yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (0)

  19. üstteki girdilerde de böyle ifade edilmiş, katılıyorum: gördüğüm kadarıyla türk erkeğinin az daha bakımlı ve çok daha şık giyinen versiyonu, ama tabii bu dahil bütün genellemeler yanlıştır.

  24 ocak 22:13 24 ocak 22:15

  18. öncelikle bu girdi birkaç yıllık yaşanmışlık ve birkaç kadının deneyimlerinden oluşmaktadır. zaman zaman çok eğlendik zaman zaman da yandık kül olduk. genele vuracak olursak evet bir çoğu türk erkeğinin daha iyi giyinmiş va bakımlı hali diyebiliriz. orta boy, kahverengi saç ve göz ama göbeksiz ve daha fitler. davranışa gelecek olursak, ben hayatımda bu kadar flört etmeye hazır başka bir millet daha görmedim. güzel olmanız, bakımlı olmanız bir şeyi değiştirmiyor kadın olmanız yeterli. ciddi bir şey düşünmeseler ya da hoşlantı hissetmeseler de flörtleşiyorlar. kafedeki garson bedava tatlı getiriyor, bardaki yaşlı amca sizle dans ediyor, bisikletçi hediye zil takıyor. böyle ufak tefek şeyler ama herkes flört ediyor arkadaşlar. ikinci olarak her şey yemekle başlıyor bu adamlarla. bizde hani vardır ya gel film izleyelim sonrasında hiçbir zaman film ile kalmaz, burada gel bize sana şu yemeği yapayım var. bir makarnaya, kaliteli bir şaraba, iki güzel lafa düşüyoruz.

  italyada korkunç bir kuzey-güney ayrımı var ve bu her şeylerine yansımış durumunda. fiziksel görüntülerinden tutun, davranışlarına kadar. kuzeydekiler daha uzun boylu, renkli göz ve açık ten oranı daha yüksek ve daha avrupa kültürüne yakın diyelim. tarzları da çoğu zaman güneylilerden daha iyi. güneyliler daha fazla türke benziyor da diyebiliriz fiziksel olarak. davranış olarak da ciddi fark var kuzeydekiler daha avrupa kültürüne yakınken güneydekiler daha ataerkil. örneğin kuzeyden bir adamla randevuya çıktığınızda siz ödemeyi teklif etseniz reddeder ama ısrar ederseniz kabul edebilir. güneyli bir adam sizin hesap ödemenizi asla kabul etmez. bu çoğu zaman mevzu bahis bile olmuyor gidip kendi başlarına ödüyorlar bir sonraki sefer için ısrar etseniz de bu her zaman tartışma konusu oluyor çünkü kültürlerine aykırı bir şey. daha sonrasında güneydeki erkekler daha dindar olduğu için evliliğe daha sıcak bakıyorlar kuzeydeyse evlilik oranı daha düşük.

  son genellememiz geliyor. bu tüm ülke için geçerli. bu adamlar annelerine aşık. ben türk aile yapısını birbirine bağlı zannederdim ama bu başka bir seviye. annem de annem ağızlarından başka bir şey çıkmıyor. kız kardeşleri varsa durum daha da vahim bir hal alıyor. annesinden bahsetmeyen bir italyan erkeği ile tanışmadım ve anneleri her konuda mükemmel, becerikli ve çok güzel. onlara göre tabi. randevunun ortasında annemle öğle yemeği yiyeceğim diyip gidebilirler, anneme eve gelmeyeceğimi söylemedim daha fazla kalamam diyip kalkabilirler ve bunlar yaşını başını almış, işinde gücünde insanlar.

  özetleyecek olursak, çok yakışıklılar diyemeyeceğim ama bütüne baktığınızda iyi görünüyorlar. çok da vakit geçirmesi keyifli insalar. çoğu dışarı dönük ve sosyal o yüzden de iletişim kurması çok kolay. bu girdi genellemeler içerir, istisnalar kaideyi bozmaz.

  23 haziran 2022 01:20 23 haziran 2022 01:22

  17. İtalyan erkekleriyle dolu bir otele gittim bodrum’da ama %90’ı tipsizdi.bana mı öyle denk geldi bilmiyorum çünkü roma’dakiler fena sayılmazdı aslında.

  27 haziran 2019 11:20


  16. centilmenlikleri ve flörtöz davranışları dışında bizim erkeğimizin bakımlı halidir.

  26 haziran 2019 13:57

  15. türk erkeğinin kopyala+yapıştır hali. hatta gördüğüm hiç bir italyan erkeği, biscolata reklamları hariç, yakışıklı değildi. gayet tıfıl, zayıf, orta boylu ortalama ve ortalama altı yakışıklılıktaki esmer erkeklerdi be.

  22 eylül 2016 20:33

  14. 7 den 77 sine kadınlara karşı ilgililer. her an iltifat etmeye programlılar gibi gelmişti bana bir haftalık seyahatim süresince. bir italyan beyfendisi kadın kelimesinin dillerindeki anlamının sanat eseri olduğunu söylemişti.onları gözümüzde farklı kılan da bu yoksa bu kadar türklere benzeyen başka bir millet var mı bilmem.

  ha bi de çok bakımlılar italyan erkeği kadınından daha çok aynaya bakar türevinde bir deyimleri var.

  o yaşlı amcanın fularını ölsem unutmam.

  22 eylül 2016 20:04

  13. görünüş olarak türk erkeklerinden farklı olmayan erkekler. davranış olarak ise çok fark var tabii ki.

  öncelikle kadınlara nasıl davranmaları gerektiğini bilirler, kibarlardır. daha önce de belirtildiği gibi ısrarcı ve yapışkanlardır. bir de inanılmaz derecede manipülatiflerdir. "hayır" derken tereddüt ettiğinizi fark ettiği an ipler artık onun elindedir. o anda resmen gözlerinde oluşan ışığı görebilirsiniz. %90 ikna edecek sizi, hazırlıklı olun. bir de bakmışsınız "acaba ben de istiyor muyum?" diye düşünmeye başlamışsınız.

  bana göre ne görünüş ne kişilik olarak bir iskandinav, hollanda erkeği değildir.

  22 eylül 2016 18:47


  12. yakışıklıdırlar, iyi öpüşürler.

  21 eylül 2016 11:02

  11. geneli kibarlık konusunda örnek alınması gereken erkek milletidir. arkadaşça tavırları olan, saçma kıskançlıkları olmayan erkeklerdir.

  23 mart 2016 01:58

  10. Zaafımın olduğu tek ırkın erkekleridir. Size prenses periymişsiniz gibi davranır ne kadar güzel olduğunuza siz bile şaşırırsınız sonra başka guzel bir kız görür aynılarını ona da yapar. Zaafım var ama diyetteyim.

  24 kasım 2015 21:27