yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (142)
  • medya (1)

  142. instagramda Rengin Börekçi ve Alican Demiroğlu'nu takip etmenizi öneririrm süslüler. Tam olarak ücretsiz danışmanlık veriyorlar. yaklaşık 3 haftadır bu şekilde besleniyorum. Bazen kaçamaklar oluyor tabi ama çok zindeyim. Verdiğim 4 kiloda bana artısı. 16:8 şeklinde uyguluyorum.

  23 eylül 09:29

  141. O kadar zararlı bir şey ki. Ben de yaptım ve yeme bozukluğuna isim koymuşlar öyle söyleyeyim. Başta wow süper çok zindeyim falan olup sürecin ilerleyen günlerinde o kadar hantallaşıyosunuz ki.

  Ben ciddi anlamda özellikle buna başladığım dönemde açlık hisseden biri değildim. Hani ağzıma 1 lokma ekmek atardım kahvaltı niyetine oydu benim için o yüzden 18-6 ile baslayip 23-1 falan yaptım ve cidden zorlanmıyordum. Aradan 1 hafta geçti ve cidden vücuduma yazık diyerek bıraktım. Cidden değmez süslüler. 300-400 kalori açığı vererek çok daha sağlıklı, vücudunuza zarar vermeden kilo verebilirsiniz.

  19 eylül 12:03

  140. dakikaları sayarak 16:8 versiyonuna 1 saat sonra başlayacak olduğum beslenme düzeni. kendimi tutamayıp her dk tartılacağım için evde bir tartı bulundurmuyorum ama ölçülerimi almakla işe koyulmayı planlıyorum. birkaç ay öncesinde çok dikkatli beslenen (akşamları sadece salata, köfte/tavuk gibi) ve haftada 2-3 gün düzenli spor yapan biriyken evlilikle birlikte salmışım kendimi. kocam mutlu olsun diye yaptıkça yapıyosun diyolardı da inanmıyodum. hayatımda börek yapmamış biriydim oysa... her neyse bu beslenme düzeni bana iyi gelecek yaralarımı saracak umudu taşıyorum. buraları düzenli güncelleyeceğim. hepimize istediği kiloda ve sağlıklı günlerrr <3

  1. Gün bitti. İlk durumlar şöyle:

  Normalde yemek yedikten sonra enerjik olan ben akşam 6:30'da her zamanki kadar yememin ardından müthiş şişkinlik ve ağırlıkla kanepeye yapıştım. Sanki yeni spor yapmış gibi halsizdim. Sabah da dün spor yapmış gibi kas ağrılarıyla uyandım. Şimdi kahvaltı saatini bekliyorum öyle çok acıktığımı söyleyemem.

  Benim kilomu koruyamama sebebim aralarda atıştırmaktı. Tatlı, çikolata, meyve, çerez öğün aralarında ve akşamları bunlardan uzak duramıyordum. Bu beslenme şekli bunların önüne geçeceği için illa ki fayda sağlayacaktır diye düşünüyorum. Bir de şu, vücudun yağdan mı glikozdan mı enerji çekeceğine karar veren sistemin düzelme ihtimali benim ilgimi çekiyor.

  Annem düzenli spor yaparken bir türlü inemediği kiloya bu beslenme şeklini sporla birleştirerek ulaştı. Bir şey herkese aynı ölçüde iyi gelecek diye bir şey tabii ki yok ama birçok doktorun yorumlarına bakarak denemeye değer diye düşünüyorum.

  4. Gündeyim:

  Bu beslenme şekli kesinlikle çok temiz fakat benim gibi beslenen biri için uzun vadede sürdürülebilir değil. Ama kısa sürede epey faydalı oldu. dün akşam eşim yüzümün süzüldüğünü fark etmiş. Ben de belimde ve karnımda incelme fark ediyorum. Bi süredir karnımı sıkan bir şortumu giydim ve dünden beri sıfır rahatsızlık. Haftasonu tatilinde biraz bozacağım gibi görünüyor fakat birkaç hafta devam etme niyetindeyim.

  19 eylül 09:35 22 eylül 15:14


  139. yaklaşık 1 sene önce "denemesi bedava" diyerek başladığım, ara ara faydasını görsem de gırtlağımı tutmadıkça bana kilo verdirmeyen uygulama.

  öncelikle amacı kilo vermek değil aslında. uzun süreli açlığın vücuda sadece yağ yakımı değil hücre yenileme olarak da faydası olduğu görüşü hakim, bununla ilgili makaleler yayınlar da mevcut. illa bir yerlerden bilgi alan vardır ama ben de bildiğim kadar yazayım dedim. öncelikle tek pencere 16 : 8 ya da 18 : 6 değil. 15 :9, 14 : 10, 20 : 4, 23:1 gibi değişik uygulama şekilleri var, artık ne kadar dayanabilirseniz. benim işim evime uzak olduğundan 16:8 denesem de yapamadım çünkü akşam yemeğim pencere dışına kalıyordu mecburen. bu yüzden 14: 10 ya da 15: 9 yapıyorum. haftanın her günü yapmanıza gerek yok, kadınlara regl süresince tavsiye edilmiyor. ve if de beslenme pencerenizde ne yediğinizin, kaç öğün yediğinizin önemi yok. kilo verme amacınız varsa, kalori kısıtlamasıyla birlikte uyguluyorsunuz tek fark bu. çeşitli uygulamalarla saatinizi takip edebilyorsunuz. ben fastic diye bir uygulamay kullanıyorum, ücretli programları da var ama ücretsiz kısmı gayet tatmin edici. bu yüzden gereksiz geldi.

  kendim için uyguladığım programla ilgili ayrıntı verecek olursak; beslenme pencerem sabah 10, akşam 8 şeklinde. öğlene kadar beklemek yorucu olabiliyor ve aç karnına çay kahve içemiyorum. akşam da yemek hazırlığı mesai bitişi derken 8e ancak yetişiyorum. bu arada saatler de tamamaen size bağlı, örneğin sabah 8de yemeye başlayıp akşam 6da bırakabilirsiniz ve mis gibi 14: 10 yaparsınız.

  dediğim gibi eğer sadece kilo vermek için saat kısıtlıyorsanız (özellikle de insülin direnci mevcutsa) çok iyi sonuçlar beklemeyin, ama bu ara dikkat edeyim, biraz düzene gireyim diyorsanız iyi bir sistem.

  1 haziran 10:34

  138. Sabah 10.00 sularında uyanıp 2 saat boyunca yatakta oyalanma vesilesiyle fark etmeden yaptığım hede. Öğlen 12 kahvaltısını sevenler olarak çok tatlıyız bence. gariptir ki akşam 8'den sonra da iştahım kapanıyor, en fazla kahve içiyorum. Yanında yediğim 1 hurma da nazarı olsun. Bu vesileyle düşük kalorili beslenmenin de getirisiyle haftada 500 gram falan veriyorum, egzersizi arttırırsam daha da gidecek gibi.

  23 haziran 2021 20:32

  137. geceden başlayınca oruç oluyor hem sevabı da var (gizlinot: *pırıltı*)

  23 haziran 2021 19:51

  136. Sanılanın aksine amacı öğün atlama olmayan beslenme biçimidir. Sabah 8 de kahvaltısını yapmamış biri öğlen yapacağı ilk öğününe kahvaltıyla başlayabilir, veya akşam yemeğine kadar araya bir de öğle yemeği öğünü ekleyebilir. Veya herhangi 2 ana öğününde alacağı besin ve kaloriyi birleştirerek 2 öğün yapabilir. Intermittent fasting bunu tamamen kişinin seçimine bırakır. Ne yediğinle ilgilenmez ne zaman yediğinle ilgilenir. Kilo verme amacındaki kişiler bu öğünlerde yedikleri besinleri dikkatli seçerek kilo verebilir. Yahut kilo korumak veya tamamen sağlık için bu beslenme biçimini benimseyen kişiler besin kalori odağından sapabilir. 

  23 haziran 2021 18:46 23 haziran 2021 18:46


  135. öğün atlamanın süslü adıdır

  23 haziran 2021 18:27

  134. Bana göre olmayan yeme düzeni. Bir kere kahvaltı en sevdiğim öğün. Sabah kalkınca kahvaltı yapamadığım bir beslenme şekli düşünemem.

  Sonra uzun açlık bana iyi gelmiyor. Hem psikolojik olarak, hem de fiziksel olarak. ilk yemek yediğim anda kendimi durduramıyorum mutlaka ölçüyü kaçırıyorum. Ayda yılda bir tatlı yerim ama uzun açlıkta gözümün önünde tatlılar, hamur işleri dönüyor. Gün içinde mutsuz oluyorum.

  Ne beslenme şekli olarak ne de diyetle birlikte beslenme şekli olarak hiç benlik değil. Sanırım pcos, insülin direnci gibi sorunlara iyi geliyor bilemiyorum. Sağlık sorunu gibi bir şey olup da doktor tavsiyesi falan olmadıkça yapmam.

  Ayrıca Her popüler olan şeyi denemeyi de sevmiyorum. Vücudumuz deneme tahtası değil. Kıyaslama yapmıyorum tamamen farklı şeyler ama Dukan diyeti ile gut hastası olan insanlar biliyorum. Herkesin düzeni kendi vücuduna özeldir. Böyle şeyler bilinçsiz yapılmamalı. Yapmadan doktora danışılmalı diye düşünüyorum. İf yöntemine karşı olan çok diyetisyen ve doktor da var.

  23 haziran 2021 14:29

  133. 3 gün önce bir anda 18:6 metoduyla başladım kendisine. Uzun gelen açlıklar ardından ilk günün sonunda 57.3'ten 56.9'a geriledim. Sonrasında tartılmadım. Öğlen 1 gibi kahvaltımı yapıp ara öğün yapmadan akşam 6-7 gibi son öğünü yapıyorum. 1200 kcal alıyorum genelde bazen 1000lere düşüyor. Asıl gelmek istediğim nokta çok sinirliyim ve spor yapmak istemiyorum öğünlerde güzel yememe rağmen. Kansız kalmış vampir gibi yatıyorum. İşe sürünerek gidiyorum. Sanırım açlık saatlerini kısaltacağım

  edit: 4. Günün sonunda 56.3 oldum, diyette takıldığınız bir noktadaysanız ve benim gibi pcosluysanız denenebilir. 16:8'e düşürdüm aralığı

  23 haziran 2021 13:56 24 haziran 2021 11:02