sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (96)
 • medya (0)

96. dizinin erkekleri hakkında biraz konuşmak istediğim dizi.

öncelikle tüm boranlar babalarının oğlu olmuşlar. fikret eşine tecavüz eden ve daha yeni doğmuş bir bebeği varken karısını aldatan biri.

faruk sevdiği kadının peşinden başka ülkelere kadar giden ama onu bir erkekle muhabbet ederken gördüğü için kararını verip ona en ufak bir açıklama şansı bile vermeyen biri olarak karısını ilk fırsatta aldattı. kıskanç, baskıcı, kaba ve gerisini yazmayacağım.

adem karısını döven ve bundan pişman olmayan buna sürekli sebepler bulan psikolojik olarak hasta olmakla beraber kötü bir insan.

murat evinde çalışan bir kızdan faydalanmış ve kızı bir hizmetçi parçası olarak gören biri. daha sonra evlendiler falan filan ama kız intihar etmeye kalkıştı. ölseydi ne olacaktı?

dizideki erkekler bu şekildeler. şöyle bir özet geçtiğimizde anahtar kelimeler dayak, psikolojik şiddet, tecavüz, aldatma. bunların olması benim için sorun değil. en ufak bir olayda rtürk neredesin televizyonda cıbıl cıbıl karılar ahlakımızı bozuyorlar, öbüşüyorlar, aile yapısı bilmem neyi diye ağlayan yobaz bir insan değilim. izlediğim şeylerin en hafif olanında bile her türlü suç ve ahlak içi/ahlak dışı bir sürü şey var. olay televizyonda bir adamın karısına tecavüz etmesi değil. olay bunun ne kadar korkunç ve adi bir şey olduğunun anlatılmaması. bu diziyi izleyen birinin göreceği şey karısına tecavüz eden bir adamın, onu aldatıp yine de karısıyla mutlu olabileceği. olması gereken ise bunun bir karşılığı olacağı ve bunun hiç de hoş olmayacağı.

biliyorum diziler kamu spotu değiller. herhangi birine ya da birilerine ahlak dersi verilmek için çekilmiyorlar. ama diziler kadınların zor şartlarda ''hayatta kalmaya'' çalıştığı yerlerde suçu resmen destekleyemezler, suça bahaneler üretemezler, insanlara suçların o kadar da önemli olmadığı bir kadının asla ve asla kocasını bırakmaması gerektiği mesajını veremezler. bunu yapmamalılar.

ben diziyi izlemeyi uzun süre önce bıraktım. izleyen insanlar içinse üzüntü duyuyorum. bence bunlardan bi tık fazlası olmalıyız.

9 aralık 18:51 9 aralık 19:19

95. Şimdi bu dizide güya süreyya dünya iyisi, onu tanımayan hayatında ilk defa gören bile bu başka bir şey, çok içten falan diyor ya, arkadaşlar yemin ediyorum ben hayatımda bu kadar şımarık çok az insan gördüm. Hayatı boyunca bunca dert görmüş bir insan kocayı bulunca nasıl bu prenses hallerine bürünür ya? Senin kocanın kardeşi, dostunun sevdiği adam ameliyatta sen uyduruk bir asistanı kıskanıyorsun. Bunun için de kadının güzel olması dışında herhangi bir sebep yok. El bebek gül bebek büyütülmüş, büyüyene kadar dert görmemiş ipek bile bir sorunla karşılaşınca ayağını yere basmasını bildi bunun hala aklı havada. Düşünün ameliyattaki fikret değil de faruk olsaydı nasıl ortalığı birbirine katar, milleti kendisiyle ilgilenmek zorunda bırakır, bir aşk onunki gibi davranırdı. Bir dizi karakterine hiç bu kadar sinir olmamıştım(gizlinot: Swh)

Gerçi bir de nurgül var, kendisi en korktuğum dayanamadığım insan modeli: yalaka, kraldan çok kralcı. Hizmet etmek için doğmuş resmen, hanımım hanımım... bir dur düşün ben kimin hayatını yaşıyorum diye.

Kendi hayatını yaşayamayan diğer bir uyuzumuz da dilara. Boranların derdini kendini kendine dert edindi, sevdiği adamı terk etti. Aynı şeyi faruk adem'e yapsaydı süreyya aynısını yapar mıydı? Sen niye başkasının kinini güdüyorsun? Şimdi hala seviyorum diye rol kesiyor, ama ağzını açıp adem'i savunacak tek bir şey söylemiyor, kavga ikisinin arasında olsaydı adamın yüzüne bakmazdı muhtemelen.

fikret seni hep haklı bulurdum, ama gittikçe babama benzemeye başladın. O da böyle önceki istediği bitmeden bir daha zaman ister, o arada da yeni sorunlar çıkarmaktan başka bir b.k yapmaz.

Son olarak Adem güneş'i seç. Ve iyileş ya, nerenden bıçaklandın da tutmuyor bacakların orada bir saçmalık var. Bir de bunları paket eden adamın peşine düşen yok, orası da saçma

8 aralık 18:46

94. Durduk yere Özgür'ü kıskanıp kızı gördüğünde saçma sapan konuşan Süreyya deli etti bugün. Kızın şu ana kadarki tek suçu adı Özgür olduğu halde kız olması. Süreyya da sağolsun gelip gidip iğneliyor gıcık gıcık konuşuyor çünkü nasıl Faruk'la çalışıp Faruk'un ondan istediklerini yerine getirir 🙄 kesin kocasında gözü var.

Ayrıca Güneş karakteri ne kadar tek başına tatlı olsa da Adem'le ilişkilerini sevmeyen taraftayım ben de. Git lütfen Güneş. Başkasını bul. Çok yüksek ihtimalle sağlam çıkabileceğin bir ilişki değil zaten bu

Ve Esma Sultan... Gerçekten hele de sonunda aşkına kavuşmuşken bu alzheimer işi hiç olmadı :( düğünü(gizlinot: Ya da nikahı hangisine karar verdiklerini hatırlamıyorum) iptal etmek isteyecek muhtemelen ve bu beni çok üzüyor

7 aralık 23:48 7 aralık 23:56


93. Süreyya’nın Özgür’ü kıskanan halleri bana fazlasıyla antipatik geliyor, kızın yüzüne karşı senin yapıp benim yapamayacağım ne var diye sordu resmen ahsjahjs

7 aralık 23:30

92. Hastanede geçen bomboş bir bölümdü.nerde o eski entrikalı günler.

7 aralık 23:09

91. Yalnız değilsin adem, benim de ne zaman sevinsem başıma bir haltlar geliyor :'

30 kasım 23:10

90. Bu bölüm çok gereksiz sahneler dönüyor ya, tamam sürekli adem'i izleyelim demiyorum da ne gerek var ipek'in iş ortağına, nazif'e, osman'a. Konu bulamıyorlar heralde.

Hah şimdi de emir'in okulundan bir sahne. Bilin ki Bir dizide evin çocuklarına özel sahne çekiliyorsa o dizi saçmalayacaktır.(gizlinot: Swh)

30 kasım 22:35 30 kasım 22:39


89. Nolur bana esma sultanımın bunadığını/beyninde tümör olduğunu söylemeyin.. çok rica ediyorum

30 kasım 22:31

88. Boranlar hala aynılar konak görmeyegörsünler hemen ego savaşı. Ademciğim'e üzülüyorum.

23 kasım 23:18 23 kasım 23:25

87. Süreyya'nın sözde fakirlik sürecinde bir kere bile bulaşık yıkamadan konağa dönmesi beni bir miktar üzdü.

23 kasım 21:31