sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (166)
  • medya (0)

  166. Özensiz bir final olduğunu düşünüyorum. Esma’nın ölüm sahnesinde süreyya’nın ojeleri, yedi yıl sonraki sahnede de aynı. Madem yedi yıl sonrasını yaşatmak, hissettirmek istediniz bu kadar küçük hatalar yapmasaydınız keşke.

  2 haziran 01:04

  165. final hiç olmamış ama

  ipek bilgin, ah ipek bilgin!

  nasıl güzel bir oyuncusun. 

  1 haziran 22:03

  164. Next next yaparak izlemek istedim. Bi ara kapattım açtım hala aynı yerdeydi, çok sıkıcıydı. Nurgülün olduğu kısımlarda yapaylıktan tuylerim diken diken oldu 

  1 haziran 12:52 1 haziran 14:39

  163. Kötü bir final bölümüydü. Zaten Esma dışında konusu olmayan dizi Esma'nın ölmesiyle sıkıcı bir final verdi. Söylemeden geçemeyeceğim cenaze sahnesi kötüydü. Sanırsın Esma hanım bursa'nın barış manço'su güller, alkışlar, tüm şehrin sokağa çıkması vs bunları sevmedim. Kadın bir de geleneklere bağlı yaşayan biriydi. bir canaze evi sahnesi olsaydı, bir mevlüt okutsaydınız daha duygulu olurdu valla. iki saat sezen aksu dinletmek nedir. Ayrıca sezen'in en sıkıcı şarkısı olabilir içim bayıldı. Neyse daha doğal bir uğurlama sahnesi olabilirdi yani~

  Ve yedi yıl ileri gitmenin manası neydi onu hiç anlamadım. Çocukların hepsi büyümüş ama karakterler hala aynı. bir iki değişiklik yapabilirdiniz yüzler de, saçlarda. Hiç mi yaşlanmıyor bu insanlar. Ne hikmetse bir nürgül ve kocası yaşlanmış 😂 bir iki sene atlasaydınız bari. yedi yıl az mı Allah için. herkes aksine daha çok gençleşmiş. Taktım buna ben ajdhshakksjd

  Neyse yine başrolümüz Süreyya'mız çok gerekliymiş gibi şımartıldı ve bitti. Finale dair tek sevmiş olduğum şey teyzenin müzik aşığı oğlu ile Fikret'in Garip amca stiliydi.

  Karakter gelişimi açısından (Süreyya, Faruk ve Osman hariç) iyi bir diziydi. Ama senaryo sürekli seyirci korkusu ve tepkisi yüzünden hep değişimlere uğradı. Ne zaman bir şey olacak dediysek sonu bağlanmadı. Finalde sonsuza kadar mutlu ve başarı dolu bir hayat sunması şaşırtmadı ama keşke şaşırtsaydı. Daha gerçek ve unutulmaz bir dizi olurdu.

  1 haziran 03:47 1 haziran 14:07

  162. Final bölümünde içim sıkıldı bu nedir ya? 

  Başarı başarı başarı. Bütün çocuklar sanatçı. Süreyya hala ilgi budalası. Olmamış. 

  1 haziran 01:30

  161. konusu olmayan en kotu dizilerden biri. İzlediğim tek turk dizisiydi ancak izleyiciye saygısı yokmuş. 3 yıl zamanım boşa gitmiş. Ben de diyorum bu farklı bi hikaye, sonunda sok olucaz falan. Resmen konusu olmayan bomboş bisey izlemişiz. Akışı durdurdum sonra sardira sardira zar zor izledim. Son bölümde umudum vardı şok olucaz, karanlık bi sonla bitecek ve tüm bu birbirine bağlı olmayan hikayeler bi anlam kazanacak diye. Ama olmadi. Daha da turk dizisi izlemem eğer izlersem de bu dizinin yazarı, yönetmeni varsa izlemem. Kendi kendilerine uyduruk bisey çekmişler resmen. diyalog olmasa bile bisey farketmezdi keske zahmet edip diyalog da yazmasalardi hic zaten ortada senaryo yok. Her şey parca parçaydı zaten bu sezon komple bombostu. Nazif ölecekti sonra ölmedi, okan, esra, burcu vs bisürü yan karakter girdi diziye ama dizide bi etkileri olmadi. Resmen 3 hafta bi olay izliyoruz ama sonu bağlanmıyor ya da atıyorum yan karakter çıkıyor diziden rolü bitiyor her şey eskiye donuyor. Eee ne oldu yani diyorsun. Bi anlamı olmuyor yan karakterin mesela ulfet in de bi anlamı olmadi. Karakter diziye girdi 4 hafta falan oyaladılar bizi sonra dizi yine bomboş gulmeli biseye dönüştü. Karakterle birbirini etkilemedi, temelde bir hikaye yoktu. Dizi bir sey anlatmiyordu. Bi konak var ve konaktakilerin yemek yiyişi, bomboş gülmeleri falan aklımda kalmis. Bir de yarim kalan parca parca hikayeler. Finale kadar umudum vardı hatta esmanin gencliginden başladı bolum. Dedim o kasvetli hava yani gerçekçi hava sonunda geldi ama yine bir doğum günü kutlamasıyla bolum bitti. Pes.

  1 haziran 00:25 1 haziran 00:31

  160. gerçekten türk dizi standartlarının bin kat üzerinde bir yapım izledik 87 bölüm boyunca. fakat final bölümü çoğu kişi gibi beni de tatmin etmedi. sezon başında süreyya’nın kızını olaya dahil edip “benim annem melek değil, babannemin katili” dedirttikten sonra hikayenin bu duruma nasıl evrileceğini bekledik kaç bölümdür. ve geçen bölüm bu olay izleyiciyi resmen salak yerine konarak rüya diye geçiştirildi. 

  dediğim gibi dizinin gerçekten kaliteli bir altyapısı vardı fakat final benim için koca bir fos olarak kalacak maalesef. keşke böyle olmasaydı.

  1 haziran 00:22

  159. bu dizinin konusu süreyya. dizi final yapıyor hala her şey süreyyanın etrafında dönüyor. asıl olayda süreyya var. istanbullu gelinimiz süreyya ya illa finalde onun doğum gününü kutlayacağız. bütün seti de doğum günü ayağına kamera önüne almışlar.

  kötünün kötüsü final. yaşlar saçlar çok ayrı kafadan çalıyor.

  gerçekten geleceğe mektup gönderme yaratıcılığınızı ?! kutluyorum. ölüp giden birinin olduğu on filmden dokuzu böyle bitiyor zaten. keşke kitap uyarlamasına yakışır bir şeyler olsaydı. uykuda bile bir senarist bu finali yazar.

  1 haziran 00:17 1 haziran 00:22

  158. Off şimdi game of thrones fanlarını daha iyi anlıyorum. Çok sıkıcı bir final bölümüydü dizinin bütün güzelliğini götürdü. Bu son sahneylrde dizinin inandırıcılığı kalmadı. (bkz: Dördüncü duvar) tamam güzel bir sahne ama final yazısından sonra yayınlasalar daha iyi olurdu. Bir de ben o tamamlanmışlık hissini alamadım kısacası beğenmedim bu bölümü.

  1 haziran 00:17

  157. 7 sene süreyya hala kezbanlık peşinde

  31 mayıs 23:49