girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (55)
  • medya (1)

55. Şahsen hiç samimi bulmuyorum. 

21 haziran 17:14

54. Instagram zaten en çok depresyona sürükleyen sosyal medya uygulaması. Çünkü her şey dört dörtlük, kusursuz, masal gibi. Anam maşallah herkeslerin çocuğu ultra uslu. Herkeslerin evi mükemmel dekorlu (!) herkeslerin evi de mükemmel temiz. Tüm anneler doğumdan sonra fit ve sosyal hayattan kopmuyor. Tabii ki böyle fit, sosyal, temiz falan olmak da mümkün ama yüzde yüz değil. İşin hem mükemmelleştirilmiş yapay tarafını görüyoruz. Hiç doğal, yorgun, gerçek tarafını görmüyoruz. Yok değil: var, sadece biz görmüyoruz. Çünkü fotolar hep en mükemmel anlarda en mükemmel filtrelerle çekiliyor. Kıyamam sonra yeni doğum yapan anneler gerçek sanıyor, lohusalık psikolojisine bi de bu ekleniyor. Ama kimsenin hayatının toz pembe olduğuna inanmıyorum. Insta annelerinin bile.

21 haziran 16:33

53. açılımı: çocukları üzerinden para kazanan anneler. 

21 haziran 02:59


52. Derli toplu evler, uslu mu uslu, hiç ağlamayan, her daim poz vermeye hazır çocuklar. Kendimi o kadar yetersiz hissetmeye başladım ki şu güruh yüzünden, hepsini takipten çıktım. Bu çocuklar büyüyünce ne yapacaklar onu merak ediyorum, peşpeşe kaç çocuk doğuracaklar? Çocuk olmuş 4-5 yaşında, hala çocuk bezi tanıtım etkinliğine gidiyorlar. Yahu sen o bebek bezini kullanıp bana nasıl tavsiye edebilirsin ki? O çocukların bazen zoraki poz verdiğini hissediyorum ve çok üzülüyorum. Para uğruna ne hallere düşüyor insanlar..

20 haziran 20:22

51. Pembiş ev görmek istemiyorum gerçekten

20 haziran 10:38

50. evleri tertemiz, buzdolapları organik yiyeceklerle dolu, çocukları asla şeker yemiyor, hiç ağlamıyor ve hepsi altı aylıkken kendi kendine uyumaya başlayıp gece uyanmasını kesiyor.

peki bu değirmenin suyu nerden akıyor?

bu anneler insanı başarısız hissetmekten başka işe yaramıyor. bkz. kendi evim: ev dandini, en son bıraktığımda kızımın terliği mutfak lavabosunun içindeydive oraya nasıl girdi hiç bilmiyorum. ayrıca eline aldığı kurabiye(gizlinot: aman allahım rafine şeker) her yere saçılmış halde ve süpürmeye vakit bulamadım. evde hiç yemek yok, akşama ne yiyeceğiz diye düşünmekten yoruldum. kaldı ki yemek olsa da canım kızım asla yemiyor. o görüp görüp "cık cık" dediğim sadece patates yiyen çocuklara döndü. ve tek suçlu benmişim gibi hissediyorum. akşama da parka çıkarayım diyorum ama 5te evde oluyorum, yemek hazırlayıp yiyene kadar 7, sofra kalkana kadar 8 oluyor. e hava karardı, çocuğun da uykusu geldi?

bıktım sizin bakıcılarınız ve evinizdeki temizlikçiyle yaşadığınız lüks hayatınızı sadece kendi emeğinizmiş gibi göstermenizden.

20 haziran 10:29

49. Sadece pucca yı içten ve doğal buluyorum. 

20 haziran 09:16


48. Tıpkı lüks yaşamını 7/24 göze sokan, genç kızlara,kadınlara veya erkeklere maddi açıdan kendilerini yetersiz ve üzgün hissettiren instagram görgüsüzleri gibi, bu instagram annelerinin de yeni anne adaylarinin veya anne olmuş genç kadınların psikolojiklerini bozabileceğini düşünüyorum.

Gerçek mi sahte mi belli olmayan mükemmel hayatlarıyla, insanlarin yetersizlik duygusunu tetikliyor bence. Çocuklari veya yaptıkları reklamlar vs üzerinden para kazanma olayina hiç girmiyorum bile. Bana göre çok ama çok çirkin bir durum ama yargılamak istemiyorum, onlarin vicdanına kalmış bir şey, yargılamak bana düşmez.

Sadece önüne gelenin her konuda ''duayen'' edasiyla sosyal medyada sallayıp durması hiç hoşuma gitmiyor. Senelerce dirsek çürütmüş, işinin ehli insanlara saygısızlık çünkü bu. İnsanlari yanlış yönlendirip, bilerek veya bilmeyerek de zarar vermeleri de cabası.

Sosyal medya çok tehlikeli ve başıboş bir ortam. Bu beni çok korkutuyor.

20 mayıs 17:31

47. Aralarında bir kaç tane samimi insan varsa bile genel olarak bana hepsi itici ve yapmacık geliyor. Özellikle çocuklarını fenomen olmak için kullanmaları hoşuma gitmiyor. Bu demek değildir ki hiç çocuğunu çekmesin mi? Çeksin tabiki, fakat çocuğu üzerinden gelir elde edip hayatını bu şekilde devam etmesi bana yanlış geliyor. "Hadi kızım poz ver" "Kameraya bak" tarzı kelimelerle çocuğu da sıkmaya gerek yok, bırakın istediği gibi büyüsün çocuklarınız.

20 mayıs 13:19

46. dünyadaki bütün unların yarısını onların tükettiğine eminim. bir insan her gün mü tepsi tepsi hamurişi yapar ya? ha bir de o kadar eşyanın,masanın içinde neden bu yer sofrası sevdası?

ayrıca pembeli fincan, a101den alınmış çiçek desenli küçük su bardağı görmekten ciğerim soldu. çok zevksizsiniz hanımlar ya

20 mayıs 02:49