girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (241)
  • medya (3)

241. modern zamanın televolesi oldu çıktı, bir de reklemcı bloger tayfa var tabii.

sıktı artık uygulamayı kaldırdım.

12 ağustos 10:14

240. Artık kabak tadı vermeye başlayan sosyal medya platformu.

12 ağustos 09:46

239. An itibariyle hesabımı dondurdum. biraz da hayatlarımızı nasıl ele geçirdiği hakkında iç dökmek istiyorum kızlar. karamsar bir entry gelebilir size ama eminim şu an ki ruh halime sahip başka süslüler de var, farkındalık kazandırması için yazacağım.

 Son zamanlarda insanların burada yarattığı profiller ile gerçekteki hallerinin arasındaki uçurumu görecek deneyimlerim oldu ve bu profillere aldanarak kafamızda yarattığımız insanlar, beklentiler, hayalkırıklıkları, bitişler...Çok mutlu gözüken insanların, ilişkilerin arka planında yaşananları duydukça yarattığımız ve yaşadığımız sahtelikten dehşete kapıldım.

 Kendi adıma da bir yandan hayatımda yolunda gitmeyen konularda, kendimi başkalarıyla kıyaslamaya başladım bu beni mutsuz ediyordu ve insanların hayatlarını incelerken çok vakit kaybettiğimi fark ettim.

Ayrıca Son zamanlarda kilo aldım Ve buna bağlı olarak fotoğraf paylaşırken yaptığım editler arttı. Bu editler, olduğum gibi beğenilmeyeceğim düşüncemi besliyor ve fark ettim ki ben eskiden daha özgüvenli biriydim. Bir yerde birileriyle eğlenirken bunu görmesi gereken kişiler olduğunu düşünerek en güzel storyi nasıl çekebilirim, dur şunu da paylaşayım görsünler diye düşünmeye başladığımı fark ettim bir de. O “an”da kendi mutluluğum değil bunu birilerine duyurma ve kanıtlama çabam ağır basıyordu.

 Çok yazdım ama sözün özü şu ki, kendinizi gerçekten ve her haliniz ile sevmeyi öğrenmeye çalıştığınız hassas bir dönemden geçiyorsanız benim gibi, kendinizi kafanızda kurduğunuz yarıştan çıkarmak için bunu yapabilirsiniz.

 Kendimizi en çok yaralayan yine biziz, yaptığımız seçimler ile. Ama yine kendimizin üzerine en çok titremesi gereken de biziz ve mutlak mutluluk dışarıdan değil, içeriden dışarıya akacak. Umarım bu gerçekliği hepimiz yaşayabiliriz en yakın zamanda <3

12 ağustos 03:02 12 ağustos 03:03


238. Fotoğraf çekmeyi seviyorum hoşuma giden anları çekip paylaşmak istiyorum fakat bu insanların gözüne yaşamımı sokmak için değil. 

İlkokulda hatırlarsınız monami pastel boyalar belli bir statü gösterirdi işte instagram günümüzün monamisi.

Yurt dışına gittiniz diyelim fotoğraf paylaşmadınız mı ? Kimsenin haberi yok mu ? Boş !  Eşiniz size çiçek mi aldı ? instagramda paylaşılmadıysa boş !

Yapılan her şey her mutlu  anımız instagram aracılığıyla başkalarının görmesi yapılıyor artık ve bu durum çok can sıkıcı.

Mutluluğumuzu, her anımızı başkalarının  görmesi için düzenlenmesi biz insanlar için yıpratıcı.

İnstagram ilk çıktığında gerçekten çok güzeldi ama şimdi bulunduğu durum korkunç. Evet çok güzel yanları da var evet bura sayesinde insanlar her an iletişimdeler ama ya diğer eksileri..

10 ağustos 23:29

237. Az önce içimden ‘keşke unlike tuşu da olsa’ diye geçirdiğim app. Bence çok haklıyım

7 ağustos 23:13

236. bumeranglı story görünce başkası adına utanma sendromunu dibine kadar yaşıyorum. içki iç bardağı salla, sahile git ayak salla tarzı storylerden bahsediyorum. hele bir de dudak büzüştürerek bumerang atanlar var(gizlinot: ellerini yüzüne koyup dehşet içinde bakan emoji) yemin ederim bu storyleri görünce hayattan ışık hızıyla soğuyorum. bu yüzden bol bumerang atan kimseyi takip edemiyorum.

25 temmuz 11:02 25 temmuz 11:03

235. son zamanlarda model/manken arama veritabanına dönüşen uygulama.

19 temmuz 21:46


234. Topluluk kuralları gerçekten problemli bir uygulama. Mağdur iseniz geçmiş olsun. 

Geçenlerde fotoğrafımı kullanarak bir hesap açıldı. Şikayet ettim hemen beni taklit ediyor diye, kimliğimi yükledim durumu yazdım. Geri cevap geldi ‘hesap birisini taklit etmiyor, kandırma amacı gütmüyor bu sebeple kaldırmıyoruz’. Kandırma amacı gütmesi için sanırım benim adımı soyadımı kullanıp milleti dolandırması falan gerekiyor. Nasıl bir saçmalıksa bu. 

Buna rağmen bir arkadaşımın (kız blogger olmaya uğraşıyor) senelerdir emek verdiği hesabı çat diye şikayet üzerine kapatıldı. 20k takipçili hesabı kapattı instagram sebepsiz ama ben 10 takipçili hesabı kapattıramadım, ne diyebilirim ki... 

19 temmuz 21:22

233. Pazarlamada bireyselliğin kullanımının dozunun kaçırılması midemi bulandırıyor. Story, canlı yayın derken şimdi de soru sorma özelliği geldi.. Güncelleme sonrası herkese "sıradan olan da güzeldir, bir şeylerden de geri kalın lütfen" demek istiyorum.

11 temmuz 22:17

232. yeni gelen soru sorma özelliği ile dün geceden beri youtuber ve instablogger tayfası hunharca adeta marie claire dergisine röportaj veren celebrityler gibi soru sordurup,287346234 adet story ile onları yanıtlıyor.

sorum kendilerine;gerçekten kendinizi bu kadar önemli mi hissediyorsunuz?

11 temmuz 07:28 11 temmuz 07:29