sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (9)
 • medya (1)

9. Yıllar önce sürekli takip ettiğim çok faydalandığım bir siteydi. Üyeler objektif bir şekilde tecrübesini paylaşırdı. Son yıllarda  YouTube instagram derken söndü maalesef aktif olarak yazan Yok. Ama ben hala bir ürün araştırırken denk gelirse  girer bakarım çünkü güvenilirdi, samimiydi, reklam yoktu Samimiyetsiz ürün yorumu yapan yoktu kısaca güzel bir forumdu.

21 eylül 2018 15:39

8. Tam hatırlamıyorum ama 11 yılı geçtiğine eminim forumunu kullanmayı bırakalı. O zamanlar Rıfat Yüzüak Beyoğlu Mac te mua idi. Bazı bayanlar giderdi kendisinden ürün alır makyaj yaptırırdı forumda çok konuşulurdu.

O zamanın popüler makyaj markaları macten sonra pastel, flormar, cecile di. Golden Rose XP gibi algılanıyordu. Wet n wild, essence, the balm gibi markaların adı bile bilinmiyordu.

Hiç unutmuyorum cell in (adı selin galiba) diye bir yazar vardı max factorun shimmer pan sticklerini keşfetmişti. Bütün forum almıştır ondan. Şuan olduğu gibi highligter modası yoktu pek değil hiç bilinmiyordu. Chunli moderatorlerdendi. Nasıl geçiyor yıllar kim bilir neler yapıyordur o dönemin yazarları şimdi. Son yılların isim yapan 30 yaş üstü bloggerların kaçı orada yazardı acaba.

17 mayıs 2017 20:33

7. bir dönem beni öğrenci halimle damardan kozmetik alacak raddede bağımlı hale getirmiş; ama iyi olmuş, gazımı almış sitedir.

"aldıklarını güle güle kullan <3"

22 haziran 2016 09:52

6. hey gidinin itsbeauty'si, kaybolan gençliğimiz teeey tey.

tanım: 2008-2010 arasında altın çağını yaşayan; mac mua'larıyla kanka olmayanın, düzenli koleksiyon takip etmeyenin iplenmediği; fondöteni stippling fırçayla sürmeyenin adam muamelesi görmediği(gizlinot: o dönem süngerler bb'ler falan moda değildi, ölümsüzlük sırrı stippling fırçaydı, elle de sürdürmezlerdi); henüz yurtdışından kozmetik alışverişi yasaklanmadığı ve dolar kuru 1.2 tl civarında olduğu için birbirini gazlaya gazlaya strawberrynet ve cherry culture'a trilyonlarca dolar ciro yaptırılan, bugünkü türk internet makyaj community'sinin(gizlinot: youtube, bloglar, burası) atası olan, bir zamanların gözde güzellik forumu. bilinen çok sayıda blogger ve youtuber'ının ilk tanındığı mecradır aynı zamanda.

belli başlı birçok üyesi blog dünyasına zıplayıp haklı olarak itsbeauty'yi salladı. muhteşem kavgalar da çıkardı, hele sonlara doğru iyice artmıştı. sonunu hazırlayan da biraz bunlar oldu. mesela hellokitty(gizlinot: "life with hellokitty" blogunun sahibi) ile ebvata(gizlinot: blogu vardı, kapattı) ve caramel(gizlinot: "karamel tadında" blogunun sahibi) ekibinin siteyi bölen ve gerileme dönemine sokan efsanevi kavgası... kim olduğu hala bilinemeyen birinin sahte hesap açıp üyeler hakkında keskin ekspozeler yazması ve o zamanlar çok sevdiğim ama adını hatırlayamadığım, sienna miller pp'sini kullanan bir üyeyle benim suçlanmamız.... böylece eski tadı kalmadı, bunlar tam da blogların coşma dönemine denk geldiğinden yavaş yavaş dağıldı, herkes itsbeauty'de tanıştığı eşiyle dostuyla forum yerine kendi blogunun yorum bölümlerinde buluşmaya başladı. bir devir işte böyle kapandı.

edit: caramel'in kapattığını sandığım blogu hala açıkmış, onu düzelttim efendim.

18 haziran 2016 14:34 16 şubat 2018 15:57

5. konular alt başlıklara ayrılmazdı o sebeple bir konu yüzlerce sayfa olurdu. çok dandik bir tasarımı vardı açıkçası. fakat yine de zamanına göre idare ediyordu işte.

18 haziran 2016 00:10

4. instagram açılmasa idi belki biraz daha ayakta dururdu ama instagram da son tekmeyi attı oraya.

1 mayıs 2015 18:05

3. Makyaja ilgimin başlamasına neden olan ilk göz ağrım. Bloglar, YouTube kanallarından once o vardı. Her sorumuza, her merakımıza yanıt bulurduk. Guzel dostluklar kurulmasına da vesilesi olmuştur. Ama gelişen internet medyası sayesinde artık forumlar önemini kaybettikçe Itsbeauty'de yavaş yavaş yok oldu.

28 mart 2015 18:56

2. 6 yıldır üyesi olduğum ve çok sevdiğim güzel bir siteydi.Güzel paylaşımlar ve arkadaşlıklar vardı ama artık hiçbiri yok ya üyeliklerini sildirdiler ya da blog alemine geçip orayı unuttular. Ben de son bir yıldır eskisi gibi girmiyorum gerçi üyeliğim devam ediyor ama eski heyecanı kalmadı.

28 mart 2015 17:51

1. Popüleritesini kaybetmiş olan, bir zamanlar forumuyla ünlü olan güzellik sitesi.

eskiden deli gibi paylaşım yapılan bu sitede şimdi aktif olarak yazan üye kalmadı sanırım.

Çok haz ettiğim de söylenmezdi.

19 ocak 2015 01:43