yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (300)
  • medya (4)

  300. ben de yaklaşık 1 hafta önce dondurdum ve şunu fark ettim ki hayatımda beni boş yere meşgul eden bir şey çıktı ve ben huzura erdim resmen. instagramın artık amacının dışına çıktığını düşüyorum. git gide bi ticarethaneye döndü. çalıntı tasarım yapıp paraları cebine indirenler mi dersin, aliexpress ürünlerini on katı fiyatına satanlar mı dersin, fotoğraf editleyip paylaşmaktan başka bi marifeti olmayan bloggerların kendini tasarımcı ilan etmesi mi dersin. o kadar sinir bozucu gelmeye başlamıştı ki artık. insanlar desen sahtelikten geçilmiyor. herkes orada göründüğünden o kadar farklı ki. herkes en güzelini kendinisinin yaşadığını kanıtlamak için kendini yırtıyor. takip etmezsin olur biter olayı da benim için geçerli değildi açıkçası. artık herkes o kadar aynı ve bu aynı profiller o kadar çok ki her yerde çıkıyordu karşıma en alakasız yerlerde bile. bu sahtelikten düzenbazlıktan milletin aç gözlülüğünden bıkıp dondurdum hesabımı en sonunda. insanları tembelliğe de ittiğini düşünüyorum. çünkü artık millet oturup ben de hiçbir şey olamazsam blogger olurum moduna girdi sanki bir meslekmiş gibi. herkes kolay yoldan para kazanmanın derdine düştü kısaca. kimi çocuğunu kullanır reklam almak için kimi onca parasına rağmen sponsor aramaktan utanmaz. bu liste daha da uzar gider. ben hesabımı dondurdum çok rahatım, aslında silmeyi de düşünmedim değil ama sosyal medyanın yararlı olduğu durumlar da var (bir şeye tepki gösterirken mesela) o tür durumlarda kullanmak için silmedim. ama şu an bi çöplükten arınmış gibi hissediyorum.

  dün 00:47

  299. insanları asiri aptallastırdıgını düsündügüm için 2 hafta önce dondurdugum uygulama. herkes zeka seviyesi olarak, giyim kuşam olarak aynı geliyor bu uygulama seviyesinde. özellikle blog tarzı hesaplar insanları sürekli almaya teşvik ediyor. insanlar da bunu kompleks haline getirip alıyor çoğu zaman.

  tanım: kişilerin fotoğraf, hikaye paylaşımı yaptığı site.

  29 aralık 2019 10:17

  298. nereye yazacağımı bilemediğim için buraya yazma gereği duydum. gıdadedektifi gibi faydalı hesapların yanısıra bu işin ayarını kaçırıp,markaları cahilce suçlayan bir kaç hesap türemiş. mesela denetlecomtr. bu hesap pirinç markası paylaşıp yasemin kokulu pirinç vietnamdan gelmiş!!!!! bademin mensei abd!!! diye belli markalara çemkirmekten başka bir işe yaramayan,yasemin kokulu pirincin tabi ki vietnam ve benzeri ülkeden gelmesi gerektiğini bilmeyen,bademin ithal ediliyor oluşunu peyman ya da diğer markalara mal edileceği yerde bunun sorumlusunun hukumet olduğunu bilmeyen cahilin teki mesela. o yüzden bu tarz hesapları takip ederken bence seçici olmakta fayda var. sonra bu tipler geliyor papaya meksikadan geliyor (gizlinot: oysa papaya Kars'ta yetişmeliydi,iklim iklim yalandı) diye instagramda kaos yaratmaya çalışıyor falan. bir iş yapılıyorsa keşke biraz araştırılsa diyorum bazen.

  edit: bir süslüm mesaj attı bu hesap gıda dedektifine ait olabilir diye,eğer öyleyse eyy gıda dedektifi... ne biçim saçmalıyorsun kuzum sen? 

  30 kasım 2019 11:57 30 kasım 2019 13:37


  297. 5 yıldır instagram kullanicisiyim. Dün kaldırılan hareketler kısmını bu 5 yıl içinde toplasak 10 defa kullanmamisimdir. Bir şey farketmedi yani bende. Hatta kaldirildigini da burada okudum o derece dikkatimi çeken bir yer değildi.

  İyi mi oldu kötü mü oldu bilemiyorum kendim kullanmadigim icin o kısmı yorumsuz ama kullanipta beni stalklayan varsa ne yapıyor ne ediyor diye çok iyi oldu o zaman kaldırılması.

  9 ekim 2019 21:57 9 ekim 2019 22:02

  296. Takip ettiğimiz kişilerin hareketlerini görme özelliği bende daha yeni kalktı. Kaldırılması psikoloji açısından güzel bir değişim olabilir kimilerine göre ama benim canımı sıktı. Özellikle flört ya da hoşlandigım kişinin ne haltlar karistirdigini bilip de görememek çok saçma(gizlinot: Zaten instagram kullanma sebebim bu) Bence geri gelsin, madem kalkacaktı neden en başta bu özellik konuldu? En ise yarar ozellikti, buna varana kadar bir sürü aptalca özellik vardı kalkabilecek. Yakında bırakırım kullanmayı zaten iyice boku çıktı.

  9 ekim 2019 21:40

  295. Takip ettiklerimizin beğendiği postları göremeyecekmişiz artık, üzüldüm. Ekşide birisi tanıdığı 50+ birinin 18 yaş altı kızları sürekli likeladığını bu özellik sayesinde gördüğünü yazmıştı, bu nedenle kalmasını isterdim. Birilerini takip ettiğim zaman twitter, ekşi, instagram fark etmeksizin beğendiklerine de bakıyorum. Geçenlerde güzel tweetler attığını düşündüğüm için birisini takibe almıştım, homofobik bir tweeti beğenerek anasayfama düşürdü, ben de takipten çıktım. O tweeti beğendiğini görmeseydim hala takip ediyor olacaktım belki de. Ekşi sözlük'te de bilgi dolu entryler yazan birisini, yaşça büyük kadınları aşağılayan bir girdiyi beğendiği için badi listemden çıkartmıştım. Kendi entrylerinde çok efendi, temiz biri gibi duruyordu oysa. Bu yüzden hangi sitede olursa olsun takip ettiklerimizin beğendiklerini görebilmek büyük şans diye düşünüyorum. Karşımızdaki kişi hakkında kısa sürede bilgi sahibi olmamızı sağlıyor. Sanırım buton çok az kişi tarafından kullanıldığı için kaldırıldı. Çoğu kişi takip ettiklerimin beğendikleri kısmını bilmiyormuş bile. Ben sıkı bir insta kullanıcısı değilim o yüzden benim için çok da sorun değil ama o buton sayesinde sevdiği kişinin nasıl tiplerden hoşlandığını öğrenen hatta aldatıldığını bile fark eden çok kişi vardır. Keşke kalsaymış.

  9 ekim 2019 20:12

  294. Aşkım şifreni versene muhabbetlerini ve ilgili kavgaları artıracağını düşündüğüm olay. Ekşi'de birisi dağ tepe beğenmekten içimiz çürümüştü şimdi rahat rahat beğeniriz yazmış. Ahahahahaha. 

  8 ekim 2019 22:00


  293. bence kim neyi beğendi kısmının kalkması iyi olmuş. manyak gibi hoşlandığım bey kimi beğenmiş oradan bakıp kafayı yiyordum. şimdi istesem de bakamıyorum.

  8 ekim 2019 21:58

  292. stalker tayfanın can damarlarından biri olan kim neyi beğendi sayfasını tarihin tozlu sayfalarına gömmüş uygulamadır. ayrıca gece modu özelliği testini tamamlamış ve bazı hesaplara aktif etmiştir.

  yakında beğenileri kaldıracak olan uygulamadır aynı zamanda. ( bu sayede bloggerların yhhaaa instoş bu postumu size göstermiyooo :(( sızlanışlarından kurtaracak milleti )

  8 ekim 2019 21:43

  291. ayıp olmasın diye takip ettiğim; sürekli birbirinin aynı selfie paylaşım yapanları, attığı her adımı, yediği her lokmayı, gerekli gereksiz hayatının her ayrıntısını paylaşanları, her fırsatta (gizlinot: en harika koçiskoya, en akıllı çocuğa en güzel eve o sahiptir) hayatının mükemmel olduğunu ispat çabası taşıyan hesapları, gün içinde defalarca kaydırmalı reklam hikayeleri atanları takipten çıkarıp gerçekten ilgimi çeken, merak ettiğim (gizlinot: az ve öz) hesapları takip ettiğimden beri çok keyifli ve daha az zamanımı alan verimli bir platform oldu benim için.

  29 eylül 2019 17:41