan neden bu işe giriyorsun? Keşke blog hesabı açmadan önce the balm paleti ve bir kameraya sahip olmanın haricinde sağlanması gereken kriterler olsa.

Tanım: herhangi bir konuda yoğunlaşarak içerik üretip sosyal medyada paylaşan kişi.

11 temmuz 10:36

34. Bu iş için gerçekten emek verip ürünün içeriğine kadar her detayını anlatan makyaj instabloggerlarının yanı sıra sırf bedava ürün gelsin diye açılmış tuhaf hesaplar da var. Her şeyi anlarım da story den "bana ürün gönderecek sponsor arıyorum" demek nedir ya? Bu gözler bunu da gördü

:(

23 haziran 02:08


33. Bir kimya mühendisi olarak faydalı bilgiler sağlayacağımı umarak benimde içine dahil olduğum dünya. Destek olup faydalı bilgiler edinmek isteyen süslüler (link: https://www.instagram.com/guzelliginkimyasi/?hl=tr şuradan) ulaşabilirler :)

29 mayıs 16:39

32. Bugün yeni birini keşfettim ve hepimize faydalı olacağını düşündüğüm için paylaşmak istedim.

kendisi eczacı, tarzı samimi ve anlatım dili hem akıcı hem bilgi yüklü. Ele aldığı konuyu neden sonuç ,soru cevap şeklinde açıklamış.

Sanki yanınızda siz sormadan her şeyi birbirne bağlı şekilde anlatan biri var.

En basitinden bir yazısında öğrendiğim; c ve e vitamini beraber kullanilmaliymis, c vitamini kolajen üretimine destekmis, c vit. E ile buluşunca etkisi on kat artiyormus...

sosyaleczaci şeklinde ulasabilirsiniz.

17 mayıs 01:39

31. yepyeni akımları çince hashtaglar ile resimlere beğeniyi çinden koreden vs çeken kişiler türemiş

sen ülkende satılan bir ürünle ilgili türkçe hashtaglara bile güvenmiyorsun çince korece garip garip hashtaglara yükleniceksin sonra 2k beğeni alıcaksın

hadi ingilizce hashtag zaten hepimiz kullanıyoruz ama bu akımı benim aklım almadı instabloggerlardaki ve bazı bloggerlardaki

gerçekten zevkle keyifle paylaşımlar yapanlar kadar sadece beğeni ve takipçiye odaklanmış olan herşeye mıhteşem diyen kişilerin ayıklanması gereken topluluk

bide pazardan 5 liraya aldığı far ile 200liralık paletin karşılaştırmasını hijyen açısından etik asla bulmuyorum

27 kasım 2017 13:21

30. Ben artık düzgün sürülememiş farların, kalıp gibi duran kontürlerin, sim dökülmüş gibi olan aydınlatıcıların kat kat blurlanıp harika blend edilmiş bir makyaj ve içten ışıldayan bir ciltmiş gibi gösterilmesinden aşırı sıkıldım. Blurlamış göz altını şey diyor “bakın bu kapatıcıyla şu sabitleme pudrasının mucizelerine.” Ya da göz makyajı geçişlerinde bariz blur var belli olmaması da mühim değil göze soka soka blurlamış diyor ki “the balmın farları çok pigmentli ve çok güzel karışıyor tavsiye ediyorum.” Bide övücüleri de var altına en az on beş instablogger daha “bebeğim çok güzel olmuşş, ne de beceriklii, bayıldım bu makyaja!!” gibi yorumlar atıyor. Kaşının üstünden bile blur geçeni görüyorum teniyle kaşının ayrıldığı yerde belirsiz bir sis varmış gibi duruyor yapmayın artık instabloggerlar yeter yav. 

24 ekim 2017 13:29


29. Kahveyle dudak peelingi yapıyorum çok memnunum diye before/after paylaşmışlar yine. bir kaç kişi birden yapmış bunu bir de. before da kullanılan fotoğrafı blurlayıp after diye paylaşıp bakın pürüzsüz oluyor yazmış hepsi de altına. ironi olduğunu falan düşünmek istiyorum bazen ya da birisi de anlayacak mı bakalım diye bilinçli paylaşıldığını düşünmek...

23 ekim 2017 18:59 23 ekim 2017 19:56

28. Far dağıtmayı bilmeyen, ruju yamuk süren insanların kendilerine "makyaj sanatçısı" etiketi yapıştırmaları beni benden alıyor.

Ben italyan bir make-up artist'ten eğitim almama rağmen kendime "makyaj sanatçısıyım" demiyorum. Niye demiyorum gerçi? Bilmiyorum.

Kimseyi kötülemek değil amacım ancak kendine "makyaj sanatçısı" diyorsan kusura bakma da makyaj yapmayı bilmen gerekir.

O nasıl far sürmektir korkunçlu fotoğrafı ekledim. Gözümden kanlar çıktı.

ilgili medya:
1
20 ekim 2017 22:44 20 ekim 2017 22:46

27. bir arkadaşım var onun da çok makyaj malzemesi var benimde. her neyse bu arkadaşım benimle bu "işe" (gizlinot: iş mi :d hesap açmak istedi diyelim) girmek istedi nedeni 1. duyguya felaket hayranlık duyması 2. beleş gelecek olan ürünleri istemese.

kaçmanın yolunu aradım bende. :d çok yoğunum finaller uygulamalar filan dedim reddettim.

takip ettiğim birkaç tane iyi instagram blogger var onun haricinde çoğu birbiriyle çıkar ilişkisi peşinde, bazıları birbirlerine takipçileri yoluyla mobbing yapıyorlar. çekiliş yoluyla takipçi kasma filan off boş iş.

15 ekim 2017 02:13