yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

  12. sanki türk dizisi gibi hissettiriyor, türk karakterinden midir bilmem. ama beni kendine epey bir çekmiş dizidir kendileri. irdelersek mantık hataları çıkar ama dizileri/filmleri incik cıncık inceleyenleri de asla anlamamışımdır, kurgu neticede keyif almak önemli.

  -spoiler-

  Ayaz arabayla gelip ölmediğini gösterdiğinde "helaaallll Türk'ün gücüüüüüğğ" demeyen bizden değildir. lütfen ben de dedim deyin, ben baya yükselmiştim orada.

  22 ocak 15:43

  11. Fransız yapımlarının klasik ağırlığını barındırmayan, gayet akıcı ve izlenilebilir bir dizi. Beklentinizi çok yüksek tutmazsanız boş zamınızı keyiflendirebilir. Oyunculukları da pek fena değildir, gayet katlanılır. Klişeleri yok mu? Var. Daha iyi olabilir miydi, yahut heyecanlı? Evet. Ama bu hali de izleyenleri gayet tatmin eder.

  13 ocak 09:13

  10. Sadece mini dizi olduğu ve konusunu aldığı bilimsel fikir için katlandığım dizi. Oyunculukları, karakter gelişimlerini hiç beğenmedim. Klişeden de geçilmiyordu.

  12 ocak 20:13


  9. Bir çırpıda izlenebilen , akıcı ve sürükleyici 6 bölümlük netflix dizisi. Dizi kurgu anlamında lost dizisine benziyor.lost ile benzer şekilde yine bir yerde kısılı kalan her milletten insanları , birbirleri ile mücadelelerini , uçağa binmeden önceki durum ve hayatlarını flashbacklerle gösteriyor .Havacılıkla ilgili tutarsızlıklar var ama görmezden gelinebilir . Müziklere ve ayaz karakterine de bayıldım.

  31 mayıs 2020 08:03

  8. mehmet kurtuluş'un bizi ayaz karakteri ile en iyi oyuncu olarak temsil ettiği sürükleyici dizi.

  ilk 2 bölüm ilgi çekici olsa da olaylar yavaş ilerlediği için kabız bir şekilde izledim afedersiniz. ama sonra devamı geliyormuş.

  27 mayıs 2020 20:11

  7. şayet özellikle havacılıkla ilgili bir kaç mantık hatasını (link: https://seyler.eksisozluk.com/surukleyici-netflix-dizisi-into-the-nightin-havacilik-konusunda-sinifta-kaldigi-anlar bakınız burada detaylıca ele alınmış) görmezden gelir de "büyük resmi" görürsek, bence "olmuş" dizidir. dün bir oturuşta sezonun yarısını bitirmiş bulunmaktayım ve bu akşam izleyeceğim geri kalan kısmı inanılmaz merak ediyorum. her milletten prototiplerin karikatürize edilmeden , çok boyutlu aktarılması, tarihsel ve güncel, global/ diplomatik olaylara göndermeler...bu sırada akışın asla tekdüzeleşmemesi , ve "tahmin edilebilir" olmaması.. klişe "netflix formülü"ne uymaması (eşcinsellik,seks,uyuşturucu,çarpık ilişkiler sarmalının arasına bir de hikaye koyalım da ayıp olmasın) ki bunun son zamanlardaki en net örneği (bkz: white lines ) (link: https://www.google.com/search?q=ahlaks%C4%B1zl%C4%B1%C4%9F%C4%B1n+atas%C4%B1+marki+d%C3%B6+sad&rlz=1C1CHZL_trTR845TR845&sxsrf=ALeKk01BSKvN54VHHPjR7Ovx5LUBPU6d2g:1590566523468&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjRrP2EytPpAhVFCxoKHcfoBGoQ_AUoAXoECAsQAw&biw=1366&bih=657#imgrc=Gsp3fXDNYgd-fM serbest çağrışım)...

  ayrıca mehmet kurtuluş'un oyunculuğunu ben de çok beğeniyorum, hatta bu "biraz aceleye getirilmiş" castın en başarılı seçimi bile olabilir. avrupadaki genel "türk" prototipi algısından bir hayli bağımsız, kendi içinde bir hikayesi olan, çok boyutlu bir karakter olarak kaleme alınmasına da ayrıca sevinmedim desem yalan olur (ufak tefek gururlar). Çünkü mesela yine çok sevdiğim , çok da eleştirdiğim bir dizi olan "dogs of berlin"de bu prototipi köküne kadar görüyoruz.

  Bir de bambaşka bir konu ama, bu diziyi sevmemin sebeplerinden biri de aylarca heyecanla, kan , ter ve gözyaşıyla beklediğim snowpiercer 'ın yaşattığı büyük hayal kırıklığından sonra , ilaç gibi gelmesi de olabilir. neye niyet, kime kısmet...

  27 mayıs 2020 11:15

  6. Mehmet kurtuluş dizideki en kaliteli karaktere can vermiş kanımca. Dizi de beni tatmin etti oturup hepsini art arda izledim bölümlerin.

  27 mayıs 2020 00:14


  5. Yer yer mantık hataları olsa da izlettiriyor, bir solukta bitirdim. Bir kere konusu çok güzel, düşük bütçeyle o kadar çekebilmiş diye düşünüyorum. Aynı konu daha büyük bütçeli yapımcılarda olsa daha iyi görseller çıkardı, konu uzardı vs. Umarım ikinci sezon daha iyi olur.

  26 mayıs 2020 22:28 26 mayıs 2020 22:28

  4. çok hızlı gelişen ölümcül bir olaydan ne kadar hızlı kaçabilirsiniz ki? oldukça sürükleyici bir dizi, adeta bir köşe kapmaca. keşke diğer sezonları da çekilmiş ve yayınlanmış olsaydı, devamını merak ediyorum.

  olay örgüsü yanında karakterlerin hikayelerini de sıkmadan ve birer birer ele alıp ana hikayeye yedirmişler. fikir güzel, anlatım, çekimler başarılı ama daha başarılı olabilirdi sanki.

  26 mayıs 2020 20:50

  3. 2 günde izleyip bitirdiğim dizidir. Bu pandemi günlerinde izleyince insan bir tuhaf oluyor sahiden. İzlerken ya böyle bir şey de olursa diye aklımdan geçirip durdum. Gelecek sezonu iple çekiyorum

  24 mayıs 2020 23:24