girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (52)
  • medya (1)

52. Rimel sürmek iyi hoş da çıkarmasından nefret ediyorum. O yüzden ipek kirpik deneyeyim dedim. İlk yaptırdığımda gözümde bir ağırlık var gibiydi. Biraz zor alıştım. Sabah makyajsız olmama rağmen full makyaj her an sahneye çıkacakmışım gibi duruyordum. Sanırım fazla uzun ve yoğun yaptırmışım. Kullanımı bana göre zor. Sabah yüzümü yıkarken bile dikkatli olmam lazım. Bende cok çabuk dökülüyor ve maksimum 2hafta kullanabiliyorum. Alıştıktan sonra bence bi kolaylık. Kirpigi kıvırdın rimeli sürdün gece tekrar çıkardın ay üşendin çıkaramadın gibi dertler yok.

25 ekim 02:40

51. Önünüze gelen kuaförde vs. yaptırılmaması gereken, uzman ellerde yapılması gereken uygulama.

Ablam bir kuaförde yaptırmıştı. O kadar yapay duruyordu ki anlatamam, sanki superstar takma kirpiği taktırmış gibiydi. Kullandıkları yapıştırıcı da alerji yaptı onda. Her duş aldığında,gözüne su temas ettiğinde gözleri inanılmaz yanıyordu.

Ben bildiğim bir güzellik merkezinde 2-3 defa yaptırdım. Güvendiğim bir yerde yaptırdığım için hiç sorun yaşamadım. Yapıştırıcısı rahatsız etmedi, istediğim doğallıkta yapıldı.

Ancak çok dikkatli kullanmak gerekiyor. Gözlerinizi çok ovuşturmamanız,gözünüzü silerken dikkatli silmeniz gerekiyor. Yoksa kirpikler ellerinizde kalabilir.

24 ekim 11:50

50. yapıştırıcıya alerjisi olanların asla yaptırmaması gereken bir uygulama. kuzenim yaptırırken gaza gelip ben de yaptırayım dedim. sıktıkları solüsyonun aşırı yakmasından anlamalıydım fakat sesimi çıkartmadım ilk gün çok hoşuma gitti bakışlarımı değiştirdi ikinci gün uyandığımda gözlerim şişmeye meyilliydi okula gidip geldim akşamüzeri çok şişmeye başladılar bu sabah davul gibi gözlerle uyandım ne yaptıysam da geçmedi birazdan çıkarttırmaya gideceğim daha sonra da göz doktoruna gideceğim. Çok pişmanım alerjim olmasaydı belki katlanabilirdim.

24 ekim 11:22


49. Sadece 1 kez yaptırdım. Basit bir güzellik merkezinde, 2 yıl önce 100 tl ye yaptırmıştım. 

İlk günler biraz rahatsız etmişti, hafif ağırlık yapmıştı, görüş açımı bozmuştu ama daha sonra alışınca, cok da yadırgamamaya başladım. Hemen unutmadan yazayim ben ocak-şubat aylari arasında kullandım.

denize, havuza girmeden, makyaj temizleyicilere falan dikkat etmeyle yaklaşık 3 hafta falan idare etti beni. 

Maskara sürmeden makyaj yapmak gerçekten güzeldi. Fotograflar çok güzel cıkıyor. Fakat yakından (özellikle güneş ışığında) bakıldığında çok sahte duruyordu benimkiler.

Plastik, Simsiyah ve uzunlardı. Geceleri görüntü süper. ama gündüzleri, beni birazcık bu sahte görüntü rahatsız etti. Acaba cok mu yapay görünüyorum diye endişem oldu. 

 

Kirpiklerime devasa bir zarari olmadı. Elbette ki kopmalar oldu, ama açılma vs. Söz konusu degildi.

Daha iyi bir yerde, daha doğal görünebilecek olanlarından yaptırıp kullanmayı düşünmüştüm bir ara. Sonra unuttum gitti.

Şimdi yaptırır mıyım, bilemiyorum. Artık gereksiz harcama gibi geliyor. Belki özel bir günüm olursa yaptırırım. onun haricinde bütçe ayırmayi düşünmüyorum. 

24 ekim 01:44

48. ipek kirpik ben yaptıracaktım vazgeçtim havuzdaki bir arkadaşı gördükten sonra. yap kurtul bir şey değil bilginiz olsun. yapıştırılan kirpikler ortaya kadar geliyor. biri sağdan biri soldan çıkıp düşüyor. bazısı düşmüyor. çok uzun taktırırsan da çok çirkin ve komik duruyor. nerdeyse her ay gidip yeniletmen gerekiyor. çok masraflı da ayrıca.

(gbkz: kalıcı eyeliner) yaptırmıştım işte o süper birşey ama

23 ekim 22:32 23 ekim 22:39

47. Görüntüsüne aşık olduğum ama çıkarttıktan sonra söylenenlere göre kirpikleri acaip döktüğü için yaptırmaktan hep vazgeçtiğimdir.Kirpiklerimin yoğun ve uzun görünmesini seviyorum ama takma kirpik takınca aşağı doğru baktığınızda görülen kirpiğin kalın bant kısmı beni inanılmaz rahatsız ediyor.

18 ekim 16:23

46. 2 kez yaptırıp, pes ettiğim, kirpikleri görece güzel gösteren uygulama. Evet ten makyajı ve rujda çok güzel duruyor. Asla maskaraya, fara gerek kalmıyor ama sabah uyanip aynaya baktığınızda bir garip duruyor. Asla kendiliğinden gür kirpik gibi değil bahsettigim görüntü, gayet akşam takma kirpikleri yatarken çıkartmayı unutmuşsunuz görüntüsü. Ben alışamadım bu görüntüye. Yazın düğündü, organizasyondu, güzel olsundu derken 2 kez bakımla 3-3.5 ay kullandım rahat. 

Yüz üstü yatamıyorsunuz asla. Gözü ovalamak, göz makyajı yapmak yok. Bana yaptırdığım yer havuza ve duşa gözlükle girmem gerektiğini, ne kadar az su değerse kalıcılığının o kadar artacağını söylemişti. Ben de ilk gün duşa yüzücü gözlüğüyle girdim hatta. Annemin “ ne yapıyor bu gerizekalı “ bakışı ile devam etmedim bu uygulamaya arkadaşlar shshh.

Sabah akşam tarıyordum. Bende dönme, yamulma olmadı. Çok fazla dökülme de yaşamadım. Batma asla olmadı. Yaptırdığım yer batma olursa yanlış takılmıştır, derhal düzelttir başka yere yaptırırsan diye de uyarmıştı. Çıkarttıktan sonra sorun olmaz dediler ama kendi kirpiklerimin bir kısmı dökülmüştü maalesef. Onun dışında sorun olmadı. Ki bu da yaptırmamam için yeterli bir sebep bence.

18 ekim 02:19


45. Yazın yapılması daha ideal olan,kirpikleri güzel gösteren,uygulaması bana çok keyif veren,6 ay sorunsuz bakımla kullandığım uygulama.

13 eylül 03:12 16 eylül 02:07

44. yaptırmayı düşündüğüm damla kalaycıkta gördükten sonra sürekli bununla mı uğraşıp durcam diye vazgeçtiğim işlem.

6 eylül 01:10 6 eylül 01:47

43. İs yerindeki kizlar yaptirmisti. İlk yaptirdiklari gun gercekten hos goruntusu vardi. Makyaja hic gerek yok ama dogal goruntuden tamamen uzakti. Uc dort gun gectikten sonra kirpiklerin yönleri degisik tarafa bakiyor ve cok komik bir goruntu cikmisti piyasaya :) taramak gerekiyormus tarayamamis. Benim tercih edecegim bir sey degil. Cocukken bana hediye gelen tas bebege benziyor gozleri. Fazla abarti. 

5 eylül 07:32