yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (6)

  1. son zamanlarda inanılmaz revaçta olan ve instagram'da yoğun olarak gördüğümüz ağır makyaj türü. kylie jenner'dan sonra meşhur olduğunu düşünüyorum son 2 yıl içinde. duygu özaslan ise güzel bir örneğini yayınlamıştır kanalında. kaşların, dudakların ve kirpiklerin ön plana çıkarken cildin pürüzsüz bir şekilde 3 boyutlu gözüktüğü bir teknik kullanılır. kaşlar kaş pomadıyla o hale getirilir. kylie jenner'a bir bakın veya diğer amerikan youtuberlara veya diğer bazı örneklere (val mercado, sophia mitchell gibi), ne dediğimi anlayacaksınız.

  not: fotograflarda dehşet ötesi guzel çıktığına hem fikirim ama gerçekte öyle birisiyle karşı karşıya gelsem sanırım kaşıntı tutar hem de bu sıcaklarda.

  9 ağustos 2016 23:25 9 ağustos 2016 23:27

  2. instagram kaşı (gizlinot: keskin), instagram dudağı (gizlinot: genelde kocaman ve likit ruju 10 dakika sürerek) , instagram gözü (gizlinot: bilmem ne dağına uzanan eyeliner ve bolca sim içeren), instagram cildi (gizlinot: sıfır pürüz, 3 kat fondöten, hightlight on fleek) , instagram kontürü (gizlinot: yani buna yorum yapamıyorum) birleştiğinde ortaya çıkan makyajdır.

  9 ağustos 2016 23:34

  3. Kamera odaklı katmanlı bir makyaj örneği... Güzel bir örneğini ve eleştirisini bir süre önce güzellikvebirece kanalında paylaşmıştır. O videoyu görene kadar özel bir stil olduğunu bilmiyordum açıkçası

  9 ağustos 2016 23:49


  4. Kırıcı olmak istemiyorum ama ağır tiksiniyorum bu makyajdan. Zaten o şekilde kaslardan ağır tiksiniyorum, o derece kalın eyeliner biyerlerrime batıyor, o ağır kontur çıldırtıyor, ulan 2D değiliz ki, yüz yuzeyken komik duruyor ve hakikaten hiç beceremeyenler var. Suratimin ortasını aydinlaticam diye 5 ton açık kapaticiyla kontrastin dibini görüp çift renkli oluyorlar. O baking yok mu o baking. Tava misin sen yahu. İğrenç cut creaseler, iğrenç simler, 5 kat rimel üstüne 3 kat farklı takma kirpik.

  Hayır drag queen makyajı farklı bu farklı. Ağır yapay, tek tip, klişe ürünler, klişe bir makyaj. Yeter aga. Görmek bile batıyor artık...

  9 ağustos 2016 23:53

  5. turuncu yeşil kapatıcı

  kat kat fondoten

  yoğun kontür

  tereyağ gibi aydınlatıcı

  yapay takma kirpik

  istisnasız likit mat ruj

  sanki çok az ürün sürmüşler gibi doğal durması için bir de yüz mistini unutmayalım...

  10 ağustos 2016 00:16

  6. çok kötü bi makyaj tarzı değil mi sizce de ? o kaşlar, o rezalet kontür, un rengindeki göz altları, takma kirpikler, muhakkak likit mat kullanılmış orantısız büyütülmüş dudaklar...

  çok arabesk buluyorum bu makyaj tarzını.

  10 ağustos 2016 01:06 10 ağustos 2016 13:51

  7. İzlediğim bir çok yabancı youtuberın videolarında makyajlarini yapmasından görmeye alışık olduğum Kardashian jenner ailesi ile ünlenmiş makyaj stili.

  İnstagram makyajı denmesinin de bi sebebi var genelde zaten fotoğraf çekmek için veya özel zamanlarda yapılan makyajlar yani ne biliyim kimse ekmek almaya veya okula bu makyajla gitmiyor ki.

  Ayrıca yabancı youtuberlarda gördüğüm makyajlardan dolayı (gizlinot: insta makyajı olmayan normal makyaj videoları) bende oha ne boyandı be tepkisi gelmiyor, öbür videolarda eyeliner bi tık kısa belki dudaklar daha küçük şeklini hep görüyorum zaten make up gurular hep boyle geliyor.

  Görsel açıdan da çok tatmin edici olduğunu düşünüyorum ben hoşuma gidiyor, ne biliyim bizde de bi anastasia beverly hills olsaydı, bi dipbrow pomade veya likit rujlar olsaydı güzel olurdu şimdi.

  güzellik görecelidir ama estetik bi görüntüsü de var bence.

  Edit: yazım yanlışları

  10 ağustos 2016 01:19 10 ağustos 2016 01:31


  8. herkesi tektipleştirdiğini düşündüğüm makyaj modeli.

  yahu arkadaş zaten bu makyaj dediğimiz şey kişiye özgü değil midir ? herkesin kusurları veya güzellikleri farklı. bunun için kapatmak istedikleri veya öne çıkartmak istdikleri yerler de farklı. ama bu makyajı ister kadın ister erkek uygulasın onlar bile aynıymış gibi duruyor. hem makyajın modası mı olurmuş canım.. özgürsün işte dilediğin gibi oyna kendinle. en azından benim için makyajın amacı budur.

  10 ağustos 2016 03:02

  9. Kesinlikle en kısa zamanda popülerliğini kaybetmesini istediğim makyaj.

  Ergenlik dönemindeki kızları çok yanlış düşüncelere sevk edecektir. Cilt kusurları herkeste olan, olması doğal olan şeyler kabullenmeliyiz.

  Fabrika çıkışı gibi tek düze oluyoruz. Herkeste aynı kalın dudak, belirgin badem gözler, çıkık elmacık kemikleri.

  Erkekler farklı beklentilere girebilir.

  O kadar ürünü özel gün olsa bile uygulamayı doğru bulmuyorum. Duygunun da dediği gibi bu fazla maskelemek.

  Herkesin farklı bir güzelliği var bu kadar aynı olmak hoş değil.

  Ben kamera filtrelerini de desteklemiyorum. Bu makyajı da filtrelere benzetiyorum kusursuz ve tek düze yüzler.

  11 ağustos 2016 01:34

  10. Nikkietutorials'ın daimi makyajıdır. Cilt yorar,göz yorar.

  11 ağustos 2016 04:14