sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (117)
  • medya (22)

  117. Instagram'da toptanmarkakozmetik diye bir sayfa var bakarken gözlerim kanlar içinde elime aktı. Orijinal mac studio fix 120ml fondöten fiyatı benim ameliyatım da dahil olmak üzere 10₺..

  (Face&body boyutlarında fix fluid hiç fena değilmiş yalnız, mac bunu bi düşün)

  14 mart 12:09 14 mart 12:12

  116. Özellikle ikinci el satış platformlarında, instagramda ve gittigidiyorda sıkça karşılaşabildiğimiz ürünler. Ama bu siteler sadece sahte ürün satar demek de yanlış; orijinalini bulabilmeniz deneyim, bilgi gerektirir. Her indirimli satılan ürün sahte olmadığı gibi her pahalıya satılan ürün de orijinal değil. Modacruzda sahte parfümü 500-600 liraya satan çok sayıda kullanıcı gördüm mesela. Sahte ürün ucuz muadillerden bile tehlikelidir. Örneğin açık parfüm kategorisindeki bargello, sansiro, david walker vb. belli standartlarda üretim yapar, ifra gibi çeşitli sertifikaları vardır. Ancak bir dior çakması tamamen muammadır. Orijinalinden daha iyi olma ihtimali de vardır(ihtimali neredeyse yok), ciddi anlamda zehirleyici maddeler içerme ihtimali de. Geçenlerde haberlere işportadan krem alıp yüzüne sürünce komple yanan genç çıkmıştı. Bütün yüzü sargılıydı. Sonuçta sağlığınız önemliyse ve paranız varsa hiç düşünmeden yüzde yüz orijinal ürün satan yerlerden içiniz rahat şekilde alışveriş yapınız. Eğer çok deneyimli ve sektör konusunda bilgiliyseniz orijinallik güvencesi için ekstra para ödemeden n11, gittigidiyor gibi yerlerden indirimli alışveriş de yapabilirsiniz. İkisi de olmuyorsa tek çözüm uygun fiyatlı muadiller alıp gerisine takılmamak. Ama lütfen hiçbir sertifikası, kurumsal adı olmayan yerlerden dubai çıkışı, outlet, ikinci kalite, gümrük malı, kutusuz ürün tarzı açıklamalara inanıp da sağlığınızı da paranızı da çöpe atmayın. Ben modacruzda çok çok ucuz fiyata orijinal olduğunu iddia edip ürün satan kişilere sorular sordum. Bazı mağazalarla anlaşmaları olduklarını bu yüzden indirimli olduğunu yazıyorlar. Hangi mağazalar bunlar mesela diye sorunca ya cevap gelmiyor ya da öfke dolu saçma sapan savunma konuşmalarına geçiyorlar. Özellikle parfüm konusunda dikkatli olmak lazım. Şişeleri orijinal oluyor gerçekten ama kutuları olmuyor. Şişeleri eski görünümlü, çizikli oluyor genelde çünkü orijinal şişeye dolum ürünler oluyor bunlar. Kutusuz olmalarının nedeni orijinal sağlam kutu bulmanın zor olması. Oysaki parfüm şişesi hem satılıyor hem de çöpten bile tek parça halinde toplanabiliyor. Üstelik bu ürünü boynere, sevile götürdüğünüzde orijinal olduğu söylenecektir çünkü şişeler gerçekten orijinal. Orijinalliğinden şüphe ettiğiniz ürünlerin satıcısına, şirketine soru sormaktan çekinmeyin. Tedarikçilerini öğrenin ve bu bilgileri veremiyorsa zaten ortada yasal bir tedarikçi de yoktur. 

  25 eylül 2018 14:20

  115. Bundan 4 yıl önce aydınlatıcı aydınlatıcı diye her yer yeni inlemeye başladığı sırada bende İnstagram yeni kullanıyorum haliyle ne nedir çok bilmiyorum. Bir sayfa keşfetime düşmüş ve kozmetik malzemeleri satıyor. Aaa ne kadar uygun sahte olabilir mi dedim. Sonra sayfayla iletişime geçtim yüzde yüz orijinal olduğunu sadece ithal olduğu için gümrük vergisi olmadığını kendilerinin ürünü getirdiklerini falan söyledi saf ben kan tabi hemen mary lou sipariş ettim bu arada geçmiş gün sanırım birde far paleti ismi yanlış olmasın yine balmın nude paletini de söyledim tabi geldi ürünler ben bir de arkadaşları gazla ben sipariş verdim orijinal ürün sizde verin falan 2 kişinin daha kanına girdim. Eve gelene kadar mary lou parçalandı dedim ki ama sende bunun hassas bir aydınlatıcı olduğunu biliyorsun çok salladın ondan oldu sürdüm aydınlatmadı aaa dedim sen süremiyorsun daha ama satıcıya toz kondurmuyorum sonra far paleti böyle bişey olamaz renk yok zalimler adam iki içine pigment atar renk çıksın diye sonra ürünlerin ambalajlarına dikkatli bakınca renkli fotokopi olduğunu farkettim ambalajda renkler o kadar kayık ki anlatamam size bir daha tövbe dedim bilmediğim yerden bişey almam. O gündür de almadım 4 sene önce giden 60 lirama oldu olan bir de arkadaşlarımın kazıklanmış olmaları utancı yetti bana

  25 ağustos 2018 23:49 25 ağustos 2018 23:55

  114. sadece internette değil, semt pazarlarında da bulunurlar. nette okuduğum kadarıyla sahte kozmetik malzemeleri içeriklerinde

  arsenik

  siyanür

  tiner

  kurşun

  cıva

  idrar

  hayvan kakası (fare)

  bulunmuş.

  aklıma (gbkz: sülün osman)'ı getirdi bu olay. o da "beni dolandırmaya kalkmayanı dolandırmadım" demişti. eğer bir makyaj malzemesi aşırı ucuzsa, bu fiyata kalite satın alacağını sanan müşterilerin dolandırılması müstahak.

  25 ağustos 2018 10:28

  113. beni asıl dehşete düşüren buradaki süslülerin seneler önce sahte ürün sattığını yazdığı ve hatta şikayet ettiği hesapların hala yüksek takipçili olarak satış yapmaya devam ediyor olması oldu. okurken bir yandan da yeni sekmede arattım ve inanılır gibi değil gerçekten. insanları dolandırmak, sağlıklarıyla oynamak bu kadar kolay mı? bu işten utanmadan para kazanmak, buna devam etmek ve hatta bir de dükkan açıp outlet diye sahte ürünleri satmak yüzsüzlükte kaçıncı seviye?

  5 haziran 2018 10:19

  112. 20'li yaşların başında makyaj malzemelerim bb krem, allık, rimel ve glostan oluşuyordu. bir facebook sayfasında ithal ürün adı altında birçok ürün gördüm, aman Yarabbi dedim.

  neyse, ben burdan bir sipariş vermişim, o parayla mac'ten belli başlı ürünleri her halükarda alırsın. l'oreal ruj setleri, mac ruj setleri, fondötenler, hpnose parfüm. geldi ürünler, allahım fondöten kireçimsi bi şey, sonra parfüm içine su katılmış vücut spreyi diyeceğim ama öyle bile değil, kokusu rezalet.

  tabii, bu anadolu çocuğu çözdü işi, hepsini attım.(gizlinot: kazıklandıktan sonra akksdashjsda)ithal ürün falan hikaye, sahte işte bildiğin.

  şimdi bunları nerde görürsem göreyim ifşa ediyorum. yazıktır, insanların zaten durumu olsa gider alır. sahte satıyosan imitasyon de çakma de. ithal nedir arkadaş. bi de şimdi tester parfüm çıktı başımıza. bu dolandırıcılık için çalışan beyinlerini başka şeylere kullansalar onlar da rahat eder millet de. bi de ünlüler falan instagramda bunların hep reklamlarını yapıyor. hepsi güvenini yitiriyor, başka bi şey değil.

  5 haziran 2018 09:28 5 haziran 2018 11:48

  111. İş yerinde “doğal olarak” yaptığım makyajlarla adımı duyuruyorum süslüler. Buranın katkısı da yadsınamaz. Makyaja olan tutkumu bilen bir arkadaş da tam sana göre ürünler geldi dedi. “Ürünler” ve “geldi” demesinden neyle karşılacağımı az çok tahmin ediyordum ama aaa neler var dedim. Bana attığı bir çok sahte üründen birini burda paylaşmak istiyorum. Görsellere ekliyorum. İstediğiniz mağazaya gidin bu ürünleri bulamazsınız:) 

  ilgili medya:
  1
  4 haziran 2018 22:59

  110. instagramdan bangır bangır reklamlarla satılan ürünler. hem de 10binlerde takipçileri olan insanlar bu tanıtımları yapıyorlar şöyle pigmentasyonlu vs diyerek. biri de çıkıp demiyor ki sahte ürün kullanmak za-rar-lı-dır! diye. gördüğümü engelliyorum göz sağlığımı bozuyorlar.

  30 kasım 2017 00:07

  109. (link: https://www.instagram.com/p/BS_i8iPgQp0/ ağlıyorum)

  mary lou? conceal? yoğun kapatıcı fondöten?

  (link: https://www.instagram.com/p/BTEjTf8AA_f/ gözyaşlarım)

  27 nisan 2017 12:39 27 nisan 2017 12:39

  108. Kızlar yetişinnnn! Benefit porefessional zebramo'da 22 tl, ithalmiş, öyle diyor satıcı, ithal bile olsa böyle bir şey mümkün değil. ayrıca "bu orjinal mi?"Ciler beni delirtiyor... haaaala anlamadılar hala...

  25 şubat 2017 23:50 ed.28 şubat 2017 10:59