sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (137)
 • medya (0)

137. osman ne iş yapıyor?

1 nisan 21:20

136. Karakterlerin ruh hallerini çok başarılı yansıtan senaristlere sahip dizi. Kimin neyi neden yaptığını çok iyi anlıyorsunuz ve herkesi haklı bulabiliyorsunuz. Kimseye "ıyy kötü" ya da "ayy melek" diyemiyorsunuz. Bu açıdan gerçekten beğeniyorum bu diziyi. Hele adem'in psikolog idil ile olan sahnelerini izlemeye doyamıyorum, muazzam çözümlemeler yapılıyor.

30 mart 14:41

135. O kadar boş bir bölüm ki sona yaklaşıldığı çok belli, üstelik hafiften de saçmalayacak, zaman doldurmaya oynayacak gibi. Faruk'un da esma'nın da dertleri çok yavan ve zorlama, özellikle faruk durdu durdu "bir ben şımarıklık yapmadım benim de hakkim" demiş gibi.

Ama nihayet sonunda esma'nın hastalığına girmeleri güzel oldu. Ürktüm biraz.

30 mart 00:17

134. Konu tıkandıkça esma ve garip'i sahaya süren dizi. E baydınız be.

Adem bu değil. Iyi insanken de bu değil, kötüyken de değil. Bambaşka cıvık bir şeye çevirdiniz karakteri. Ayarınız yok sizin senaristler.

22 mart 21:22

133. Bu dizide tüm hayat ilişkiler üzerine kurulmuş ve hayat ilişkiler üzerine anlam kazanmış. Artık kuscam yani. Dizi çiftler ve ilişkiler ile ayakta kaldığı için hiç kimse boş durmuyor her tekili en kısa zamanda çift yapıp, o çiftin etrafında senaryoyu uzatıyorlar sonra diğer çifte geçiyorlar sonra çiftler bitince çiftleri boşayıp tekrar barıştırıyorlar falan filan. He birde herkes birbirinin akıl hocası. E ne demişler akıl akıldan üstün. Dizide bir akıl diğerini mutlaka dövüyor. 

16 mart 02:55

132. Ayıp ettin Faruk boran.

Kendini dünyanın en güvenilir erkeği gibi görmesi gerçekten çok saçma.

Bu tarz bir durumda hangi kişi dur ya oturup da bir eşimi dinliyeyim ben, diyebilir ki? 

Tamam hadi süreyyanın bunu sana yakıştırmış olmasına alındın, gurur yaptın onu anladık. Kadın sana yaklaşmaya gayret ediyor, sanki o durumu yaşayan sürreyya değil de senmişsin gibi triplere giriyorsun. 

İyi git yalnız kal, iyice boşlamıştın zaten kadını

16 mart 01:30

131. bencil olan süreyya değil faruk. kim kocasını o halde görse kocasının tepesine biner. süreyya yine bir noktada sakinliğini korudu ve olgunlukla karşıladı. olayı ortaya dökmedi. kendi aramızda çözerize getirdi. bu süreçte faruk süreyya’nın ağzının içine bakması gerekirken kendini haklıymış gibi geri çekti. yoruldum benler filan. geç bunları faruk. sen yorulmamışsın, sıkılmışsın. özür dilemeye çalışırken bile süreyya’yı suçluyorsun. aynı pozisyonda süreyya’yı o şekilde görse ne yapardı acaba?

faruk son sahnede süreyya’ya “yalnız kalmaya ihtiyacım var.” dediğinde keşke süreyya kızınıda alıp çıksaydı o evden. 

16 mart 01:11 16 mart 01:19

130. —spoiler—

Süreyya balonlarıyla mutluluktan uçup terki diyar eylediğinde diğer mutsuz insanların neler hissedebileceğini anlamış oldu. Senarist elinden olsa da karma işliyor. Teyzenin, Süreyyanın ve Dilaranın ilk sezonlarda İpeği görüp bakışmaları, göz devirmeleri aklıma geliyor da İpek kadar erdemli değil hiçbiri. En azından Dilara gibi dramaqueenlik yapmadı restini çekebildi eşine. Ayrıca farukun ne bu halleri.. fikreti de kötü, deli olarak gösterdiler sürekli ama ben hiçbir bölümde farukun çocuğunu kucağına alıp uyutmaya çalıştığını görmedim. fikret tam bir aile babası en başından beri. Ne sürreyanın ne farukun ne istediklerini ve nasıl ruhlarını doyuracaklarını anlamadım. Senarist bir şekilde tatlıya bağlar da çok havada duruyor ya. Bir de osman cilveleşmesin, çok aç davranıyor. Onun yerine ben utanıyorum(gizlinot: :()

—spoiler—

15 mart 23:53

129. süreyya’nın ne kadar bencil bir insan olduğunu bu bölüm daha da anladığımız dizi. aynı evde yaşadığı insanlar birbirlerini yerken, türlü türlü sorunla uğraşırken süreyya faruk’un peşinde “seffgiliiiimmmm, seni çok seviyoroooom” diyerek sevgi kelebeği gibi gezmekteydi. fakat son bölümlerde kendi evliliği çatırdamaya başlayınca etrafındaki insanların mutlu olması ona rahatsızlık vermeye başladı. diğer insanların mutlu olmaya hakkı yok ama değil mi? süreyya her şeyin kendi etrafında dönmesini isteyen bencil bir tip, ve bu özelliği yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

15 mart 23:50 15 mart 23:51

128. Dilara beni çok üzüyorsun... 

Spoiler: terapistle olan sahnesinde gerçekten çok inandırıcı ve Harika oynamış. O kırılmışlığı kendi içimde hissettim. 

15 mart 22:49