girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (265)
  • medya (0)

265. Kazanabileceğim bu oyunu oynamak istemedim.

Ben de bağlayabilirdim seni, gücünden özgürlüğünden, mutluluğundan yoksun bırakabilirdim; o korktuğun, o aradığın acılı kaygıyı ben de uyandırabilirdim içinde. İstemedim.

Seni hiçbir kurnazlığa başvurmadan sevmek, göğüs göğüse çarpışmak istedim. Silahları sen bana kendi elinle verirken, hiçbir savunmaya başvurmadan bıraktım kendimi sana. İyi ettiğimi sanıyorum.

Bana öyle geliyor ki sevgililer arasındaki bu amansız savaştan daha büyük bir şeydir aşk. Sevdiğimizi açıkça söylememiz, gene de sevilmemiz olanaklı olmalı.

Evrenimdin benim.

iklimler- andre mauroıs

ne güzel bir kitapsın sen.

bugün 01:07

264. "Diyor ya Aşık Veysel 'İki kapılı bir han' diye? Ondan cereyan yapıyor bu hayat! Onun için üşüyorum hep. Gideyim de kapatayım birini!"

Hakan Günday/Daha

dün 23:46

263. "insanın ancak yok etmek, öldürmek, tüketmek koşuluyla yaşayabilmesi, trajedinin kendisi değil midir?"

-georges bataille, iç deney.

dün 18:39


262. “Felaketimizi başka biriyle taksim etmek saadettir, fakat annelerle değil, annelerle değil. Annelere anlatılan kederler taksim değil, zarbedilmiş olur: Çocuklarının felaketini iki kat şiddetle hisseden anneler, bu ıstıraplarını çocuklarına fazlasıyla iade ederler ; böylece keder anadan çocuğa ve çocuktan anaya her intikal edişinde büyüdükçe büyür.”

― Peyami Safa, Dokuzuncu Hariciye Koğuşu

ben de anneme derdimi anlatınca neden ikimiz de daha kötü oluyoruz diye düşünüyordum. teşekkürler peyami safa.

dün 17:50

261. “Bir kadının bir tek temiz yaşantısı olması gerektiği, oysa bir erkeğin biri temiz, öteki temiz olmayan iki tane yaşantısı olabileceği düşüncesi çileden çıkarıyordu beni.”

sylvia plath, sırça fanus

dün 03:29 dün 03:31

260. Birine veya bir şeye sadık olmak zorundaysam, öncelikle kendime sadık davranmalıyım. Gerçek aşkı arıyorsam karşıma çıkan ortalama aşkları defterden silmeliyim. Edindiğim azıcık deneyim bana gösterdi ki, kimse herhangi bir şeyin efendisi değildir, hepsi sadece bir yanılsamadır; maddi zenginlikler de ruhsal zenginlikler de. Çantada keklik sandığını kaybetmiş olan kişi, sonunda hiçbir şeyin ona ait olmadığını öğrenir. Ve hiçbir şey bana ait değilse, benim olmayanlar için kaygılanmamın gereği de yok demektir bugün ömrümün ilk ya da son günüymüş gibi yaşamam daha doğru olacaktır.

simyacı&paulo coelho

18 temmuz 01:31

259. İnsan deli olmasa bile, biraz duyarlı bir kalbe sahip olabilir pekâlâ. Öyleleri vardır ki, ufak tefek şeyler onları yaşatır da sert bir söz onları öldürür. Ben öyleyim işte.

açlık-knut hamsun

11 temmuz 23:31


258. “Ölümsüzlüğünü ruhunun kanatlarıyla ölçsem, ölçüyü tam alabilmek için sonsuz bir hayata sahip olmam gerektiğini söylerdim ona.”

-Demir ökçe-

Seni çok seviyorum jack london.

11 temmuz 19:37

257. "İstediğin kadar saksağanı vur vurabilirsen ama unutma , bülbülü öldürmek günahtır."

Harper Lee / Bülbülü Öldürmek

Son derece derin anlamlar içeren bir cümle...

11 temmuz 19:24

256. “Karanlık her zaman kötülük getirmez, tıpkı aydınlığın her zaman iyilik getirmediği gibi.”

11 temmuz 17:28