girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (54)
  • medya (1)

54. Çocuklarının fotoğraflarını herkese açık profillerde nasıl paylaşabiliyorlar hayret ediyorum. O fotoğrafları sapkın birinin alıp iğrenç sitelerde paylaşmayacağı ne malum. Hiç mi düşünemiyorlar bunu. Tabi takipçi kazanıp reklam almak tatlı geliyor.

9 eylül 00:00 9 eylül 00:01

53. birçoğu maddi avantajlarını kullanarak annelik şovu yapıyor. yerli yabancı birkaçını takip edip, bebekle yapılacak pilates hareketleri öğreneyim, ne yiyorlar neler yapıyorlar bakayım demiş, pişman olmuştum. instagramın estetize edilmiş annelikleri beni yordu ve moralimi bozdu. ben tükenmiş, kendi için hiçbir şey yapamaz, zaman zaman banyo bile yapamazken.. yabancılarda full makyajlı dekolteli kadınların dudak büzmeli bebekli pozlarından gına geldi. yerlilerde de derli toplu evler, mis gibi yıkanmış ütülenmiş çamaşırlar, mutlu-fönlü saçlı-yapılı makyajlı gezmeler derken anladım ki bu insanların büyük bir kısmı "filipinli" bakıcısı olan, maddi imkanlarının fazlalığıyla instagramda bebek şovu yapan kadınlarmış. 

şunu hemen belirteyim, bebek tek başına bakılabilecek bir şey değil, anneanne babaanne gelemiyorsa mutlaka bir yardımcı bakıcı lazım. öfkem bakıcılı annelere değil yani. avantajlı hallerini, normali buymuş gibi allayıp pullayıp süsleyip gözler önüne sermelerine. "ben herşeyi çok kolay yapıyorum, hem anayım hem gezip tozuyorum, annelik çok süper gelsenize, doğuştan anayım ben" hallerine. hayır senin becerikliliğin değil, imkanın var sadece. instagram anneleri birçok anneyi çok çok kötü ve yetersiz hissettiriyor.

yeri gelmişken iki de hesap önereyim. bunlar da instagram annesi ama tüm gerçekliğiyle.. hihieved ve gemma_marin. tüm annelere öneririm. öpüldünüz.

8 eylül 23:39

52. Çocuklarına üzüldüğüm annelerdir. O çocukların rızası dahilinde olmadan her anını her hâlini sirf reklam yapmak para kazanmanın uğruna paylaşmak nasıl bir anneliktir? Pedofili diye bir gerçek var ayrica. Bunları söyleyince biz kötü düşünüyor oluyoruz. Hayır efendim siz işinize kılıf buluyorsunuz. Ağır konuşacağım belki ama çocuklarınızı kullanarak para kazanıyorsunuz ve dilenci annelerden farkınız yok. En bilinenleri zynpzeze, imrengursoy, socialmom, ollaluna vs.hele bir tanesi vardı kızına oje süren file çorap giydiren Allah akıl fikir versin.

8 eylül 23:10 8 eylül 23:10


51. İtiraf başlığı altında yazmıştım bu kadınlara asla ama asla saygı duyup ciddiye almıyorum. Tek yaptıkları çocuklarının en mahrem anları dahi olsa her an naptıklarını paylaşmak. Çocuğun sevimliliğinden gelir elde etmek direkt çocuklarını kullanıyolar. Sonra takipçi sayısı artıp reklam almaya başlıyolar. En sonunda kendilerini çalışan kadın sanmaya başlıyolar. Çekime gidiyolarmış neymiş anne toplantılarına katılmaları gerekiyolarmış çok yoruluyorlarmış. Özellikle bilen bilir bu konuda en öne çıkan Ece'nin annesı Zeynep. Kadın baya baya böyle gelir elde ediyor. Sponsorlu tatiller mi dersiniz sponsorlu kıyafetler mi? Oh maşallah ne iyiymiş bu ya..

8 eylül 22:55 8 eylül 22:56

50. çocukları üzerinden para kazanan, yavrularını iş ve hediye kapısı olarak gören her kadın çocuğunu kullanıyordur. ha çocuk işçi çalıştırmışsınız ha çocuğunuzun en mahrem anları üzerinden prim kasarak para kazanmışsınız. ikisi de aynı şey. annem bebekken tuvalet anılarımı, pişik oluşumu, dişlerimi çıkarırken ne acılar çektiğimi binlerce insana anlatsaydı bir daha insan içine çıkmak istemezdim herhalde. siz arkadaşlarınıza günde kaç kere tuvalete çıktığınızı anlatıyor musunuz? bebek olunca anlatılabilir mi oluyor? deneyim paylaşıldığını da düşünmüyorum sevgili anneler, açın annenize sorun, tatmin olmazsanız doktorunuzu arayın. instagramda melisa su'nun annesinden fikir almasanız da olur.

ayrıca devamlı peşinde kamera ile gezilen çocukların, yaşları ilerledikçe sorunlar yaşayacağını da düşünüyorum. sinir bozucu bir ergene dönüştüklerinde anaları da sevimlilikleri üzerinden prim kasamayacağından bir anda boşluğa falan düşebilirler. özellikle bazı kadınların bu devamlılığı sağlamak adına devamlı çocuk doğuracağını bile düşünüyorum, çünkü bu bir ilgi hastalığı, hayattaki tek başarılarının çocuk doğurmak olması durumu.

8 eylül 15:08

49. Şahsen hiç samimi bulmuyorum. 

21 haziran 17:14

48. Instagram zaten en çok depresyona sürükleyen sosyal medya uygulaması. Çünkü her şey dört dörtlük, kusursuz, masal gibi. Anam maşallah herkeslerin çocuğu ultra uslu. Herkeslerin evi mükemmel dekorlu (!) herkeslerin evi de mükemmel temiz. Tüm anneler doğumdan sonra fit ve sosyal hayattan kopmuyor. Tabii ki böyle fit, sosyal, temiz falan olmak da mümkün ama yüzde yüz değil. İşin hem mükemmelleştirilmiş yapay tarafını görüyoruz. Hiç doğal, yorgun, gerçek tarafını görmüyoruz. Yok değil: var, sadece biz görmüyoruz. Çünkü fotolar hep en mükemmel anlarda en mükemmel filtrelerle çekiliyor. Kıyamam sonra yeni doğum yapan anneler gerçek sanıyor, lohusalık psikolojisine bi de bu ekleniyor. Ama kimsenin hayatının toz pembe olduğuna inanmıyorum. Insta annelerinin bile.

21 haziran 16:33


47. açılımı: çocukları üzerinden para kazanan anneler. 

21 haziran 02:59

46. Derli toplu evler, uslu mu uslu, hiç ağlamayan, her daim poz vermeye hazır çocuklar. Kendimi o kadar yetersiz hissetmeye başladım ki şu güruh yüzünden, hepsini takipten çıktım. Bu çocuklar büyüyünce ne yapacaklar onu merak ediyorum, peşpeşe kaç çocuk doğuracaklar? Çocuk olmuş 4-5 yaşında, hala çocuk bezi tanıtım etkinliğine gidiyorlar. Yahu sen o bebek bezini kullanıp bana nasıl tavsiye edebilirsin ki? O çocukların bazen zoraki poz verdiğini hissediyorum ve çok üzülüyorum. Para uğruna ne hallere düşüyor insanlar..

20 haziran 20:22

45. Pembiş ev görmek istemiyorum gerçekten

20 haziran 10:38