girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (2)

18. Eğer seçilirlerse herkesin kredi kartı borcunu bir seferlik yok sayacaklarını duyduğum parti. Doğru mu duymuşum, doğru şekilde mi duymuşum bilmiyorum kredi miydi kredi kartı mıydı bilmem, araştıracağım ama doğruysa oy verme değil vermeme sebebi olacak bi vaat. kendi 6 bin liralık kredi kartı borcum gidecek diye benim ve nice yoksul insanların sırtından toplanan vergilerle başkalarının hatta çoğu zengin kesimden insanın kredi falan borcu ödensin istemem. Bi okul, bi kütüphane, bi fabrika daha güzel vaat olurdu. Bi de akşenerin rizede “ben rizenin geliniyim, ben rizenin geliniyim” diye diye oy toplamaya çalışmasını tuhaf buldum (başka yerlerde dedi mi bilmiyorum takip etmiyorum kendisini ama kardeşimin iddiasına göre hep öyle konuşuyormuş) Gelin ne ya? Kızıyım de evladıyım de ne bilim. Gelin gelin demek nedir daha mı sevimli olunuyor? Kaynanam bana hiç oy vermezdi mesela xd kadın eli vurgusu beni alabildiğine itiyor. kadına destek olsun diye feministliğimden oy veresim geliyor ama muharrem ince  akşenerden daha feminist sanki :d

Reklam çalışmaları ise harbi yaratıcı, hele o google aramaları kısmı tam memleket gençliğine hitap eden bi trolleme olmuş beğendim. Ama reklama oy vermiyorum, beni henüz ikna edemedin akşenercim. Thatcher kıvamında bi hanımsın gibi geliyor bana, işçi evladıyım çekiniyorum senden.

13 haziran 04:05 13 haziran 04:12

17. (link: https://www.youtube.com/watch?v=9WlQUvTq4SQ&feature=youtu.be İyi parti gönüllüleri ilk kurşun anıtı önü gösterisi)

Şaka maka muhalefet gençlerle birlikte gümbür gümbür geliyor.

12 haziran 21:59 12 haziran 22:13

16. Belli ki içerisinde oldukça yaratıcı bir ekip var. Reklam fikirleri oldukça başarılı amma velakin #teamince.

ilgili medya:
2
9 haziran 05:44 9 haziran 05:46


15. bir kadın eli değdiği vurgulanan bir parti kurulması, ancak kadının yine "topuklu efe" olarak tanımlanması, yine "efe" etkisi katılarak bir şey elde etme çabasına girilmek zorunda hissedilmesi beni sinir ediyor. yani erkek gibi kadın demeden, erkek gibi kadındır düşüncesi verilmeye çalışılıyor, e o zaman? kadın gibi kadın olunca olmuyor mu? o zaman "kadın" üzerinden temellendirilmeye çalışmamalı partinin özünü. çünkü yine ve yine cinsiyetçi sözcüklere hizmet ederek, kadın ama aslında efe gibi yani imaji vermeye çalışarak siyaset gibi erkek egemen bir alanda bir değişiklik yapmış olunmuyor.

26 ekim 2017 21:29

14. insanların umutlu olduğunun farkındayım. herhangi bir partiyi de savunmuyorum.

ama arkadaşlar bu oluşum başa gelemez maalesef, yalnızca malum partiden bir kısım oy çalabilir. vaad ettikleri şeyler güzel ancak bunların nasıl olacağı soru işareti. fakat güzel bir siyasi atmosfer oluşturdukları aşikar.

oyumu verir miyim vermez miyim bilemiyorum zaman gösterecek, zira sol görüşe daha yakın bir insanım.

26 ekim 2017 19:35

13. akp'liler daha şimdiden bu partiyle dalga geçmeye, chp'ye yaptıkları gibi düşman göstermeye başladılar. böyle giderse sadece chp'nin oylarını bölecek.

şahsen asla sağ görüşlü bir oluşuma oy vermem ama etrafımda chp'li olup bu partiye sıcak bakanları gördükçe üzülüyorum açıkçası. akp'li kimsede böyle bir sempati yok ve bu parti akp'lilerin oylarını kazanmadığı sürece şimdiki hükümetten kurtulmamız hayal.

26 ekim 2017 18:25

12. çok iyi hatırlıyorum. çok küçüktüm ama babamların konuşmaları hala kulaklarımda. o sıralar kriz vardı. tam ecevitin son zamanları. kriz falan ama dolar 1 küsürlerde. yeni parti kurulmuş ak parti diye babamlar sağ görüşlü insanlardır. hatta biraz muhafazakar. babamlar o sıralarda bi ümit akpye oy vermişlerdi. (gizlinot: benim asla yapmayacağım bir hareket. çünkü ne sağ görüşlüyüm ne muhafazakar) babam hala pişmanlıkla anlatır. ellerim kırılaydı da vermeseydim diye. bu parti bana o zamanlarımı anımsatıyor. yine bir ümit oy verilecek akpden kurtulmak için. neden kötünün iyisini seçmek zorunda bırakılıyoruz anlamıyorum. neden halkın her kesimini kapsayacak eli kana bulanmamış, genç, taze, hümanist insanlardan oluşan bir seçeneğimiz yok. siyasetçilerin hepsi afedersiniz dinazor, hepsinin ülkenin yakın tarihinde bıraktığı izlerin cefasını çekiyoruz. ama hala o koltuklarda oturmaya devam ediyorlar. ben oyumu vermeyeceğim. çünkü ileride çocuklarımın yüzüne bakabilmek istiyorum. öyle bir hükümetin aldığı kararlar o hükümetle kalmıyor. yenisi de gelse, üstünden yıllar da geçse etkilerini hissediyoruz. babama hala kızarım. onun gibilere de. rte'nin geçmişi belli siz ne bekliyordunuz. 

26 ekim 2017 16:49 26 ekim 2017 16:54


11. bu partiden tek beklentim merkez sağın oylarını bölmesi. bi halta derman olacaklarını düşünecek kadar polyanna ruhlu değilim.

26 ekim 2017 16:30

10. başkanı daha önce içişleri bakanlığı yapmış ve içişleri bakanlığı yaptığı dönem türkiye tarihine faili meçhullerle adını yazdırmış bir dönemdir.

her ne kadar “her kesime” hitap ettiklerini söyleseler de il ve ilçelerindeki bütün kadroları dahi mhplilerden oluşmaktadır.

kendimi demokrat, insan haklarına saygılı ve atatürkün kuruluşta belirlediği değerlere bağlı bir birey olarak gördüğümden mevcut iktidar partisiyle başa baş kalsa bile oyumu alamayacak partidir. 

26 ekim 2017 16:20

9. aynısının laciverti olacağını düşündüğüm oluşum. mhp oylarının çoğunluğunu alır, akp den oy böler herhalde. seçim kampanyasında chp tabanına ulusalcılık üzerinden göz kırpacaklarını, gidişatı değiştirmek için kendilerini tek umut gibi göstereceklerini tahmin ediyorum. bir miktar işe yarar belki..

şu siyasi ortamda, bir kadın liderin başarılı olmasını istemekle birlikte; benim kesinlikle yanaşabileceğim, destekleyebileceğim bir ideoloji değil.

ılımlı islam, ılımlı sağ parti olmadığını 15 senede çok net gördüğümüz gibi, bir kaç sene sonra ılımlı milliyetçi - faşist parti olmadığını da göreceğimiz günler gelecektir bu parti ile.

26 ekim 2017 11:21