4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (50)
  • oylar (3)
  • medya (2)

50. Jel kıvamında ve yüze sürüldüğünde aşırı derece yakan bir sivilce ilacı. Etkisini gösteriyor diye sevinirken banyoda sıcak su yüzüme temas eder etmez alerjik reaksiyon gösterdi ben de. Banyodan bir çıktım, yüzümde onlarca kabarcık. Sanırım yanlış ya da fazla kullandım. Doktor kontrolünde kullanınız süslüler.

18 mart 22:11

49. kullandığınız sürece işe yarayan, kullanmayı bırakınca bu muydu dedirten ilaç. her sabah saç-alın hattında krem döküntüleriyle uyanmanız da cabası. geçici çözüm.

11 haziran 2017 07:12

48. Cildi cok geren yanma kizarma yapan sivilce ilaci. Sivilcelere pek bir etkisi olmadi bende soyma özelliği olduğunu izlerime iyi geleceğini söylemişti doktor ama soymadi da yüzümü izler de kaldi sadece siyah noktalara kullandigim donemde iyi gelmisti.

10 haziran 2017 20:41


47. ortaokuldayken kullanmıştım. bende hiçbir işe yaramadı. tek bir sivilceme bile etki etmedi. ayrıca yüzü gerim gerim geren bi ilaç olduğu için yüzümde onunla dolaşmak ne yalan söyleyeyim eğlenceliydi:d (gizlinot: ahahhah cocukluk..... )

10 haziran 2017 10:25

46. Tek basina kullanildiginda -ben siyah noktalarim icin kullanmistim doktorun yazmasiyla- surdugunuz surece ise yariyormus gibi gelen, tedavi bitip ilac da es zamanli bitince siyah noktalarinizin geri geldigi cildi oldukca hassaslastiran, deliler gibi soyan, kupkuru yapan -cildim zaten kuppkuru nasil basa ciktim bilmiyorum- kokusunun cok agir oldugu (gizlinot: kuruyunca geciyor ) bende yastik kilifinda yada herhangi bir esyamda beyazlama yapmayan ilac. Evet geciyor kizlar ama tedavi surecinde geciyor. Sonrasinda geri geliyor ben bir faydasini goremedim acikcasi. Hee bir de bu ilactan kankim de kullanmisti yuzu odem toplamisti yani alerji yapmisti. O da aynisini demisti zaten kullandigin surece geciyor birakinca yine ayni diye. Doktorunuzun onerdigi dozda, onerdigi surede, onerdigi kadar kullaniniz. Kafaniza gore doktora gorunmeden ilaci da almayiniz zaten :)

22 nisan 2017 11:56

45. bir adet tüpü bitirmeme belki de üç dört sürümlük bir ürün kalmıştır. ve bunu cildimi temizleyip tonikledikten sonra her gece düzenli olarak sürdüm. ben de önce zoretanin kullanıp leke ve daha sonra çıkan sivilcelerim için kullanıyorum. doktorum ısrarla iki kez yazmıştı.özellikle yanak bölgemdeki bir türlü geçmek bilmeyen , nohut biçiminde derimin içinde yer etmiş zoretaninle geçmeyen bıraktıktan sonra toplamaya devam eden kistik sivilcelerim için istemiştim. ilk tüpü kullandığımda sivilceleri yaralaştırdığı için bırakmıştım, cildim zor toparlamıştı. çıkmaya devam eden sivilceler için tekrar doktora gittiğimde 20 mg da olsa zoretanin kullanmayı teklif ettim ,beni azarlayarak bu jeli kullanmaya devam etmem gerektiğini söyledi.vardır bir bildiği diye ikinci tüpü aldım ve kullanmaya devam ediyorum. çok uzattım biliyorum ama kullanmaya başlayacaklar için detaylı anlatmak istedim. ne diyordum ; bir tüp bitmek üzere .bu da iki buçuk aydır her gece sürdüğüm anlamına geliyor. şuan bu jel benim cildimi mahvetmiş durumda. hiç bir sivilcemi tedavi etmedi. belki altı ay vs kullanmak gerekiyordur ama küçücük sivilceler de bile etkili olmadı ve resmen cildime raptiyeledi bütün sivilceleri. ne sarı biçimde büyüyor sivilceler ; ne de kurutuyor. kızarıp katışalıp kalıyor sivilce. bu ilacı sürmeye başlarken sadece yanağımda iki noktada aktif kistik sivilce ve yaygın lekelenme vardı. şuan ise yüzümün her yanı sivilce. şahsen kesinlikle tavsiye etmiyorum. ha birde cildi ufak ufak soyduğu için fondöteni falan unutun. o kadar iğrenç duruyor ki fondeten. kısacası ben tavsiye etmiyorum kesinlikle. görsel de ekleyeceğim, başlamadan önce ve başladıktan sonraki halini.

7 şubat 2017 00:17

44. Biraz sabır edildiğinde, ilk birinci ayı zar zor atlatabildiğinizde çok güzel sonuçlar alacağınız sivilce jeli. Eylül ayında kullanmaya başladım ve ekimin ortasına kadar her gece yatmadan önce ince bir tabaka halinde uyguladım, aşırı kaşınma, yanma, cildi de hassaslaşma oluştu ve sivilcelerim ilk ay neredeyse iki katına çıktı. Üstelik hepsi büyük,iltihaplı ve ağrılı sivilceler. Buradaki yorumları okuyup bırakmayı çok düşündüm ama yabancı yorumlarda ilk önce kusturup sonradan geçirdiği söyleniyordu. Sabrettim ve birinci kutunun bitmesiyle cildimde hiç bir şey kalmadı. Bir de bunu kullandığım sırada bepanthol krem de kullandım. Yazın iyiden iyiye yağlı olan cildim, şu an havalarında soğumasıyla kuruya döndü. Tekrar sivilce yapmayacak ve cildimi nemli tutacak nemlendirici arayışım sürüyor.

20 ocak 2017 07:47


43. roaccutane öncesi bir seçenek olarak cilt doktorumun başlattığı, delik deşik cildimden bebek poposuna geçmemi sağlayacağına ilk günden beri inanmadığım ürün. doktorumun aslında çok kıymetli bir ürün olduğunu, içindeki etken maddenin roaccutane ile aynı olduğunu söylemesiyle başladım. benim gibi her gece kullanıyorsanız sabahları çıkarmak eziyete dönüşebiliyor, sürdükten sonra mimik yapamamak, gerginliğin verdiği garip histen uykuya rahat dalamamak da cabası. bir umut kullanıyorum, tedavim şubat sonunda bittiğinde editlerim.

6 ocak 2017 23:04

42. Yüzü hafifçe kurutmaktan başka bir işe yaramadı bende.

16 aralık 2016 11:55

41. (no: (no:395202)) şu entrymde bendeki etkilerinden bahsetmiştim. Doktor sivilcelerin bu ilaçtan dolayı çıkmayacağını, imexle birlikte devam etmemi söyledi. 10 gündür de bu şekilde devam ediyordum ancak sivilcelerim geçmediği gibi yenileri çıkmaya devam etti. Artık suratımın durumuna çok üzüldüğümden dün kendi kendime bıraktım ilacı.

Yemin ediyorum bu ilacı kullanmaya başladığımda çıkan ve hâlâ bütün heybetiyle suratımda duran sivilce bir gecede küçüldü. Yüzüm ilaca reaksiyon veriyormuş bildiğin.

Benzoile zaten kullanamıyorum, isotrexin de yalan olduğuna göre artık suratıma koca karı ilaçları sürmeyi düşünüyorum jsjshd.

15 aralık 2016 20:32 15 aralık 2016 20:32