yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • oylar (6)
  • medya (0)
  4

  18. birkaç aydır kullandığım ve şu zamana kadar kullandığım beyazlatıcı macunlar içinde en memnun kaldığım diş macunu oldu.

  daha öncesinde colgate. signal(ilk versiyonu), arm and hammer ve white glo(çay-kahve içenler için) kullandım. en son ipana'yı görüp buradaki yorumları da okuduktan sonra bir deneyeyim dedim.

  öncelikle evet ilk kullanımda kısa süreli etki yapıyor. fırçaladıktan sonra 1 gün gitmiyor o byeaz ışıltı ama hissi güzel oluyor. eğer düzenli kullanılırsa gerçek etkiyi vermeye başlıyor. birkaç haftalık düzenli kullanım sonrasında dişlerimin daha uzun süre beyaz kaldığını fark ettim. ancak, beyazlatıcı diş macunları ne kadar diş minesine az zararlı diye pazarlanıyor olsa da, zararı elbette var. bu yüzden öncelikle iyi beslenilmeli. ben ekstra olarak bir de splat'ın biocalcium diş macununu da edinip ikisini gün aşırı kullanmaya başladım. dişlerimde daha az hassasiyet hissediyorum bu sayede, kendimce de dişlerimin minesini bir nebze koruyorum :)

  en sonunda ürüne dair gözlemim; kesinlikle diğerlerine göre daha çok işe yaradığı, adının hakkını verdiği. oldukça memnunum, almaya devam edeceğim.

  30 mayıs 00:59

  3

  17. Anında etki sebebiyle çok övüldüğü için deneme amacıyla aldım. Evet etkili fakat anlık etkili. Kullanınca bir parlama beyazlama oluyor ama üstüne bir şeyler iç hop eskiye. Kalıcı olmasa da düzenli kullanımla bir etki veriyor tabii ama beklentimi karşılamadı 

  2 nisan 18:16

  5

  16. şimdiye kadar kullandığım diş macunları içerisinde gerçekten beyazlatan tek diş macunu kendisi.

  iki ön dişimin birleştiği kısımlarında küçük açık kahverengi birkaç leke gördüm. dişçiye gittiğimde çürük değil onlar leke dedi. o zamanlar reklamları çok dönüyordu bir deneyeyim dedim ve bir hafta sonra leke neredeyse tamamen kaybolmuştu. o günden beri farklı macunları denesem de sürekli buna dönüyorum.

  içeriside tanecikler olduğundan diş yüzeyine zarar verebilir diye düşünüp üst üste kullanmamaya çalışıyorum.

  3 ağustos 2019 20:50


  15. Her gün kullanımda beyazlatma etkisini gördüğüm bir seri 3d white. Ancak beyazlatma etkili ürünlerin kullanımını doktorlar pek önermiyor. Ben yine de en beyazlatıcı dış macununu aramaya devam ediyorum.

  16 mart 2019 17:19

  5

  14. dişleri hem beyazlatan hem de müthiş bir ferahlık veren diş macunu. ipana'nın şu ana kadar çıkarmış olduğu en iyi diş macunu bence.

  21 kasım 2018 09:47

  13. Aynı serinin Beyazlık hızlandırıcı ürünü ile birlikte aldığım ve denemekte olduğum her ürünü değerlendirme prensibiyle yazmakta olduğum diş macunu. Lekeler üzerinde gerçekten başarılı, yüzey lekelerini fırçalama anında büyük oranda temizliyor. Diş tonunu açma beklentisine girmemek lazım tabi. Böyle bir diş macunu yok veya 2 dk değil yarım saat fırçalasanız, bir diş macunu bunu sağlamaz. Tadı keskin değil, benim için bir artı ancak içeriği oldukça güçlü olsa gerek (ki zaten yüzey lekelerine bu denli etkili olduğunu iddia edebilmesi bu yüzdendir) ağız içinde mukozanın beyaz beyaz soyulması tarzı bir etki yapıyor. Şu an hatırlamadığım yine beyazlık hedefli bir diş macunu da bu etkiyi vermişti. Ki bu tarz ürünleri mercimekten az büyük kullanıp, defalarca ağzımı suyla çalkalar, mideme gitmemesi için önlem almaya çalışırım. kısacası dişleri lekelenen, kahve, şarap, sigara vb renklendirici şeyler kullananların tercih edebileceği bir ürün kendisi. Beğendim.

  edit: diğer girdilere bakınca değinmek istedim. bende de uzunca bir süredir dişeti çekilmesi problemi var. bu macunu uzun süredir kullanmadığım için an itibariyle dişeti çekilmesine nasıl bir etkisi olduğu hakkında yorum yapamayacağım. ancak bahsettiğim gibi beyazlık odaklı bir ürün olduğu için tadı ve kokusunun aksine güçlü bir içeriğe sahip.

  20 kasım 2018 19:41 20 kasım 2018 20:25

  12. Bir süredir kullandığım diş macunum. Sevdiğim özelliği dişlerimi yarım ton kadar açtığını düşünüyorum.(gizlinot: Çok çay tükettiğim için dişlerim sarı. O yüzden yaptığına tam olarak beyazlatma diyemiyorum.) Verdiği ferahlık kısa süreli olsa da fena değil. Sevmediğim özelliği tanecikli yapısı. Nasıl peelingi sabah akşam yüzüme uygulamaktan kaçınıyorsam dişlerime de peeling gibi tanecikli bir diş macununu bu kadar sık uygulamayı istemem açıkçası. Şu an elimde bu olduğu için kullanıyorum ama tanecikli yapısından dolayı tekrar şans vermem.

  6 kasım 2018 02:49


  11. Düzenli kullanımda lekeleri yok ediyor ama diş hassasiyeti de yanınıza kar kalıyor

  16 eylül 2018 02:54

  10. Takıntılı biri olarak her şeyin aşırısının fazla olduğunu bilmeme ramen yediğim içtiğim her şeyden sonra diş fırçalarım. Tabi bu durumda pahalı diş macunlarına güç yetmiyor. Bu diş macunu da malum nedenlerden gittikçe pahalılaşıyor. O yüzden uygun fiyatlı büyük boy diş macunları kullanıyorum. Ama onlarda dilimin dişlerime değdiğinde hissettiğim pütürleri yok etmiyor. Aslında çoğu yüksek fiyatlı diş macunu da bana bu konuda yeterli gelmedi. Ben de deneye deneye bu diş macununa ulaştım. Dişlerimin tamamen temizlendiğini ve beyazladığını hissediyorum. Ben de evde olduğum sürece uygun fiyatlı diş macunu, evden çıkarken ise bu diş macununu kullanıyorum.

  7 eylül 2018 17:57

  9. Dişlerimde neden olduğunu anlamadığım bir iki leke vardı. Çay kahve pek içmem sıcak çikolata aşığıyım ondan mıdır bilemedim. Ama lekeleri yok etti memnun kaldım ve hassasiyet konusunda bende etki yapmadı 

  12 ağustos 2018 08:41