yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (66)
  • medya (0)

  66. sosyal medyda fenomenlerini baştan sona saçma buluyorum zaten sosyal medyayı da kullanmayı sevmiyorum neyse orası aynı bir konu, bir de çocuğunu sürekli paylaşan insanları görüp ne yapacağım, yani bana ne senin çocuğundan, amacın ne olabilir onu paylaşarak? Bir hukukçu olarak kişilik haklarını ihlal ettiklerini de düşünmekteyim çünkü sonuç olarak çocuk tam ve sağ doğmak koşuluyla kişilik hakkını kazanmaya başlıyor, ileride annesine dava açmasını uygun ve yerinde buluyorum ne diyelim allah akıl fikir versin de vazgeçsinler bir an önce.

  dün 13:22 dün 13:24

  65. çocuklarının her özelini ifşa eden ve çocuklarını 'like' için kullanan davranışlarını tasvip etmiyorum. bir tanıdığım çocuğunun her halini hikayesine koyuyor. yazık, 3 yaşında çocuk. tuvaletinden tut da, yaptığı yaramazlıklara, kusmasına kadar instagramda görüyoruz.

  fotoğraflar, videolar, özel anlar; bunların hepsi kişilik hakkıdır. *çocuğun velisi olmak, her şeyini ifşa edeceksiniz anlamına gelmez* avrupa'da büyüyüp arkadaşları arasında rezil olan, ebeveynlerine dava açan pek çok çocuk var. bunlar ileride bizde de yaşanacak. instagram anneleri, şimdiden belirteyim.

  30 mayıs 13:26

  64. Bugün okuduğuma göre instamom-youtuber takılan 3 çocuklu bir tip, sosyal medya için bir çocuk evlat ediniyorlar ve bir süre sonra (galiba 2 yıl) çocuğa otizm teşhisi konuyor ve çocuk ortadan kayboluyor videolarında falan göremiyorlar kadının. Bugünlerde de açıklama yapmış hastalığı beni kötü etkiliyordu diye, ağlayarak tabi. Gerçekten daha üstü olamaz söz konusu bir insan ya. Allah bilir nerede kötü düşünmek de istemiyorum.

  30 mayıs 00:29


  63. Daha fazla para kazanmak için reklam uğruna çocuklarını hunharca kullandıklarını gördükçe tiksindiğim insanlar.

  29 mayıs 22:04

  62. sosyal medyanın olumsuz özelliklerini yansıtan annelerdir.

  hiçbirinin ileride çocuk yapmayı düşünen, ilk defa çocuğu olan kadınlara doğru bilgiler vermek, onları bilinçlendirmek, kendilerini geliştirmek, araştırma yapmak gibi amaçları yok maalesef.

  29 mart 15:26 30 mart 18:45

  61. Kendi çocuklarıni istismar eden annelerdir.

  Bi tanesini instagramda çok görürdüm. Şans eseri bi düğünde karsilastik ve halamin gelinin kuzeni ile evli olduğunu öğrendim. Çocuğuna yaptıkları akıl alır gibi değil. Ada kızım dur fotoğrafını çekecem dur kızım bi tane daha dur yine yine hadi yine cekelim. Abartmiyorum tüm düğün boyunca elinde telefon fotoğraf çekti. Bu çocuk o zamanlar daha 2 yaşında falandı. Sonra ne oldu bilmiyorum. Hesabını ilk önce bi kapattı bi süre sonra geri dönünce hesabı gizliye alıp binlerce takipçisi çıkartıp normal hayatına geri dönüş yaptı. Galiba biri akıl verdi ya da kendi aklı başına geldi de sonunda vazgeçti bu fotoğraf cilginligindan.

  1 tane de ilkokul arkadaşım var böyle. 20 yaşında gidip koşa koşa evlendi. Yetmedi 3 yılda 2 çocuk yaptı. İnstagramda hikayeler artık topluiğne ucu kadar. O kadar çok şey atıyor ki. Sürekli yiğit ali ve emir Ensar görmekten bezdik. Şimdi de reklam için mesaj atabilirsiniz etkinliklerine başlamış. Sessize alıp kurtuldum. Bi insan günde 50 yane hikaye atmamali daha doğrusu normal olan bi insan atmaz.

  Edit: bu girdiyi yazditan bir süre sonra farkettigim bir durum var. Telefonuma sürekli x adlı kişi şu isimle istagramda diye mesaj geliyordu. O instagram annesinin en az 30 farklı hesabının olduğunu gördüm sonra profiline bakıp. En az 10.000 takipçisi var. Ama tüm beğenilen max.70 falan. Ve bu begenilerden 10 tanesi en az hep amasyalim konyalin Maraş123 Paris2 vs vs gibi saçma hesaplar. Girip baktım hesaplara sadece 2 kişiyi takip ediyorlar hep. Tahmin etmek hiç zor değil kimler olduğunu. Sadece kendisini. Gercekten uşenmeyip bunları yapan birisi. Ben kendisi ile tüm iletişim bağımi kestim. Prikolojisi bu kadar bozuk ve dengesiz olan biri ile muhattap olmamak için. Gerçekten instagram da popüler olmak için bu kadar çile çekmeye gerek var mı diye düşünüyorum artık.

  20 ocak 20:47 30 mayıs 10:05

  60. İğne oyası ve yemek tarifi bakan bir tanesine de ben sahibim. 

  20 ocak 01:54


  59. Ultrason fotoğrafları ile başlayıp çocuğun okula gittiği döneme kadar yoğun bir şekilde devam eden sürecin baş kahramanlarıdır. Bulut can'ın annesi, kociskosunun bitanesi, kaynanasının ilk ve son gelini minvalindeki instagram biyografileri muazzam bir yaratıcılık örneğidir

  19 ocak 22:26

  58. Gerçekten akla gelen instamomlardan farklı, farkındalık sahibi ve süper bir anne takip etmek istiyorsanız nisanslife a bakmanızı öneririm. O ve kızı çok tatlılar ^^

  27 ekim 2019 00:34

  57. uzaktan bi tanıdığım vardı instagram hesabını hep gizli kullanırdı. bi süre önce doğum yaptı ve instagram hesabınının gizliliğini kaldırdı. beklettiği tüm istekler otomatik kabul edilince takipçisi bir anda arttı dolayısıyla ve sürekli reklam alabilmek için çocuğunu paylaşıyor herkesi her şeyi etiketliyor vs. almayı da başarmış helal olsun böyle kısa sürede. valla komik gelebilir ama ben o çocuklara üzülüyorum yani sırf her şey sponsorlu olsun bedavaya gelsin diye kullanılıyorlarmış gibi hissediyorum. bu tipler bi de hamileyken yok her şeyi paylaşmam bi süre yüzünü göstermem diyen tipler. ama çocuk doğunca değişiyor demek ki. ben bu durumlara çok üzülüyorum günümüzde geldiğimiz noktaya bak. herkes her şeyi kolay yoldan elde etme peşinde kimsenin gözü doymuyor. kimi insanlar ne zorluklarla çocuk büyütüyor kimileri de durumları varken bir şeyleri bedava elde etme peşine düşüyor.

  26 ekim 2019 19:05