girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (43)
  • medya (3)

43. büyük bir kısmı benim için reklam kelimesini çağrıştırıyor.

12 kasım 19:13 12 kasım 19:13

42. Eşittir kazak artı elbise artı çizme

12 kasım 19:07

41. Sürekli keşfette saçma makyajlarla karşıma çıkmalarını dışında bir sorunum yok ama markalardan gelen hediyeleri dolap, gardrops gibi ikinci el uygulamalara satış fiyatına yakın bir şekilde koymalarına ve satılsın diye deli gibi bunu paylaşmalarına sinir oluyorum haksız kazanç değilde ne ? 

12 kasım 14:46


40. Bu kişilerin sürekli birşeyleri trend yapmaları ve her şekilde fotoğraf çekinip editlemeleri sayesinde instagramdan nefret eder oldum. Ne zaman fotoğraf paylaşmak istesem bu ne ya görmemiş gibi diye vazgeçmekten 6 aydır birşey paylaşamadığımı fark ettim.

Azalarak bitsinler istiyorum.

12 kasım 00:08

39. (link: https://www.instagram.com/p/BpzAkBVAlnE/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=15cb0dkmb87j5 Neden) (link: https://www.instagram.com/p/BpzjKz2AZf7/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=vai82jwbxt7q hepiniz) (link: https://www.instagram.com/p/BppSJFJBNlF/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=77o6q40nlro aynısınız)?

Hepsi aynı kemerin içine sokulmuş kazak, aynı poz, çoğu aynı kombin. Orijinali de zaten içlerinden biri değil hepsi (link: https://instagram.com/fashioninflux?utm_source=ig_profile_share&igshid=8ic5d6mb17uy bu) instabloggerın kötü türevleri.

Neden hepiniz aynısınız?

11 kasım 15:17

38. Başta ben de destekledim, hobidir yapsınlar dedim. Amaa az önce bir hesap gördüm ki tam bir bilgi çöplüğü. İçerisinde hindistan cevizi yağı gibi komedojenik bir yağ da olan bir sürü yağ ismi vermiş, bunları karıştırın, suyla seyreltip(?) yüzünüze sürün, gözenekleri küçültür(!) yazmış. Böyle şeyleri instagramda çok görüyoruz ama kötü olan şu, bir sürü yorum var ve hepsi "abla" ile başlıyor, soru ekiyle bitiyor. Her yoruma da cevap vermiş engin bilgisiyle. İyi ki benim ergenliğimde yoktu böyle şeyler. 

25 ağustos 23:09

37. çoğunun makyaj nedir bilmediğine eminim.

sürekli akışıma düşüyorlar bir bakıyorum o dağıtılmayan cuk diye yapışmış farlar,"gözünüzün içine siyah kalem sürmeyin küçük gösterir" demeleri ve kutu kutu adı sanı duyulmamış xp'den hallice markaların ürünleriyle makyaj videoları çekip "aayyhh harika bir makyaj bazı kızzlaar hemen alta indirim kuponunu koyuyorum,beğenin ve kaydetmeyi unutmayınn" diye allayıp pullayıp zebramo tarzı yerlerde de satışa koymalarını anlayamıyorum.lenssiz makyaj yapmayanını da görmedim.

bir de ürünün fotoğrafına sadece ismini yazıp bir sürü emoji ve hashtagle dolduranı mı dersin yoksa "aesthetic" temalı olsun da yerde bir ipad ile yanında kahve tarzı postlar mı?

yani ürün yorumlarının y'si bulunmayan bloglardır benim için.

11 ağustos 00:03 11 ağustos 00:04


36. Bu instagramda yazanlara blogger demek ne kadar doğru?

2006dan beri blog yazıyorum, bu resmen bloggerlara hakarettir.

Bir blogger, tema yapar, kodlama yapar, photoshop bilgisi olur, iki kodu bir araya getirerek kendine şablon yapmaya çalışır, materyal bulcam diye afedersiniz ama kıçını yırtar.

Bu saçma sapan instagramda foto çekip koyan tayfa ''blogger'' sınıfına girmez üzgünüm.

11 temmuz 22:06

35. Valla tanıdığın ablası sırf bedava ürün gelsin diye instablogger oldu. Ne kadar ayağa düştüler siz anlayın. Bu kız makyajdan da anlamıyor bu arada. 27374774 kere yorumlanan ürünlerin fotoğrafını çekip altına "ba-yil-dimm" falan yazıyor. O yüzden %90 ı makyajin m'sini bilmeyen işsiz güçsüz tipler.%10'luk bir kısmı saymıyorum,işini iyi yapanları ve ciddiye alanları var. Diğerlerine gelince ciddiye alıp yorum yapmaya değmez. Fikir beyan edince cemkirmeleri normal,kalite o kadar. 

11 temmuz 11:30

34. instagramden geliyorum ve bu tayfadan çok sıkıldım. Ya bir insan eleştiriye açık olmalıdır öyle değil mi? Eleştiri nedir peki? Olumlu ya da olumsuz yönleriyle inceleme işi. Şimdi bir insanda olması gerekeni geçtim, medya üzerinden çok sayıda insanla içerik paylaşan kişide bu özelllik mutlaka olmalı.

Fakat ne yazık ki bu yeni nesil bloggerlar düşünce özgürlüğü ne demek, eleştiri ne demek bilmeden ya yorumları siliyorlar ya da karşılığında kötü bir söz söylüyorlar.

En basitinden örnek vereyim bir blogger hanımefendi postunun altına yollanan beğenmeme emojisine "sen kendi suratındaki makyaja bak, sayfamı taciz(!) Etme, beğenmediysen izleme" gibi alakasız yorumlarla püskürtmeye çalışmış.

Özellikle birkaç blogger var ki olumsuz yorumları siliyorlar. Elbette insan rahat etmiyor olabilir ama madem olumsuz yoruma katlanamıyorsan neden bu işe giriyorsun? Keşke blog hesabı açmadan önce the balm paleti ve bir kameraya sahip olmanın haricinde sağlanması gereken kriterler olsa.

Tanım: herhangi bir konuda yoğunlaşarak içerik üretip sosyal medyada paylaşan kişi.

11 temmuz 10:36