girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • medya (3)

38. Başta ben de destekledim, hobidir yapsınlar dedim. Amaa az önce bir hesap gördüm ki tam bir bilgi çöplüğü. İçerisinde hindistan cevizi yağı gibi komedojenik bir yağ da olan bir sürü yağ ismi vermiş, bunları karıştırın, suyla seyreltip(?) yüzünüze sürün, gözenekleri küçültür(!) yazmış. Böyle şeyleri instagramda çok görüyoruz ama kötü olan şu, bir sürü yorum var ve hepsi "abla" ile başlıyor, soru ekiyle bitiyor. Her yoruma da cevap vermiş engin bilgisiyle. İyi ki benim ergenliğimde yoktu böyle şeyler. 

25 ağustos 23:09

37. çoğunun makyaj nedir bilmediğine eminim.

sürekli akışıma düşüyorlar bir bakıyorum o dağıtılmayan cuk diye yapışmış farlar,"gözünüzün içine siyah kalem sürmeyin küçük gösterir" demeleri ve kutu kutu adı sanı duyulmamış xp'den hallice markaların ürünleriyle makyaj videoları çekip "aayyhh harika bir makyaj bazı kızzlaar hemen alta indirim kuponunu koyuyorum,beğenin ve kaydetmeyi unutmayınn" diye allayıp pullayıp zebramo tarzı yerlerde de satışa koymalarını anlayamıyorum.lenssiz makyaj yapmayanını da görmedim.

bir de ürünün fotoğrafına sadece ismini yazıp bir sürü emoji ve hashtagle dolduranı mı dersin yoksa "aesthetic" temalı olsun da yerde bir ipad ile yanında kahve tarzı postlar mı?

yani ürün yorumlarının y'si bulunmayan bloglardır benim için.

11 ağustos 00:03 11 ağustos 00:04

36. Bu instagramda yazanlara blogger demek ne kadar doğru?

2006dan beri blog yazıyorum, bu resmen bloggerlara hakarettir.

Bir blogger, tema yapar, kodlama yapar, photoshop bilgisi olur, iki kodu bir araya getirerek kendine şablon yapmaya çalışır, materyal bulcam diye afedersiniz ama kıçını yırtar.

Bu saçma sapan instagramda foto çekip koyan tayfa ''blogger'' sınıfına girmez üzgünüm.

11 temmuz 22:06


35. Valla tanıdığın ablası sırf bedava ürün gelsin diye instablogger oldu. Ne kadar ayağa düştüler siz anlayın. Bu kız makyajdan da anlamıyor bu arada. 27374774 kere yorumlanan ürünlerin fotoğrafını çekip altına "ba-yil-dimm" falan yazıyor. O yüzden %90 ı makyajin m'sini bilmeyen işsiz güçsüz tipler.%10'luk bir kısmı saymıyorum,işini iyi yapanları ve ciddiye alanları var. Diğerlerine gelince ciddiye alıp yorum yapmaya değmez. Fikir beyan edince cemkirmeleri normal,kalite o kadar. 

11 temmuz 11:30

34. instagramden geliyorum ve bu tayfadan çok sıkıldım. Ya bir insan eleştiriye açık olmalıdır öyle değil mi? Eleştiri nedir peki? Olumlu ya da olumsuz yönleriyle inceleme işi. Şimdi bir insanda olması gerekeni geçtim, medya üzerinden çok sayıda insanla içerik paylaşan kişide bu özelllik mutlaka olmalı.

Fakat ne yazık ki bu yeni nesil bloggerlar düşünce özgürlüğü ne demek, eleştiri ne demek bilmeden ya yorumları siliyorlar ya da karşılığında kötü bir söz söylüyorlar.

En basitinden örnek vereyim bir blogger hanımefendi postunun altına yollanan beğenmeme emojisine "sen kendi suratındaki makyaja bak, sayfamı taciz(!) Etme, beğenmediysen izleme" gibi alakasız yorumlarla püskürtmeye çalışmış.

Özellikle birkaç blogger var ki olumsuz yorumları siliyorlar. Elbette insan rahat etmiyor olabilir ama madem olumsuz yoruma katlanamıyorsan neden bu işe giriyorsun? Keşke blog hesabı açmadan önce the balm paleti ve bir kameraya sahip olmanın haricinde sağlanması gereken kriterler olsa.

Tanım: herhangi bir konuda yoğunlaşarak içerik üretip sosyal medyada paylaşan kişi.

11 temmuz 10:36

33. Bu iş için gerçekten emek verip ürünün içeriğine kadar her detayını anlatan makyaj instabloggerlarının yanı sıra sırf bedava ürün gelsin diye açılmış tuhaf hesaplar da var. Her şeyi anlarım da story den "bana ürün gönderecek sponsor arıyorum" demek nedir ya? Bu gözler bunu da gördü

:(

23 haziran 02:08

32. Bir kimya mühendisi olarak faydalı bilgiler sağlayacağımı umarak benimde içine dahil olduğum dünya. Destek olup faydalı bilgiler edinmek isteyen süslüler (link: https://www.instagram.com/guzelliginkimyasi/?hl=tr şuradan) ulaşabilirler :)

29 mayıs 16:39


31. Bugün yeni birini keşfettim ve hepimize faydalı olacağını düşündüğüm için paylaşmak istedim.

kendisi eczacı, tarzı samimi ve anlatım dili hem akıcı hem bilgi yüklü. Ele aldığı konuyu neden sonuç ,soru cevap şeklinde açıklamış.

Sanki yanınızda siz sormadan her şeyi birbirne bağlı şekilde anlatan biri var.

En basitinden bir yazısında öğrendiğim; c ve e vitamini beraber kullanilmaliymis, c vitamini kolajen üretimine destekmis, c vit. E ile buluşunca etkisi on kat artiyormus...

sosyaleczaci şeklinde ulasabilirsiniz.

17 mayıs 01:39

30. yepyeni akımları çince hashtaglar ile resimlere beğeniyi çinden koreden vs çeken kişiler türemiş

sen ülkende satılan bir ürünle ilgili türkçe hashtaglara bile güvenmiyorsun çince korece garip garip hashtaglara yükleniceksin sonra 2k beğeni alıcaksın

hadi ingilizce hashtag zaten hepimiz kullanıyoruz ama bu akımı benim aklım almadı instabloggerlardaki ve bazı bloggerlardaki

gerçekten zevkle keyifle paylaşımlar yapanlar kadar sadece beğeni ve takipçiye odaklanmış olan herşeye mıhteşem diyen kişilerin ayıklanması gereken topluluk

bide pazardan 5 liraya aldığı far ile 200liralık paletin karşılaştırmasını hijyen açısından etik asla bulmuyorum

27 kasım 2017 13:21

29. Ben artık düzgün sürülememiş farların, kalıp gibi duran kontürlerin, sim dökülmüş gibi olan aydınlatıcıların kat kat blurlanıp harika blend edilmiş bir makyaj ve içten ışıldayan bir ciltmiş gibi gösterilmesinden aşırı sıkıldım. Blurlamış göz altını şey diyor “bakın bu kapatıcıyla şu sabitleme pudrasının mucizelerine.” Ya da göz makyajı geçişlerinde bariz blur var belli olmaması da mühim değil göze soka soka blurlamış diyor ki “the balmın farları çok pigmentli ve çok güzel karışıyor tavsiye ediyorum.” Bide övücüleri de var altına en az on beş instablogger daha “bebeğim çok güzel olmuşş, ne de beceriklii, bayıldım bu makyaja!!” gibi yorumlar atıyor. Kaşının üstünden bile blur geçeni görüyorum teniyle kaşının ayrıldığı yerde belirsiz bir sis varmış gibi duruyor yapmayın artık instabloggerlar yeter yav. 

24 ekim 2017 13:29