yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (62)
  • medya (3)

  62. yaşanası ama yaşamak isteyip istemediğime emin olamadığım bir şehir.

  3 şubat 02:05

  61. Her yeri ayrı güzel olan şehir, İstanbul kadar kalabalık ve büyük değil ama güzeldir, medenidir.

  Gidilmesi gereken yerlerden biri mutlaka Alsancak'tır.Uygun fiyatlı ve doyurucu bir makarna için Alavara'ya gidilmelidir. Her türlü kitabı uygun fiyatlı bulmak için Sevgi yolu'na uğranmalıdır. (link: https://m.youtube.com/watch?v=DzxX11KSxyY Yakın zamandaki alsancak gezim)

  2 şubat 16:10

  60. Ateşlere kurban gidiyor.Binlerce canlı,binlerce ağaç yanıp kül oluyor.Eğer bu yangın rant uğruna bilerek çıkartıldıysa iki yakası bir araya gelmesin kimsenin.Şehir merkezine yakınlaşmaya başlamış diyolar,çevre köyler boşaltılmış durumda.Yangın farklı bölgelere sıçramış ve farklı noktalardan çıkmaya başlamış.Şehir merkezine kül yağdığı bilgisi dolaşıyor twitterda.İnşallah kısa sürede söndürebilirler.Allah bu yangını çıkaranı kahretsin.İzmir’de yaşayan süslülerimizin dikkatli olmalarını rica ediyorum.

  19 ağustos 2019 23:03


  59. Okul ve iş nedeni ile 10 sene ayrı kaldığım, doğduğum, büyüdüğüm şehir. Çok içten söylüyorum bunu geri gelince lağım kokusu bile çekilir oluyor.

  Kabul ediyorum ki problemleri fazla olan bir şehir. Ama sunduğu avantajlar bu problemleri çekilir kılıyor.

  En başında görece olarak çok daha rahat bir şehir, bu rahatlık trafiğe, insanlara yansımış durumda.

  İzmir için hep şortuna, içkine kimse laf atamaz, taciz edemez durumu var. Bu külliyen yalan, bu şehirde de giydiğim şorta mal mal bakan, dövmelerime laf atan bir sürü insan var. Bu şehri diğer şehirlerden ayıran ise şu; laf atan kişiye karşılık verdiğinizde kimse size 'sen de o kadar kısa giymeyiver' demez, karşı kişiye sanane minvalinde konuşmalar yapıp yerin dibine sokarlar. Bu yüzden burada kıyafete bilmemneye karışabilen insan sayisi yine görece olarak azdır.

  Merkezden sahil ilçelerine toplu taşıma ile rahat bir şekilde gidebilirsiniz, şehir ici trafik ve otopark sorunu yüzünden arabamı sattım ve toplu taşımaya yöneldim bu nedenle.

  Önemli olan ise bir şehirden ne beklenildiği. Ben rahat yaşayabileceğim, denize kısa surede gidebileceğim, dolaşmaya çıktığımda sahilde yürüyebileceğim bir şehir istiyorum. Bu nedenle benim için daha katlanılır bir şehir.

  1 haziran 2019 13:44

  58. Şehir olarak çok çirkin olup, periferisinin (Çeşme, alaçatı, foça vb.) ekmeğini yiyen kent. En az 100 yıllık İzmir'li anne tarafım ama ben hiç ait hissedemedim kendimi.

  31 mayıs 2019 20:26 31 mayıs 2019 20:28

  57. Bir saat önce erken kalktım pencereyi açayım içeri mis gibi temiz hava girsin sabah soğuğu oh dedim şuan evin her yeri bok kokuyor.Pencereleri kapatsam havasız lağım kokusuyla kendimi kapatmış olucam, pencereler açık olsa koku girmeye devam ediyor ,şuan cenin pozisyonuna gelip koltukta ağlıyorum.

  31 mayıs 2019 10:17

  56. hayatımda bir kere gittim ama bana da overrated gibi geliyor. sadece turistik bi yerde olması ve chp hegemonyasında olması benim için orayı güzel yapıyor. insanları, denizi filan. evet güzel şehir ama çok aşırı abartılacak bi tarafı da yok. ama çelebilerdeki o bomba talısı neydi öyle yaa... sırf onun için bile tekrar gidebilirim. güzel şehir. bişey demiyorum ama çok abartmaya gerek yok.

  edit: buarada istanbulda doğmuş büyümüş ama ankarada yaşamayı tercih etmiş biri olarak konuşuyorum çok da şey etmeyin benim düşüncelerimi yaani ehehe:)

  25 nisan 2019 13:49 25 nisan 2019 13:49


  55. Asla bir istanbul olamayan, mukayese edilmesinin bile komik olduğu şehir. İstanbul yaşayan, dünya üzerindeki metropollerle kıyaslanabilecek bir şehir. Her yanı tarih kokuyor. İzmir ise yazları içinde durarak değil ama etraf ilçere kaçarak bir tık daha hareketleniyor , onun dışında çok abartılıyor. Ama insanları derseniz orası ayrı. Şehri yaşanabilir kılan, bu kadar övülmesine sebep olan da bu bence.

  Not:iki şehirde de yaşamış biri.

  25 nisan 2019 12:57

  54. izmirde yaşayan biri olarak diyorum ne yazık ki overrated.

  24 nisan 2019 19:08

  53. Çukurova’nın bağrından kopup izmir’e yerleşmiş bir bacınız olarak gözlemlerimi aktaracağım. 

  Sahil şeritleri cok güzel.  düzenli semtler karşıyaka, mavişehir, bostanlıdan ibaret. Bunlar dısında yaşamaya değer bir yer göremedim. Kiralar çok gereksiz yüksek. İzban seferleride kesinlikle artırılmalı. İş çıkış saatleri muthiş rezillik yaşanıyor. Havalar ısındıkça daha çok sevmeye başladım seni izmir.

  24 nisan 2019 15:16