yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (314)
  • medya (5)

  314. artık bir şeylerin yerini değiştirmekten vazgeçmeliler. kaydet'in yerini 50 kere falan değiştirdiler herhalde, elim alışmış sürekli aynı yere tıklıyorum. kaydedeceğim diye insanlara reelsi sms atacağım yanlışlıkla

  13 mart 19:17

  313. takip ettiğim kişiler ayarında olmasına rağmen takip etmediğim ve zerre ilgilenmediğim ne kadar influencer/hesap varsa reelslarını akışa veren bir uygulama. ilgilenmiyorum butonuna basmaktan usandım. bu gidişle old instagram diye bir start up kurup yatırımcı arayacağım öyle illallah ettirdi.

  27 ocak 16:50

  312. uygulamanın içindeyken geçirdiğin sürenin asla farkında olmadığın zaman çalan uygulama.asıl üzücü olan ise o boşa geçen saatlerin başkalarının yaşadığı hayatı öğrenmekten başka insana zerre faydasının olmaması.

  26 ocak 16:24


  311. Hikayelerimi bir reels videosuna dönüştürmeyeceğim instoşkom yeter.

  24 ocak 12:45

  310. kapatalı 2 ay oluyor ve hiç aramıyorum kendisini meğer ne çok boşa vakit öldürüyormuşum bu uygulamada kapatınca anladım. çevremdekilerin samimiyetsiz paylaşımlarına, influencer kişilerinin tüketim çılgınlığına davetiye çıkarmasına, kusursuz gibi görünen shoplu yüzler ve vücutlara maruz kalmadığım için mental olarak epey rahatladığımı söyleyebilirim. burada harcadığım zaman yerine tenis kursuna yazıldım en azından kendime bir faydam oldu. 

  30 haziran 2022 17:36

  309. ayda 55 kere silip tekrar yüklediğim uygulama. bağımlıyım resmen beni çok mutsuz ediyor insanların mükemmel hayatlarını, harika vücutları ve sürekli tatil yapıp eğlendiklerini görmek ama elim sürekli bu uygulamaya gidiyor milletin storylerini izlemekten kendi hayatımı yaşamaya vakit kalmıyor. eminim günde 8 saat instagram yerine random bir enstürman öğrenmeye vakit ayırsaydım şimdi iyi bir seviyeye gelirdim.

  30 haziran 2022 13:54

  308. Allah'tan bir kişinin hikayesine kaç kere baktığımız karşı tarafa gitmiyor.

  29 haziran 2022 17:34


  307. 1 ocakta kapattım mutluyum. Etrafımda umrumda olmayan bir sürü kişinin yüklediği, gündelik hayatlarına ait, gereksiz yüzlerce story yi izlemek ne manadır. Kaydettiklerim kısmında tariflerim vardı tariflerimi aldım, bye instagram bye gereksiz insanların gereksiz hayatları

  1 şubat 2022 18:31

  306. Arada bir akli melekelerini yitirip  bok gibi güncellemeler getirip duruyorlar. Canları sıkılıyor herhalde. Şimdi de storyleri dikey dikey geçecekmişiz. Sebep? Aşağı doğru kayarken başı dönüyor insanın. Neden böyle bi tasarım yani?  

  9 aralık 2021 17:53

  305. Şunu düşündüm geçen. Kısmetse olur veya işte benim stilim gibi yarışma programlarının olduğu dönemde yarışmacılar Instagram butiği açardı. Çakma Spor ayakkabı satışı falan. Makyaj ve giyim konusunda influencerlık değil YouTube videosu çeken kitle vardı. 7 senede ise bu youtube videosu çekenlerin estetikle evrimine, şahit olduk. Artık adına influencer denilen bu kişiler işlerini geliştirecek bir alan kalmayınca sayelerinde Instagram da influencerlık adı altında, bizleri esasen kendi kullanmadıkları şeyleri almaya iten, hepsi birbirine benzeyen tek tip kişiler mecrası oldu çıktı.

  Magazin sayfalarında bile adı sanı duyulmamış influencer tiplerin magazinini görünce şaşırıyorum. Eskiden ünlüler ulaşılamazdı, magazin programlarında "azzz sonra" vurgularıyla TV başında saatlerce skandal haber beklenirdi. Şimdi herkes ve her şey ulaşılabilir olsa da Instagram her şeyi inanılmaz bir hızlı tüketim aracı haline getirdi.

  Mesela beni sürekli plan yapmaya ittiğini fark ettim. Aa şunlar şuraya gitmiş haftaya biz de gidelim. Güzel yerleri tanımak açısından faydalı ama sosyal medyayla her yer o kadar bilinir oldu ki bazı yerlerin bu ilgiye nazaran ya kalitesi düştü ya da hiç değmeyecek yerlerin fiyatları arttı.

  Bir de o 20 bin takipçili tiplerin bile ciddi rakamlar kazanıp sürekli birbirilerine takipçi kazandırmak için "ayy şunun sayfası çok güzel mutlaka bakmalısınız" triplerinin yapmacıklığı beni çıldırtıyor. Zira aynı anda herkes aynı ürünü övüyor. Herkes aynı anda aynı ürünü keşfetmiş oluyor ve herkes çılgınca onu övüyor, nihayetinde bu övgü 1 hafta falan sürüp bitiyor. Kısaca bunaldigimi ve böyle bir döngüde kıstırıldığımızı düşünüyorum. 5 sene sonra Instagram olmayacak ve miadı dolacak. Buna inanıyorum ve umuyorum. Çünkü böyle olmazsa ne yazık ki b.k gibi bir yere evriliyoruz.

  7 kasım 2021 13:50 20 şubat 2022 01:52