sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (56)
  • medya (1)

  56. 1,5 yıldır anneyim ve bu tarz hesapların hepsinden nefret ediyorum.

  çok alakasız şekilde; instagram annesi olan 3 tanıdığım var. Üçünün de ortak noktaları;

  gerçek hayatta mutsuz evlilikleri ve düzensiz-şımarık-yemeyen-uyumayan çocukları olmasına rağmen hepsini tam tersi şekilde lanse etmeleri. bu işin kuralı bu galiba

  18 ocak 14:17

  55. Hiçbir baltaya sap olamayan kadınlar için alternatif bir mesleğe dönüştüğünü düşünüyorum. Çocukları üzerinden haksız kazançlar elde ettiklerine ve insanları fazlasıyla manipüle ettiklerine inanıyorum. Ayrıca çocuklarına üzülüyor, annesi ile arasına kamera giren o çocukların bakışlarının, mimiklerinin değişmesi, bir yerden sonra gelecek olan yorum ve beğeni hesabını yapmaya başladıklarını düşünüyorum. Özellikle bir tanesi var ki, 1 yaş itibariyle çocuğunuzu bırakıp tatile gidin filan diyen.. yani kelimeler kifayetsiz. 3 yaşından önce mecbur kalmadıkça çocuk bırakılmaz ki güvenli bağlanma zedelenmesin çalışan anneler için 12 saati aşmayın deniliyor babalar için yine 3 yaşına kadar sınır iki gece..  Bu insanların her konuda bilirkişi olmaları, ahkam kesmeleri canımı sıkıyor. Ve bugüne kadar da hiçbirinin tavsiyesi ile iş yapmadım psikolojik bir sorun mu var psikoloğa gidersin olmadı aile hekimin en olmadı hemşiren, çocuk doktoru, diyetisyen yani alanında uzman kimse onu referans alırsın. Tek dertleri para, bedava ürün, pr..

  18 ocak 00:17 18 ocak 00:19

  54. Sırf doğurdunuz diye, okula başladığı hafta kendini yerlere attığı fotoğraflarını, sünnet öncesi “paşam benim” etiketleriyle ağlak fotoğraflarını attığınız o çocuklarınız var ya innnnşallllahh büyüyünce size dava açarlar bunlar nasıl anne baba diye. Ben hayatımda böyle istismar görmedim çünkü. 

  24 kasım 2018 00:13

  53. Çocuklarının fotoğraflarını herkese açık profillerde nasıl paylaşabiliyorlar hayret ediyorum. O fotoğrafları sapkın birinin alıp iğrenç sitelerde paylaşmayacağı ne malum. Hiç mi düşünemiyorlar bunu. Tabi takipçi kazanıp reklam almak tatlı geliyor.

  9 eylül 2018 00:00 9 eylül 2018 00:01

  52. birçoğu maddi avantajlarını kullanarak annelik şovu yapıyor. yerli yabancı birkaçını takip edip, bebekle yapılacak pilates hareketleri öğreneyim, ne yiyorlar neler yapıyorlar bakayım demiş, pişman olmuştum. instagramın estetize edilmiş annelikleri beni yordu ve moralimi bozdu. ben tükenmiş, kendi için hiçbir şey yapamaz, zaman zaman banyo bile yapamazken.. yabancılarda full makyajlı dekolteli kadınların dudak büzmeli bebekli pozlarından gına geldi. yerlilerde de derli toplu evler, mis gibi yıkanmış ütülenmiş çamaşırlar, mutlu-fönlü saçlı-yapılı makyajlı gezmeler derken anladım ki bu insanların büyük bir kısmı "filipinli" bakıcısı olan, maddi imkanlarının fazlalığıyla instagramda bebek şovu yapan kadınlarmış. 

  şunu hemen belirteyim, bebek tek başına bakılabilecek bir şey değil, anneanne babaanne gelemiyorsa mutlaka bir yardımcı bakıcı lazım. öfkem bakıcılı annelere değil yani. avantajlı hallerini, normali buymuş gibi allayıp pullayıp süsleyip gözler önüne sermelerine. "ben herşeyi çok kolay yapıyorum, hem anayım hem gezip tozuyorum, annelik çok süper gelsenize, doğuştan anayım ben" hallerine. hayır senin becerikliliğin değil, imkanın var sadece. instagram anneleri birçok anneyi çok çok kötü ve yetersiz hissettiriyor.

  yeri gelmişken iki de hesap önereyim. bunlar da instagram annesi ama tüm gerçekliğiyle.. hihieved ve gemma_marin. tüm annelere öneririm. öpüldünüz.

  8 eylül 2018 23:39

  51. İtiraf başlığı altında yazmıştım bu kadınlara asla ama asla saygı duyup ciddiye almıyorum. Tek yaptıkları çocuklarının en mahrem anları dahi olsa her an naptıklarını paylaşmak. Çocuğun sevimliliğinden gelir elde etmek direkt çocuklarını kullanıyolar. Sonra takipçi sayısı artıp reklam almaya başlıyolar. En sonunda kendilerini çalışan kadın sanmaya başlıyolar. Çekime gidiyolarmış neymiş anne toplantılarına katılmaları gerekiyolarmış çok yoruluyorlarmış. Özellikle bilen bilir bu konuda en öne çıkan Ece'nin annesı Zeynep. Kadın baya baya böyle gelir elde ediyor. Sponsorlu tatiller mi dersiniz sponsorlu kıyafetler mi? Oh maşallah ne iyiymiş bu ya..

  8 eylül 2018 22:55 8 eylül 2018 22:56

  50. çocukları üzerinden para kazanan, yavrularını iş ve hediye kapısı olarak gören her kadın çocuğunu kullanıyordur. ha çocuk işçi çalıştırmışsınız ha çocuğunuzun en mahrem anları üzerinden prim kasarak para kazanmışsınız. ikisi de aynı şey. annem bebekken tuvalet anılarımı, pişik oluşumu, dişlerimi çıkarırken ne acılar çektiğimi binlerce insana anlatsaydı bir daha insan içine çıkmak istemezdim herhalde. siz arkadaşlarınıza günde kaç kere tuvalete çıktığınızı anlatıyor musunuz? bebek olunca anlatılabilir mi oluyor? deneyim paylaşıldığını da düşünmüyorum sevgili anneler, açın annenize sorun, tatmin olmazsanız doktorunuzu arayın. instagramda melisa su'nun annesinden fikir almasanız da olur.

  ayrıca devamlı peşinde kamera ile gezilen çocukların, yaşları ilerledikçe sorunlar yaşayacağını da düşünüyorum. sinir bozucu bir ergene dönüştüklerinde anaları da sevimlilikleri üzerinden prim kasamayacağından bir anda boşluğa falan düşebilirler. özellikle bazı kadınların bu devamlılığı sağlamak adına devamlı çocuk doğuracağını bile düşünüyorum, çünkü bu bir ilgi hastalığı, hayattaki tek başarılarının çocuk doğurmak olması durumu.

  8 eylül 2018 15:08

  49. Şahsen hiç samimi bulmuyorum. 

  21 haziran 2018 17:14

  48. Instagram zaten en çok depresyona sürükleyen sosyal medya uygulaması. Çünkü her şey dört dörtlük, kusursuz, masal gibi. Anam maşallah herkeslerin çocuğu ultra uslu. Herkeslerin evi mükemmel dekorlu (!) herkeslerin evi de mükemmel temiz. Tüm anneler doğumdan sonra fit ve sosyal hayattan kopmuyor. Tabii ki böyle fit, sosyal, temiz falan olmak da mümkün ama yüzde yüz değil. İşin hem mükemmelleştirilmiş yapay tarafını görüyoruz. Hiç doğal, yorgun, gerçek tarafını görmüyoruz. Yok değil: var, sadece biz görmüyoruz. Çünkü fotolar hep en mükemmel anlarda en mükemmel filtrelerle çekiliyor. Kıyamam sonra yeni doğum yapan anneler gerçek sanıyor, lohusalık psikolojisine bi de bu ekleniyor. Ama kimsenin hayatının toz pembe olduğuna inanmıyorum. Insta annelerinin bile.

  21 haziran 2018 16:33

  47. açılımı: çocukları üzerinden para kazanan anneler. 

  21 haziran 2018 02:59