girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (251)
  • medya (7)

251. snapchati tamamen bitirmiştir.

2 saat önce

250. Vaktimi çok aldığından bu sene için kapattım(gizlinot: Üniversite sınavına hazırlanmak :() hiç yokluğunu aramıyorum cidden. Ayrıca artık çoğu kişinin arkadaşlarına çevresini şuraya gittim şunu yaptım şununla buluştum demeden göstermek için kullandığını düşünüyorum. Bir zamanlar herkes Facebook kullanıyorsa şimdi de instagram o hale geldi. Bana artık çok yapmacık geliyor 

dün 18:09 dün 18:10

249. uzun bir süre kullandım instagram. Daha sonra gece uyanıp öylesine bakmalarımın beni uykusuz bıraktığını gerekli - gereksiz herşeyin vaktimi çaldığını fark ettiğimden beridir kullanmıyorum. 2 yıl oldu . kullanmayalı şuan gayet rahatım. (gizlinot: ben kullanmayı bilmiyormuşum ) (gizlinot: :D )

dün 15:48


248. Bana göre keşfet kısmında çıkan fotoğraflar ve hikayeler için özeti görseldedir.

ilgili medya:
1
dün 15:28

247. Ürüne para vermiyorsanız ürün sizsinizdir şeklinde bir söz vardı instagram tam da bu sözün karşılığı olan bir mecra oldu genel kullanılış şekliyle 

6 eylül 22:44

246. Kullanmıyorum. Hiç başlamadan biten bir ilişkimiz var. Lisedeyken sosyal medyayı tamamen zaman kaybı olarak görürdüm, anlamsız gelirdi. 1 yıl önce bi' heves Twitter hesabı açtım, o şekilde kırdım düşüncemi. Ancak Instagram'a hiç ısınamıyorum. Fotoğraf paylaşma üzerine kurulmuş olmasından temelli muhtemelen bu uzak durma isteğim. Benim fotoğraflarımı niye sürekli başkası görsün ki diyorum, tanıdığım bile olsa ne alaka diye düşünüyorum. Ha, kullanana asla laf etmiyorum tabii ki de. Benim kendime dair bir görüşüm bu. Zaman içinde insanların her gittiği yerde fotoğraf çekilme merakı iyice uzaklaştırmaya başladı beni Instagram'dan.

6 eylül 20:54

245. 5 ay önce kapattım. Huzurluyum.

Sevdiğim bir hayatim var. Sevdiğim bir ailem, 10 yıllık ilişkim,canım arkadaşlarım,kedim,mesleğim.. Ama instagrama girince sürekli eksikmisim gibi bir his vuruyor alttan alttan. Sanki ben biseyleri kaciriyormusum hissi. (gizlinot: Ki ben fin fin gezerim. O sergi senin bu konser benim. Bunları paylaşmama rağmen eksik hissetmek niyeyse)

Sosyal medyada didisinin didisi bile var. Ben reelde görüşmek istediklerimle zaten haberleşiyorum.

Ama ne zaman bu mecraya girsem hafiften sorgulamalara başlıyordum. Oha o bu işe nasıl girmiş,oha bu bununla nasıl evlenmiş, ya bunlar hangi parayla bu kadar geziyor.

Ben eglenceli,dalga gecmeli paylasimlar yapmayi cok severim. Ama artık o mecra gösterişten başka birseyi kaldirmaz bunu anladim.

Belki herkes yılda 1 anca tatile gidiyor. Ama sen günde 15 kişinin birden tatil fotolarini görünce, herkes zengin herkes tatilde herkesin sevgilisi var vs vs sanıyorsun.

İnstagram haset olmayan birini bile hasetlestirir dostlar .d

Hele instagramdaki vakit kaybını anlatamam. Çünkü karadelik gibi icine cekiyor. Bir bakmisim 1 saattir instagramdayim ve sonunda "yav ben bu sayfaya nasıl geldim?" Oluyosunuz.(gizlinot: Sadece enis arikani cok özledim )

6 eylül 20:26 6 eylül 20:27


244. instagram hesabım yok. hiçbir sosyal medya hesabım yok. ben kendimi böyle daha rahat hissediyorum. bazı insanların oradaki yalan sırıtmaları ve yalan dünyalarından uzakta kalıyorsunuz. sosyalleşmek için bence çok da gerekli değil. olana da saygımız var tabi.

6 eylül 16:49

243. Beni gerçekten ürkütüyor.

Yasağımız coğrafyanın genel profilinden uzak, küçük ve düzgün bir çevrem var. Tek kullandığım sosyal medya aracı da instagram. 

Ünlülerin/youtuberların/Bloggerların fotoğraflarının ya da magazin sayfası haberlerinin altındaki yorumları dehsetle okuyorum. İnsanlar -maalesef özellikle kadınlar- diğer kadınların fotoğraflarının altında hakaretler ediyor. “Kaşar, kaltak, çok çirkinsin, ayı gibisin, cok zayıfsın kimse seninle birlikte olmaz,  inşallah ölürsün, insallah çocuğun ölür, eşin seni aldatır umarım” yazılabiliyorlar.

Bu tarz yorumlar yazan insanların sayfasına bakıyorum, çoğunun profili gizli ama görünen kısmında;

Selimcan ile eslemsu

İki çocuk annesi 

Ol der ve olur

Kalp kırmak günahtır

Filan gibi seyler yazan kadınlar bile var aralarında. Yaşı  daha küçücük ergenler de bu kitlenin arasında maalesef.  Eger birileri çıkıp “bu dediğiniz seyler cok ayıp” derse bu sefer de bunu yazanlara küfürle saldırıyorlar. 

Bir insan kendine motto bellediği  fikirden bu denli uzak olup, durumun bu derece farkında olmayabilir mi gerçekten? Bu sağlıksız zihinler karşısında şok oluyorum. Açıkcası cok da korkuyorum geleceğimizden. 

Sonucta yakınımızda Yok.  eşimi, dostumu,  küçük ve steril cevremi düzgün insanlardan seçiyorum ama misal iş arkadaşlarımın, çalışmak zorunda olduğum kimselerin, bankada karşılaştığım kadınların, markette alışveriş yapanların arasında bu tip insanlar dolu. Şu anda belki sadece sosyal mecralarda insanlara saldırıyorlar ama bu şekilde ilerlersek bundan yirmi yıl sonra direkt yüzümüze hakaret etmeyeceklerini kim garanti edebiliyor? 

Ülkemizde kadınlar gerçekten Mutsuz. Kötü bir hayata kapatılmış haldeler. İnstagram  gibi nispeten güzel hayatların paylaşıldığı sosyal mecralarda  kendinden iyi hayat yaşayan kadınlara  kin ve nefret saçıyorlar. Gercekten her şeyin bası mutsuzluk bence. Beş-on yıl sonra insanlar yolda  birbirini görüp parçalamaz insallah diyorum. bu mecradaki insanların çoğunu   cok tehlikeli ve hastalıklı buluyorum.

İnstagram, Hem etafımızda iyi hayat yaşayanlara hem de bunları çekemeyip delirenlere şahit olduğumuz bir uygulama oldu resmen.

 Hem mutlu hem de zeki bir kadın olduğum İçin bu tarz şeylerin farkındalığı beni cok etkiliyor. İleride mutluluğumuzun, güzel hayatlarımızın cezasını çekeceğimiz günler gelecek diye düşünüyorum ve korkuyorum. 

6 eylül 14:38 6 eylül 14:44

242. facebook akrabaları instagramı da fethetmiş gibi görünüyor. zaman zaman 'annene selam söyle' yorumları görüyorum. Muhtemelen yakında facebook'un uğradığı akıbete uğrayacak populerliğini yitirecek olan uygulama.

6 eylül 02:51