yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (144)
  • medya (1)

  144. Sabah 10.00 sularında uyanıp 2 saat boyunca yatakta oyalanma vesilesiyle fark etmeden yaptığım hede. Öğlen 12 kahvaltısını sevenler olarak çok tatlıyız bence. gariptir ki akşam 8'den sonra da iştahım kapanıyor, en fazla kahve içiyorum. Yanında yediğim 1 hurma da nazarı olsun. Bu vesileyle düşük kalorili beslenmenin de getirisiyle haftada 500 gram falan veriyorum, egzersizi arttırırsam daha da gidecek gibi.

  23 haziran 20:32

  143. geceden başlayınca oruç oluyor hem sevabı da var (gizlinot: *pırıltı*)

  23 haziran 19:51

  142. Sanılanın aksine amacı öğün atlama olmayan beslenme biçimidir. Sabah 8 de kahvaltısını yapmamış biri öğlen yapacağı ilk öğününe kahvaltıyla başlayabilir, veya akşam yemeğine kadar araya bir de öğle yemeği öğünü ekleyebilir. Veya herhangi 2 ana öğününde alacağı besin ve kaloriyi birleştirerek 2 öğün yapabilir. Intermittent fasting bunu tamamen kişinin seçimine bırakır. Ne yediğinle ilgilenmez ne zaman yediğinle ilgilenir. Kilo verme amacındaki kişiler bu öğünlerde yedikleri besinleri dikkatli seçerek kilo verebilir. Yahut kilo korumak veya tamamen sağlık için bu beslenme biçimini benimseyen kişiler besin kalori odağından sapabilir. 

  23 haziran 18:46 23 haziran 18:46


  141. öğün atlamanın süslü adıdır

  23 haziran 18:27

  140. Bana göre olmayan yeme düzeni. Bir kere kahvaltı en sevdiğim öğün. Sabah kalkınca kahvaltı yapamadığım bir beslenme şekli düşünemem.

  Sonra uzun açlık bana iyi gelmiyor. Hem psikolojik olarak, hem de fiziksel olarak. ilk yemek yediğim anda kendimi durduramıyorum mutlaka ölçüyü kaçırıyorum. Ayda yılda bir tatlı yerim ama uzun açlıkta gözümün önünde tatlılar, hamur işleri dönüyor. Gün içinde mutsuz oluyorum.

  Ne beslenme şekli olarak ne de diyetle birlikte beslenme şekli olarak hiç benlik değil. Sanırım pcos, insülin direnci gibi sorunlara iyi geliyor bilemiyorum. Sağlık sorunu gibi bir şey olup da doktor tavsiyesi falan olmadıkça yapmam.

  Ayrıca Her popüler olan şeyi denemeyi de sevmiyorum. Vücudumuz deneme tahtası değil. Kıyaslama yapmıyorum tamamen farklı şeyler ama Dukan diyeti ile gut hastası olan insanlar biliyorum. Herkesin düzeni kendi vücuduna özeldir. Böyle şeyler bilinçsiz yapılmamalı. Yapmadan doktora danışılmalı diye düşünüyorum. İf yöntemine karşı olan çok diyetisyen ve doktor da var.

  23 haziran 14:29

  139. 3 gün önce bir anda 18:6 metoduyla başladım kendisine. Uzun gelen açlıklar ardından ilk günün sonunda 57.3'ten 56.9'a geriledim. Sonrasında tartılmadım. Öğlen 1 gibi kahvaltımı yapıp ara öğün yapmadan akşam 6-7 gibi son öğünü yapıyorum. 1200 kcal alıyorum genelde bazen 1000lere düşüyor. Asıl gelmek istediğim nokta çok sinirliyim ve spor yapmak istemiyorum öğünlerde güzel yememe rağmen. Kansız kalmış vampir gibi yatıyorum. İşe sürünerek gidiyorum. Sanırım açlık saatlerini kısaltacağım

  edit: 4. Günün sonunda 56.3 oldum, diyette takıldığınız bir noktadaysanız ve benim gibi pcosluysanız denenebilir. 16:8'e düşürdüm aralığı

  23 haziran 13:56 24 haziran 11:02

  138. Yaklaşık 10 gündür 16:8 yapmaya çalışıyorum. 1 senedir kilo vermeye çalışıyorum toplamda 10 kilo verebildim ama zaman zaman bozuyorum yiyorum birçok şey.

  Son kalan 10-12 kilom var az değil tabi ama vücudumun değişiklik istediğini hissederek başladımm Akşam 8 de yeme işi bitiyor benim için gündüz ise ancak 12 bucuk 1 gibi bişeyler yiyebiliyorum. Bugün tartıldım 1 kilo vermişim başladığımdan bu yana. Bence çok güzel.

  Merak ettiğim şu ki açlık zamanında yoğurt vs bile yenmiyor mu bilen varsa mesaj kutuma beklerim henüz acemiyim bu beslenme düzeninde.

  3 haziran 10:30


  137. 2 haftada kalori kısıtlamasıyla beraber bana 2 kilo verdiren beslenme şeklidir. ben insülin direncim olduğu için başladım öncesinde sürekli bir şeyler yiyordum ve geç saatlerde yiyordum. akşam yemeğinden sonra çay saatinin yanında yenen abur cuburlar, ondan sonraki saatlerdeki meyveler bana pek yaramamış. çok da hareketli olmadığım için kötü etkiledi bayağı, sürekli yorgun uyanıyordum gece uyuyamıyordum hiç enerjim olmuyordu. aç kaldığımda başım dönüyordu. if'e başladığımdan beri kesinlikle bunlarda düzelme gördüm, tabii ki abur cubur yememenin biraz daha sağlıklı beslenmenin katkısı yadsınamaz ama benim özellikle gece yemelerime engel olduğu için, biraz düzen getirdiği için bayağı sevdim. ben öğlen 12-13 gibi kahvaltı edip akşam 6-7 gibi yemek yiyorum, arada türk kahvesi içiyorum akşam yemeğinden sonra da çay falan tüketiyorum.

  28 mayıs 19:50

  136. küçüklüğümden beri kalkar kalkmaz kahvaltı eden biri olmadım, bu yüzden bu beslenme şeklini sürdürmek benim için hiç de zor değil. zaten farkında olmadan bu şekilde besleniyormuşum. uzun zamandır 12de kahvaltı edip akşam en geç 6:30da yemek yiyorum ve sonrasında bir şey yeme ihtiyacı da hissetmiyorum. intermittent fasting olarak yapmıyordum bunu, alışkanlığım böyle olmuştu. sabahları 9da kalkıyorum 12ye kadar suyumu, kahve veya yeşil çayımı içiyorum, zaten 12ye doğru anca açlık hissi geliyor. iyi bir kahvaltı yaptığım için de akşam 6ya kadar acıkmıyorum. akşamları da bir şeyler izlerken bitki çayı içiyorum ve gün sonlanmış oluyor. şimdi gelelim çok gerekli bir şey olup olmadığına. bence kesinlikle değil. hele sadece kilo vermek için bu beslenme şeklini uygulayacaksanız hiç ama hiç gerekli değil çünkü ben ay bu şekilde besleneyim asla dışına çıkmayayım demedim. 6:30dan sonra canımın bir şeyler yemek istediği günlerde yedim ve buna rağmen 12 kilo verdim. her şeyin sonunda dönüp dolaşıp ne yediğimize geliyor olay, kaçta yediğimize değil. ancak aşırı ve geceleri yeme sorunu olan veya düzensiz saatlerde beslenen ve bu sorunları belli kısıtlamalar ile çözebileceğini düşünen insanlara bu beslenme şeklini öneririm. insan ister istemez ay böyle bir şey varmış, herkes yapıyor ben de bir deneyeyim psikolojisine girince daha motive olabiliyor. onun dışında tek düşüncesi şu saatte yiyim bu saatte yemiyim kilo veririm olanlara uzun süreli bir fayda sağlayacağını düşünmüyorum. bir üstteki süslünün de dediği gibi bir diyet değil yeme düzeni.

  11 mayıs 13:46 11 mayıs 13:48

  135. bir diyet değil yeme düzenidir.

  8 mayıs 05:13