sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (63)
  • medya (2)

  63. Çokk üzgünüm şuan hiç yorumları okumadan yaptırma gafletinde bulundum. Nişantaşı’nda güzel bir salonda 150₺ye yaptırdım hem de. Yapma esnasında çok azıcık gözüm yandı ancak hemen geçti, bana göre en kötü nokta iki saat boyunca öylece yatmak oldu. Şuan 3.günüm ve iki gözümden toplam üç kirpik düştü. Neredeyse hiç düşme olmadı ancak ben sürekli aynanın karşısında kirpik tarıyorum görmemişin kirpiği olmuş :) görüntüsüne aşık oldum, naturel kirpik olarak geçiyordu ama bence doğallıkla alakası bile yok. Gecenin bir yarısı aynaya bir bakıyorum pembe ayıcıklı pijama, üstündeki kafa pavyondaki şarkıcı gibi aşırı uyumsuz ve komik duruyor. İpek kirpik maceramda kendime ipek gecelikte edinmeyi düşünüyorum, bari olmuşken tam olayım :)))  

  Edit: 10 günde toplam iki üç tane kirpiğim kaldı bu kadar çabuk asla beklemiyordum. Yaptırmayın, tecrübeyle sabit.

  3 haziran 09:05 11 haziran 22:00

  62. Bir kaç saatlik kirpiklerimle aşk yaşamamı sağlayan uygulama. Öncelikle burada okuduğum fiyatlar beni çok şaşırttı. Ben 150 lira gibi bir ücrete yaptırdım. Bakım ücretide bunun yarısı kadar olacak. Üstelik güzellik merkeziydi ve gayet nezih bir yerdi. Şu an alışma sürecindeyim kirpiklerimde hafif bir ağırlık var gibi. Yüzünü foşurdatarak yıkamayı göz ovuşturmayı çok seven biriyimdir. Bakalım ömrü ne olacak. Oldukça doğal oldu kimse anlamadı benim bu uygulamayı seçmemin nedeni zaman kısıtlığı. Makyaja ayıracak zamanım gerçekten kalmadı çalışmaktan. Bu yüzden kalıcı uygulamaları tercih etmek zorundayım. Aynı yere birde microblading yaptırdım. Bu 2. deneyimim oldu. Ve gerçekten ilkine göre çok daha bir sonuç elde ettim. Bir bb krem bir rujla dışarı çıkabileceğim artık. İnşallah olmayan kirpiklerimi elime almam bu işin sonunda.

  1. Gün editi: düşen yaklaşık 6-7 kirpik oldu. Uygulayan kişi bunu söylemişti zaten. İlk zamanlar olan kalıntı hissi be ağırlaşma geçti diyebilirim.

  5. Gün editi:):) ilk üç gün günde 7-8 tanr dökülen kirpiklerim dün ve bugün hiç dökülmedi. Daha da doğal bir görüntü oluştu ki ilk yapıldığında da çok yapay durmamıştı bence. Hatta bir sonraki uygulamamı 3d yaptırabilirim. Çevreden çok güzel tepkiler aldım. Gözlerimi çok büyük gösterdi ve makyaja hiç ama hiç ihtiyacım kalmadı diyebilirim.  Özetle şu an için hala aşk yaşıyorum. 

  17. gün editi: 1 hafta sonra kötü kullanıma bağlı olarak koştur koştur bakıma gittim. bakımdan sonra daha dikkatli oldum. yahu nedini bu kadar kötülemişler gerçekten anlamıyorum. ben kesinlikle bayıldım bu uygulamaya. makyaja ihtiyacım hiç kalmadı. makyaj yapılmadığında gelen o bakımsızlık hissi yok. özgüvenimi yerine getirdi yemin ederim habire selfie çekiyorum. bu kadar mı değiştir evet değiştiriyor. şimdiden temmuz ayında vereceğim arayı düşünüyorum keşke ara vermek zorunda kalmasam.

  10 mayıs 21:43 27 mayıs 15:36

  61. geçen sene nisan ayında yaptırdığım uygulama. öncelikle inanılmaz güzel olmuştu hakkını yiyemeyeceğim. çok doğaldı benimkiler asla fırça gibi durmuyordu, aralıklı uzun ve kıvrık kirpikler işte.. ama ben gözü çok problemli olan bir insanım süreki şişer, kanlanır, batar vs..eğer sizde de böyle bir problem varsa yaptırmayın. ben gün geçtikçe rahatsız olmaya başladım ve resmen her elimi attığımda kirpik düşüyordu ve ucunda kendi kirpiklerim vardı! en son çıkarttırdım dayanamayıp ve çıkardıklarında gözümü açıp aynaya baktığımda şok oldum. kirpiklerim yoktu resmen baya yok yani kısa falan değil.. neyse ki uzadı sonrasında ama geçen yaz boyu kirpiksiz dolaştım. bir de çok saçma paralar istenen bir uygulama. ben 350 tlye yaptırmıştım 3 haftada bir de 150 tl ye düşenleri takıyorlardı.. yok artık lebron james yani. saçmalık. onun yerine gidip (bkz: chanel le volume de chanel maskara) alın bence hem 6 ay kullanırsınız.

  5 mayıs 21:26

  60. Bu sene nisanın başında 3. Kez yaptırdım. İlk ikisini 2017 ve 2018’de nişantaşındaki tırnak butikte yaptırıp çok memnun kalmıştım. Ama bu sene 300 lira olunca uygun bir yer arayışına girdim, bakırköyde küçük bir güzellik merkezinde yaptırdım. Karşılaştırma yapmak gerekirse tırnak butiğin tasarımı daha güzeldi, gözümle daha uyumlu olmuştu kirpiklerin görüntüsü. ama çok enteresandır ki bakırköyde yapılan kirpiklerimle 2. Aya girdik ve dökülme çok çok az oldu. Bu bakımdan daha memnun kaldım diyebilirim. Genel anlamda ipek kirpikle alakalı yorumlarıma gelince, kirpiklerime hiçbir zararı olmadı. Gözümde alerji yapmadı. Çok param olsa sürekli yaptıracağım bir işlem, çok seviyorum.

  5 mayıs 12:24

  59. arkadaşım yaptırdı, çok güzel duruyor. daha yeni yaptırdığı için olumsuz herhangi bir şey görmedik. ben de yaptırmak istiyorum, burda olumsuz yorumlar okudum çokça ama merak ettiğim için yaptırmayı planlıyorum. bir daha mı gelicez dünyaya... bir kere yaptırıcam, beğenmezsem daha da yaptırmam zaten.

  5 mayıs 12:12

  58. Kirpiklerin uzuluğunu, hacmini ve kıvrıklığını arttıran ve bugün yaptırdığım kirpik protezi işlemidir kendisi.

  Uygulamam yaklaşık 2 saat sürdü yaptırdığım yerden ve kirpiklerimin kalitesinden memnun kaldım gerçekten özenerek yaptığını hissettim işletme sahibinin. Bunun için kendisine çok minnettarım. Ancaaaak... görüntü benim istediğim görüntüye çok uzak malesef :( elimde model fotoğrafı ile gittim ve görüştüğümüzde kişinin gösterdiği modeli kendisinin kirpik yapısına en olabilecek ve yüzüne en yakışacak şekilde yaptığını söyledi. Gösterdiğim modelin kullanım açısından biraz zor olabileceğini, kirpiklerime daha önce işlem yaptırmadığım için çok yoğun kirpik takmanın normalden fazla dökme yapabileceği söylendi. Bunun üzerine kendi kirpiğimin verdiği imkanlarda modele en benzer şekilde takılmasını rica ettim. Işlem sonucu benim gösterdiğim modele benzemeyi bırakın kendi kirpiğimi kirpik kıvırıcısı ile kıvırdığım hali gibi oldu. Üstten bakınca öncesi sonrası fotoğrafı bariz farklı ancak önden bakınca kesinlikle kendi kirpiğimin aynısı. Açıkcası normalde yapılanın iki katı fiyat ödediğim halde bu şekilde olması beni inanılmaz üzdü. Zaten rimel sürdüğümde kirpiklerim ipek kirpikli halinden kat kat uzun ve hacimli duruyorlar :/ ancak kirpiklere dokunduğumda kalitesini hissedebiliyorum. Gerçek insan saçından yapılmış tellerin kullanıldığı söylendi. Kirpiklerimde kesinlikle yanma, batma, ağırlık hissi yok. Bu yönden memnun kaldım ve malzemenin kalitesi beni tatmin etti. Maskara, kirpik dibinden çekilmiş eyeliner, yağlı makyaj temizleyici kullanmamam, sıcak suya temas ettirmemem, havuz ve denizde uzun süre suyun içinde tutmamam, ayda bir bakıma gelmem söylendi.

  .....

  Bu tarz bir kirpik tekrar taktırmayı düşünmemekle beraber kirpiklerimi çıkarttırdığımda kendi kirpiklerime devasa hasar vermemiş olursa bu sefer tamamıyla gösterdiğim model kirpiğin aynısını aynı işletmede taktırabilirim. Kirpikleri çıkarttıktan sonra girdiyi editleyip son fikirlerimi bildireceğim. Kirpiklerimin doğal, kirpik takılmış halini ve maskaralı halini medyaya ekliyorum.

  ilgili medya:
  1
  1 mayıs 23:05

  57. Yaptırmayı düşünüyordum ama arkadaşımdan gördüklerimden sonra vazgeçtim. Sürekli dökülüyor ve devamlı yaptırmak gerekiyor. Artık gereksiz görüyorum. 

  11 ocak 21:30

  56. bir kere yaptırdım. tövbeler olsun 2 gün sonra gözüme battığından tüm kirpiklerimi yoldum. 3  ayda zor çıktı kirpiklerim. asla önermiyorum. badem yağıyla kirpiklerinizi gürleştirin ve bu tür şeylere sakın başvurmayın.

  11 ocak 21:24

  55. Ben, kardeşim ve kuzenim beraber deneyimledik. Hepimizin başına gelenleri özetleyeyim. Kuzenim, düğününde hoş bir görüntü olsun diye volume ipek kirpik yaptırdı. birkaç gün öncesinden yaptırmıştı ki dökülme falan olmadı o sırada. Bir sabah uyandığında bir gözündeki ipek kirpiklerin çok fazla döküldüğünü farketmiş. Eliyle çıkarmaya çalışmış bir kısmını bir bakmış kirpikleri yok. bu tabii ki onun hatası. bunu bir uyarı niteliğinde, örnek olsun diye anlatıyorum. ipek kirpik yaptırınca yan veya yüz üstü yatmamaya dikkat etmek gerekiyor. yatılan tarafta muhakkak bir dökülme oluyor. Bu da orantısızlık demek. ayrıca sakın ellemeyin kirpikleriniz size kalsın. Sırada kız kardeşim var. Kendi kirpikleri de uzun olduğu için kendisine uzun kirpikler takıldı. Ne yazık ki o çok fazla dökülme yaşadı ve yağlarla kirpikleri çıkardı. ikinci ders de bu. kirpikleri kendiniz çıkarmaya çalışmayın çünkü kısalıyorlar. kendi deneyimime sıra geldi. ben en uzun kullanan oldum. hatta bakımına bile gittim. bakımdan sonra ilk yaptırdığınız gibi mükemmel durmuyor onu belirteyim. Söylendiği gibi 3 ay sürmedi. Kirpikler döküldü fakat kendi kirpiklerimin de yarısını aldılar. yani hiç müdahale etmeme rağmen kısa kirpiklerle kaldım resmen. hemen biotin, e vitamini, yağ desteği yaptım da bir süre sonra uzadı. Açıkcası bayağı üzülmüştüm. gene de deneyimlemek isteyen varsa yapan kişiyle konuşsun. o ipek kirpiklerin de kalınlıkları varmış. sizinkilerden daha kalın kirpik takınca sonuç benimki gibi olmasın.

  10 ocak 23:02 11 ocak 16:56

  54. Doğru yere, işini bilene yaptırmazsanız sıkıntısını çekebilirsiniz. Bir de üst üste sürekli yaptırmamak gerekiyor.

  Ben güvendiğim birine yaptırdım. Çok doğal ve kaliteli olmuştu. Kirpiklerime zarar vermedi ama sonuçta bu kalıcı bir şey değil. 1 ay kadar etkisi var. Ama o bakışlar... :d çok değiştiriyor bağımlılık yapabilir 

  10 ocak 16:51