yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  helianthus annuus hybrid oil, isopropyl myristate, peg-20 glyceryl triisostearate, ethylhexyl stearate, tocopherol, rosa damascena flower water extract, prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oil, parfum

  3.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • oylar (22)
  • medya (2)
  3

  25. Öncelikle şunu belirteyim yağ bazlı temizleyicileri sadece güneş kremimi ve hafif ten makyajını cildimden çıkarmak için kullanıyorum.Fiyatı uygun olduğu ve çisem çakır'ın önermesi sebebiyle alıp denemek istedim ama memnun kalmadım bunun birkaç sebebi var.üründen verim alabilmek için fazla miktarda kullanmak gerekiyor.cosmed ya da yves rocher'in yağından 1 bilemedin 1.5 pompa yeterken bundan 4-5 pompa almam gerekiyor.yani günün sonunda aynı fiyata tekabül etmiş oluyor.cildimi asla yeterince arındırmış gibi hissetmiyorum.ayrıca pompasından ürün damlıyor ve koyduğum her yer yağ oluyor.son olarak da çok fazla parfüm kokuyor.

  22 kasım 22:15

  2

  24. burda methini görünce bi şans vermek istedim. zaten uzun zamandır makyajımı basitçe çıkartabileceğim uygun fiyatlı bir yağ arıyordum. rossman indiriminde 20 ya da 26 tlye satın aldım. makyaj olarak sadece kapatıcı ve kirpik diplerime far geçiyorum, bu şekilde yaptığımda başarılı ama eyeliner sürdüğümde tam çıkartmadı, yıkayınca panda gibi göz altlarım siyah kaldı.

  ürünü en fazla 5 kere kullanmama ve her seferinde el 14yapımı doğal sabunla yüzümü tekrar yıkamama rağmen sol gözümde yağ bezesi oluşturdu. bu kadar kısa sürede böyle etki etmesine şaşırdım ve çok üzüldüm

  21 kasım 22:21

  2

  23. cosmedin dev boy yağından 2 şişe bitirdim, sonra isanaya geçtim.

  başka herhangi bir yağ kullanmadım. öncesinde yıllardır tatlı badem yağı veya hindistan cevizi yağı ile zaten haftada iki gün buharlı ve yağlı bir cilt temizliği yapıyordum. yağ ile temizlik benim yaklaşık 10 yıldır bildiğim ve yaptığım bir şey. etkisini şöyle anlatabilirim.

  geniş gözenekli bir cildim var. 17 yaşımda iken alnım siyah nokta tarlası idi. teyzem dizine yatırır hatur hutur temizlerdi onları. cildim kuruya dönük karma olmasına rağmen gözeneklerim gereksiz derecede büyüktü vs vs.. sonrasında ben yağ ile temizliğe başladım ve bu rutinden beri gözeneklerim tertemiz, haliyle de gözenek görünümü az. yağ ile temizlik sevdiğim bir uygulama, eskiye göre şimdi hazır yağlı bir temizleyici ile her akşam yapıyorum sadece kullandığım ürün ve sıklık değişti.

  yağ ile temizliğe aşına olunca ne beklediğimi iyi biliyorum. cosmed kullanırken makyajımı çok güzel çıkarıyordu, cildim daha konforluydu ama bu ürün gözlerimde buğu yapıyor, makyajımı asla yumuşatmıyor. makyaj ürünlerim sabit yani bu anlamda zayıf bir temizleyici. hc yağı ve tb yağı çok daha iyidir. gözümdeki suya dayanıklı olmayan maskarayı çözmekte bu kadar zorlanıyorsa gözenek içlerindeki kiri asla yumuşatamaz.

  bir daha almayacağım. hiç beğenmedim, beklentimi karşılamıyor.

  12 kasım 13:52


  4

  22. gunes kremimi çıkartmak icin önce yag ile sonrasında temizleme jeli ile yüzümü yıkıyorum. aşağıda yazılmış ama bence de yuzden kolay arınıyor, temizliyor, sivilce vs. de yapmadı bende. kısacası severek kullanıyorum.

  12 kasım 00:37

  5

  21. Bu girdiyi karşılaştırma yöntemiyle yazıyorum çünkü anlatacağım iki yağ da çok popüler. Her ikisi için de kafamızda bir şeyler şekillenmiş olur. Hem cosmed'in hem de isana'nın yağını kullandım, isana'nın yağının daha iyi olduğunu düşünüyorum. İsana'nın yapısı cosmed'e kıyasla çok daha ince, böylece yağı yüzüme daha iyi yedirip makyajı daha iyi temizleyebiliyorum, cosmed yüzümde kuruyormuş gibi hissediyorum, makyajı temizleyebilmek için daha fazla ürün kullanmam gerekiyor. Isana suyla temas ettiğinde daha kolay köpürüyor böylece yağı da yüzümden yıkamam oldukça kolay oluyor. Cosmed ise ne kadar yıkarsam yıkayayım yüzümde kalıyormuş gibi hissediyorum. Göz makyajı temizleme konusunda ise isana çok daha iyi, üstelik gözümü de yakmıyor ancak cosmed ile göz makyajımı temizlerken hem daha fazla uğraşmam gerekiyor hem de gözlerimi yakıyor. Ancak ikisi de benim sivilceye meyilli cildimde herhangi bir sivilceye veya komedona neden olmadı. İkisi de görevini yerine getiriyor ancak isana kullanım kolaylığı ve yüzümden daha kolay arınması nedeniyle benim için önde.

  11 kasım 16:13

  5

  20. kötü yorumlardan dolayı korkarak aldığım ama memnun kaldığım temizleme yağı. göz makyajını da güneş kremini de başarılı bir şekilde çıkarıyor. ben önce suyla yağı durulayıp sonra temizleme jeliyle yıkıyorum ve hiçbir kalıntı kalmıyor yüzümde. siyah nokta ve akne yapmadı şimdiye kadar, zaten en fazla otuz saniye ciltte durup yıkanan bir şeyin gözenekleri tıkamasını çok aklım almıyor benim... belki aşırı yağlı ciltlerde durum farklıdır, bilemiyorum. son olarak da gül kokusundan nefret eden biriyim ve ben kokusunu sevdim, gül gibi kokmuyor. hiç parfüm olmasa daha iyiydi tabi... yine de çok uygun fiyatlı olduğu için piyasadaki başka yağları denemeden önce şans verilebilir, şahsen ben iyi ki almışım dedim.

  11 kasım 01:14

  19. Tek seferde kullanmak için 3 pompa kadae almanız gerekiyor. Çift fazlı temizleme yapmak için fiyatı uygun olduğu için aldım. Makyajı çıkarıyor ama bence yine rimel makyaj temizleme suyu ile çıkarılmalı. Kokusunu hoş bulmuyorum. 

  11 ekim 15:13


  18. ince yapılı, su ile kolay durulanan bir yağ. uygun fiyatlı olduğu için denemek istedim, iki aydır kullanıyorum herhangi bir sivilce, irritasyon problemi yaratmadı. güneş kremi ve hafif bir göz makyajını temizlemede performansı iyi, fakat yoğun bir makyajda yetersiz kalabilir. yağda hafif bir parfüm kokusu var, hassasiyeti olanlar rahatsız olabilir. şişesi de başarılı akıtma vb ile karşılaşmadım, seyahatlerde de taşıması da kolay olur. fiyat/performans açısından değerlendirildiğinde oldukça iyi bir ürün.

  8 ekim 19:40

  4

  17. 100 ml bir yüz temizleme yağı. Güneş kremimi ve makyajımı çıkarmak için kullanıyorum. Makyajlı olduğum günler dört pompa, makyajsız olduğum günler de iki pompa kullanıyorum. makyajlı olduğum zamanlar 4 pompa yerine daha az kullanırsam kirpiklerimde dökülme yaşamıştım. Yani ürün az gelmişti. Bu arada hafif makyajlar yapıyorum ben ona göre makyaj oranınıza göre pompa sayısını arttırmalısınız. Ürün suyla birleşince güzelce akıyor ve daha sonra su bazlı bir temizleyiciyle tekrar yüzümü yıkıyorum. Uygun fiyatından dolayı ve fiyat performans oranından dolayı bitince tekrar alacağım.

  8 ekim 13:08

  3

  16. Uygun fiyatlı gözleri yakan bir temizleme yağı. Tüm yüzüm için 3 pompa kullanıyorum. Kokusu az olduğu için rahatsız etmiyor. Göz makyajını çıkarma konusu başarısız ama yüz için fena sayılmaz. Yüzü temizlemek için alınır. Orta performanslı bir ürün, çabuk bitiyor.

  8 ekim 10:33