yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (1)

  14. @fnureser (https://www.instagram.com/fnureser/)

  Kızkardeşimin yeni açtığı instagram sayfası. Kendisi profesyonel değil tabii ama makyaj yapmayı çok seviyor. Bir amatöre göre de başarılı olduğunu düşünüyoruz. Sizler de kardeşimin sayfasına destek olursanız çok seviniriz, hepinizi bekliyoruz. Sevgiler

  22 mayıs 23:57

  13. Muhtemelen yazacağım hesaplardan daha fazlasını takip ediyorumdur ancak aklıma gelenleri yazmak isterim ^^.

  [email protected](ürünleri kullanıp yorumluyor genelde)

  [email protected](ürünleri ve içeriklerini yorumluyor)

  [email protected](kullandığı ürünleri yazması bakımından ve makyajlarını begendigimden dolayı güzel bir hesap)

  [email protected](ürün içerikleri ve çeşitli cilt olaylarıyla ilgili müthiş bilgiler veriyor)

  [email protected](yinr aynı şekilde görselleri destekleyen içerik açıklamaları)

  [email protected](makyajlarını beğeniyorum ama en büyük artışı yine ne kullandığını göstermesi, taglemesi)

  [email protected](yeni yeni başlamış anladığım kadarıyla hem çok tatlı hem makyajlarını beğeniyorum bir de sık içerik üretip makyaj dışı paylaşım yapmıyor, ürünleri de yazıyor)

  Şimdilik bu kadar, yazılan olduysa tekrarladıysam affola, girdileri henüz okumadım ^^

  25 nisan 22:48

  12. içerik analizini çoğunun yapmadığı bloglar. High end ürünlerin içerik analizi yapan @skinifique i ise instagramda yeni keşfettim, çok da hoşuma gitti. Önemli olan ürünün pahalı olması değil, içeriği. Eskiden hiç incelemeden satış görevlisi önerdi diye alırdım. Benefit hoola bronzer'da paraben olduğunu öğrenene kadar! 

  25 nisan 21:16 25 nisan 21:18


  11. makyaj malzemesi takım taklavatını swatchlamadan koyup mal beyanında bulunanlar var neye hizmet ediyorlar anlamış değilim. ürün hakkındaki yorumunu ve ürünlerin rengini, duruşunu görmek için takip ediyorum ben seni. ne anladık o zaman senin bloggerlığından.

  çok ünlenmiş olanları da takip etmiyorum artık. katalog çekimi minvalli pozlardan bıktım çünkü.

  19 nisan 2019 13:04

  10. hepsini takipten çıktım. ünlüsünü de ünsüzünü de. her gün bir paket açılıyor, binlerce lira aynı renk farlara dökülüp duruluyor, her yeni koleksiyondan ürün almazlarsa bayılacak gibi oluyorlar. bu kadar israfı izlemek için zamanımı israf etmemeye karar verdim. bir de bu benim hobim diyorlar, çıldırıyorum. makyaj malzemesi istiflemek hobi mi olur ?

  19 nisan 2019 10:10

  9. bir zamanlar aşırı tüketime yönlendirdikleri için izlediğim çoğu youtuberdan vazgeçmiştim. sonrasında instagrama düştüm ve yine aynısı, hem de çok daha kötüsü. tek bir markadan her çıkan paleti almak zorunda değilsin yani... öncelikle bu insanlar sanki youtuber olamayacak kadar boş zamanlı olmadıkları ve yeterli desteğe sahip olmadıkları için saçmasapan makyaj videoları çekerek, abartılı, tekrar eden saçma hareketler yapmayı çok seviyorlar. sanki sürekli bir dikkat çekme çabası içindeler, izlenme peşinde oldukları için muhtemel. hadi böyleleri yine neyse. 

  bir de instagram bloggerı olup ünlü youtuber havasına girenleri hiç anlamıyorum. neden seni takip edenleri azarlıyorsun ve bu azarladığın kişilere nolur beni beğenin nolur yorum yapın diye yalvarıyorsun ki? yok keşfete düşmek için ilk bilmem kaç dakikada beğenme gerekiyormuş, yapılan yorumların en az üç kelimeden oluşması gerekiyormuş, falan filan. hayır kimse kimsenin paylaştığı şeyi beğenmek zorunda değil sırf takip ediyor diye. hele eğer instagramın bir geçim kapısı olabileceğini düşünüyorlarsa tahmin ettiğimden daha salak olmalılar. 

  ayrıca bazıları gidiyor mağazaya, fotoğraf çekiyor orada. sonra da bunu deneyenler var mı, yorumlarınızı bekliyorum yazıyor. ya kızım, sen bu blogu niye açtın? insanlar kendi yorumunu paylaşmak istese kendi blogunda paylaşır zaten. onlar seni senin yorumların için takip ediyor, çirkin ışıklandırmalı mağaza fotoğrafların için değil. 

  pr olaylarına gelirsek zaten bunların çoğunu farmasi, avon, new well gibi markalar takıyor sadece. hepsi aynı anda story atıyor ve sırf pr aldı diye bir sevinmeler, bir yükselmeler. eminim ki o markalar o pr’ı bu kız çok kişi çeker diye değil, zaten ucuza mal ettiği ürünleri sorgulamadan, denemeden övecek saflar aradıkları için gönderiyorlar. aliexpress gibi yerlerden malzeme falan alıp öven de var da ona girmiyorum. 

  ha kaliteli bloglar yok mu, kesinlikle var. bunlar sadece bir kısmı durumun. cilt bakımı bloglarını çok beğeniyorum. kendi yaşıma yakın, ankara’da yaşayan bloggerları takip etmeyi de seviyorum. panning bloglarını kalitesiz olsa bile sırf o panleri görmek için takip ediyorum. ayrıca ürün fotoğrafçılığını çok güzel yapan kızlarımız da var. yolları açık olsun, kötü olanlar da iyiye gitsin diyelim. 

  19 nisan 2019 08:20

  8. bu hesaplarda beni en çok rahatsız eden şeylerden biri de ışıltılı ve ıslak bitişli fondötenleri kati surette kuru ciltlilerin kullanmaları gerektiğini savunmaları. asla ama asla karma veya yağlı ciltler kullanmamalıdır. yağlı ciltliler mat fondötenden başka bir şey kullanmamalıdır hatta.

  16 nisan 2019 21:42


  7. sonunda benim gibi düşünen birileri var diye mutlulukla yazıyorum şuan bu girdiyi... her ürünü överler. atıyorum yağlı ciltli kuru cilt ürünü hediye gelmiş onu da överler çok beğendim ya harika mutlaka alın he oldu. zaten makyaj videolarında fotoğraflarında karışmamış farlar göz yapısını bilmeden yapılmış makyajlar uzun zamandır doluyum bu bloglara. bir iki tane çok güzel göz makyajı yapıp fotoğraflayan gördüm onlar da zaten daha profesyonel gibilerdi.

  16 nisan 2019 21:23

  6. iki ürün vericez diye çekiliş şartında istemedikleri şey kalmayan bloglar. mesela amayuzuncokguzel diye bir hesap var, makyajlarını güzel bulmamakla birlikte şuna da anlam veremiyorum; yaptığı çekilişlerde şöyle bir şey sunuyor: ek hak için youtube kanalımdaki son videoya “video içeriğiyle ilgili” yorum yaparsanız ekstra hak :D İki şey veriyorsunuz diye insanlara 10 dk videonuzu izletip bir de yorum yaptırarak o şekilde de kendinize destek sağlıyorsunuz. ki gerçekten instagramda yapılan bir yorumun peşine youtubedaki videonun altındaki yorumum aranıp bulunuyor da oraya ekleniyor mu orası da benim için meçhul.

  16 nisan 2019 02:09

  5. Bir çoğuna engel bastığım hesaplardır. Öncelikle makyaja dair bilgileri bayağı zayıf. Blogun açıldığı ilk tarihten günümüze kadar olan süreçte genelde bir arpa boyu yol alınmamış oluyor. Bir ürünü neye göre kullandıkları belli değil. Başkasına fikir vermeyi geciyorum gerçekten kendi cilt tipleri hakkında bilgileri yok. Pütür pütür duran makyajlar mı dersiniz, göz altında on tane çizgi oluşturmuş concealer mi, aşırı beğendiği rimelin uçlarda top top durması ve gözünde iki tane kirpik varmış gibi görünmesi mi.. Ve hepsinin ürünleri birbirinin aynı; yukarıda girdilerde bahsetmiş arkadaşlar. Cocoshe, gabrini, new well vs. Reklam konusunda asla seçici değiller, her şeyi sonsuz övebilirler. Lütfen sizi izleyen ve size özenen küçük çocukların olduğunu unutmayın demek istiyorum. Elbet herkesin bütçesine uygun bir doğru ürün vardır. Bir diğer nokta asla eleştiriye tahammülleri yok. Bir indirimde kasa arkasında bir palet indirimliymiş. Kendisi denememiş paleti henüz. Ancak herkese koşun alın aldırın asla kaçırmayın diye yazmış da yazmış. Neden henüz kullanmadığınız bir paleti bu kadar övdünüz neden almalıyız ki yazdım. Aldığım cevap sanane takip etme işine gelmiyorsa oldu. Takip etmiyorum asla, engelleme sebebim de iste kesfetime düşmelerine de önlemek. İsin üzücü yanı gerçekten reklam pesinde koşmak icin bu işi yapıyor olduklarını düşünüyorum. Nereden ne gelirse kar kafasındalar. Yoksa aynı ürünlerle hiç bir özelliği olmayan makyajları yapıyor bu kızlar? Çok genel konuştum bu noktaya kadar ancak eminim içlerinde kendini geliştirmek isteyen ve başarılı olabilecek kişilerde vardır. Bu sözlerim onlara değil. 

  16 nisan 2019 01:14