yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (3)

  13. makyaj malzemesi takım taklavatını swatchlamadan koyup mal beyanında bulunanlar var neye hizmet ediyorlar anlamış değilim. ürün hakkındaki yorumunu ve ürünlerin rengini, duruşunu görmek için takip ediyorum ben seni. ne anladık o zaman senin bloggerlığından.

  çok ünlenmiş olanları da takip etmiyorum artık. katalog çekimi minvalli pozlardan bıktım çünkü.

  19 nisan 13:04

  12. hepsini takipten çıktım. ünlüsünü de ünsüzünü de. her gün bir paket açılıyor, binlerce lira aynı renk farlara dökülüp duruluyor, her yeni koleksiyondan ürün almazlarsa bayılacak gibi oluyorlar. bu kadar israfı izlemek için zamanımı israf etmemeye karar verdim. bir de bu benim hobim diyorlar, çıldırıyorum. makyaj malzemesi istiflemek hobi mi olur ?

  19 nisan 10:10

  11. bir zamanlar aşırı tüketime yönlendirdikleri için izlediğim çoğu youtuberdan vazgeçmiştim. sonrasında instagrama düştüm ve yine aynısı, hem de çok daha kötüsü. tek bir markadan her çıkan paleti almak zorunda değilsin yani... öncelikle bu insanlar sanki youtuber olamayacak kadar boş zamanlı olmadıkları ve yeterli desteğe sahip olmadıkları için saçmasapan makyaj videoları çekerek, abartılı, tekrar eden saçma hareketler yapmayı çok seviyorlar. sanki sürekli bir dikkat çekme çabası içindeler, izlenme peşinde oldukları için muhtemel. hadi böyleleri yine neyse. 

  bir de instagram bloggerı olup ünlü youtuber havasına girenleri hiç anlamıyorum. neden seni takip edenleri azarlıyorsun ve bu azarladığın kişilere nolur beni beğenin nolur yorum yapın diye yalvarıyorsun ki? yok keşfete düşmek için ilk bilmem kaç dakikada beğenme gerekiyormuş, yapılan yorumların en az üç kelimeden oluşması gerekiyormuş, falan filan. hayır kimse kimsenin paylaştığı şeyi beğenmek zorunda değil sırf takip ediyor diye. hele eğer instagramın bir geçim kapısı olabileceğini düşünüyorlarsa tahmin ettiğimden daha salak olmalılar. 

  ayrıca bazıları gidiyor mağazaya, fotoğraf çekiyor orada. sonra da bunu deneyenler var mı, yorumlarınızı bekliyorum yazıyor. ya kızım, sen bu blogu niye açtın? insanlar kendi yorumunu paylaşmak istese kendi blogunda paylaşır zaten. onlar seni senin yorumların için takip ediyor, çirkin ışıklandırmalı mağaza fotoğrafların için değil. 

  pr olaylarına gelirsek zaten bunların çoğunu farmasi, avon, new well gibi markalar takıyor sadece. hepsi aynı anda story atıyor ve sırf pr aldı diye bir sevinmeler, bir yükselmeler. eminim ki o markalar o pr’ı bu kız çok kişi çeker diye değil, zaten ucuza mal ettiği ürünleri sorgulamadan, denemeden övecek saflar aradıkları için gönderiyorlar. aliexpress gibi yerlerden malzeme falan alıp öven de var da ona girmiyorum. 

  ha kaliteli bloglar yok mu, kesinlikle var. bunlar sadece bir kısmı durumun. cilt bakımı bloglarını çok beğeniyorum. kendi yaşıma yakın, ankara’da yaşayan bloggerları takip etmeyi de seviyorum. panning bloglarını kalitesiz olsa bile sırf o panleri görmek için takip ediyorum. ayrıca ürün fotoğrafçılığını çok güzel yapan kızlarımız da var. yolları açık olsun, kötü olanlar da iyiye gitsin diyelim. 

  19 nisan 08:20

  10. %99'u beleş ürün gelsin diye açılan düşük profilli hesaplar. asla böyle saçma sapan profilleri ne takip ederim ne de prim veririm. sanki bana mac artisti :D (ki onların bile hepsine iyi diyemeyiz)

  17 nisan 00:50

  9. bu hesaplarda beni en çok rahatsız eden şeylerden biri de ışıltılı ve ıslak bitişli fondötenleri kati surette kuru ciltlilerin kullanmaları gerektiğini savunmaları. asla ama asla karma veya yağlı ciltler kullanmamalıdır. yağlı ciltliler mat fondötenden başka bir şey kullanmamalıdır hatta.

  16 nisan 21:42

  8. sonunda benim gibi düşünen birileri var diye mutlulukla yazıyorum şuan bu girdiyi... her ürünü överler. atıyorum yağlı ciltli kuru cilt ürünü hediye gelmiş onu da överler çok beğendim ya harika mutlaka alın he oldu. zaten makyaj videolarında fotoğraflarında karışmamış farlar göz yapısını bilmeden yapılmış makyajlar uzun zamandır doluyum bu bloglara. bir iki tane çok güzel göz makyajı yapıp fotoğraflayan gördüm onlar da zaten daha profesyonel gibilerdi.

  16 nisan 21:23

  7. Isılcansuner diye bı örneği var ki aman yarabbi düşman başına dediğim oluşum.

  Tamam herkes aynı imkanlarla doğmuyor, asla küçümsemek bana düşmez biliyorum ama biraz da insan kendini sorgulamalı ve geliştirmeli bence, bu ve bunun gibi hesaplarda bunu hiç göremiyorum açıkçası. Bı gelişim yok, sürekli ya çekiliş yapıyorlar, ya kendilerini övüyorlar. Çoğu gerçek anlamda makyaj yapmayı bilmiyor zaten o ayrı, yorumlarda öneriyi de kabul etmiyorlar.

  Genel olarak kanaatim bu gibi hesaplardan birşeyler öğrenen kendini geliştirip yeni makyajlar tureten falan varsa helal olsun gerçekten, zira durum iç açıcı değil.

  16 nisan 01:49

  6. Bir çoğuna engel bastığım hesaplardır. Öncelikle makyaja dair bilgileri bayağı zayıf. Blogun açıldığı ilk tarihten günümüze kadar olan süreçte genelde bir arpa boyu yol alınmamış oluyor. Bir ürünü neye göre kullandıkları belli değil. Başkasına fikir vermeyi geciyorum gerçekten kendi cilt tipleri hakkında bilgileri yok. Pütür pütür duran makyajlar mı dersiniz, göz altında on tane çizgi oluşturmuş concealer mi, aşırı beğendiği rimelin uçlarda top top durması ve gözünde iki tane kirpik varmış gibi görünmesi mi.. Ve hepsinin ürünleri birbirinin aynı; yukarıda girdilerde bahsetmiş arkadaşlar. Cocoshe, gabrini, new well vs. Reklam konusunda asla seçici değiller, her şeyi sonsuz övebilirler. Lütfen sizi izleyen ve size özenen küçük çocukların olduğunu unutmayın demek istiyorum. Elbet herkesin bütçesine uygun bir doğru ürün vardır. Bir diğer nokta asla eleştiriye tahammülleri yok. Bir indirimde kasa arkasında bir palet indirimliymiş. Kendisi denememiş paleti henüz. Ancak herkese koşun alın aldırın asla kaçırmayın diye yazmış da yazmış. Neden henüz kullanmadığınız bir paleti bu kadar övdünüz neden almalıyız ki yazdım. Aldığım cevap sanane takip etme işine gelmiyorsa oldu. Takip etmiyorum asla, engelleme sebebim de iste kesfetime düşmelerine de önlemek. İsin üzücü yanı gerçekten reklam pesinde koşmak icin bu işi yapıyor olduklarını düşünüyorum. Nereden ne gelirse kar kafasındalar. Yoksa aynı ürünlerle hiç bir özelliği olmayan makyajları yapıyor bu kızlar? Çok genel konuştum bu noktaya kadar ancak eminim içlerinde kendini geliştirmek isteyen ve başarılı olabilecek kişilerde vardır. Bu sözlerim onlara değil. 

  16 nisan 01:14

  5. procsin, the pink ellys ve cocosh she far paleti. bugünün yardımcıları açıklamalı ürün fotoğrafları, çekiliş gönderileri ve kısa makyaj videoları. (gizlinot:kısaca özetlemek gerekirse) 

  15 nisan 23:57 15 nisan 23:59

  4. az önce 1 paket disk pamuk, 1 paket makyaj temizleme mendili (10 mendillik o da), 1-2 oje ve göz kaleminden oluşan bir çekilişe denk geldim bu bloglardan birinde. ve çekilişe katılma şartları, çekiliş paylaşımını ve o paylaşımdan önceki on paylaşımı daha beğenmek, çekiliş paylaşımını kaydetmek, yoruma arkadaş etiketlemek, çekiliş paylaşımını storyde paylaşmak, çekiliş sahibini takip etmekti :d diyeceklerim bu kadar.

  15 nisan 23:44