girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (262)
  • medya (1)

262. Birine veya bir şeye sadık olmak zorundaysam, öncelikle kendime sadık davranmalıyım. Gerçek aşkı arıyorsam karşıma çıkan ortalama aşkları defterden silmeliyim. Edindiğim azıcık deneyim bana gösterdi ki, kimse herhangi bir şeyin efendisi değildir, hepsi sadece bir yanılsamadır; maddi zenginlikler de ruhsal zenginlikler de. Çantada keklik sandığını kaybetmiş olan kişi, sonunda hiçbir şeyin ona ait olmadığını öğrenir. Ve hiçbir şey bana ait değilse, benim olmayanlar için kaygılanmamın gereği de yok demektir bugün ömrümün ilk ya da son günüymüş gibi yaşamam daha doğru olacaktır.

simyacı&paulo coelho

dün 01:31

261. İnsan deli olmasa bile, biraz duyarlı bir kalbe sahip olabilir pekâlâ. Öyleleri vardır ki, ufak tefek şeyler onları yaşatır da sert bir söz onları öldürür. Ben öyleyim işte.

açlık-knut hamsun

11 temmuz 23:31

260. “Ölümsüzlüğünü ruhunun kanatlarıyla ölçsem, ölçüyü tam alabilmek için sonsuz bir hayata sahip olmam gerektiğini söylerdim ona.”

-Demir ökçe-

Seni çok seviyorum jack london.

11 temmuz 19:37


259. "İstediğin kadar saksağanı vur vurabilirsen ama unutma , bülbülü öldürmek günahtır."

Harper Lee / Bülbülü Öldürmek

Son derece derin anlamlar içeren bir cümle...

11 temmuz 19:24

258. “Karanlık her zaman kötülük getirmez, tıpkı aydınlığın her zaman iyilik getirmediği gibi.”

11 temmuz 17:28

257. "bir kadını sevmek isteyen eşin, onun evcilleştirilmemiş doğasını da sevmesi gerekir. eğer kadın bu öteki tarafını sevemeyen ya da sevmeyecek olan bir eş alırsa, mutlaka bir şekilde paramparça olacak ve tamir edilmeden sakat bir şekilde kalacaktır."                           (gizlinot: Kurtlarla koşan kadınlar)

11 temmuz 02:33 11 temmuz 02:36

256. "every night my plan was to make it to dawn and then feel out the options. But that was just it -- there were no options. There had been options, before the baby, but none of them had been pursued. I had not flown to Japan by myself to see what it was like there. I had not gone to nightclubs and said 'Tell me everything about yourself' to strangers. I had not even gone to the movies by myself. I had been quiet when there was no reason to be quiet and consistent when consistency didn't matter. For the last twenty years I had lived as if I was taking care of a newborn baby."

miranda july - the first bad man

10 temmuz 22:38


255. hayatımın özeti resmen.

"İnsan niçin yaşadığını bilmezse günü gününe yaşamakla kalıyor; günün geçmesini, gecenin gelmesini beklemekten başka zevki olmuyor. Bugün nasıl yaşadım sorusuna cevap vermeden uykuya dalıyor, ertesi gün gene aynı hayat..."

(gizlinot: Oblomov, Ivan Gonçarov)

24 haziran 03:56

254. Kürşad ölmüş fakat attan düşmemişti.

Ölmüş fakat yenilmemişti.

(gizlinot: Hüseyin Nihal Atsız- Bozkurtlar)

Düzenleme: :))

3 haziran 17:00 3 haziran 18:04

253. Hayattan cikari olmayanların olumden de cikari olmayacaktır. 

Oguz atay- tutunamayanlar

3 haziran 09:43