yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (34)
  • medya (2)

  34. james’in son videosunu izledim, tati bye sister videosunu silmiş zaten bu videodan sonra, anlattığı şeyleri hep kanıtlarla desteklemiş james ve akla yatıyor, durum bu açıdan bakınca sektörün guruları çok başarılı giden 19 yaşında bu çocuğu silmeye niyetlenmiş gibi duruyor ama tabi geçen hafta da tam tersini düşünüyorduk bir kanıya varmak güç.

  james’in tüm videoyu kronojik giderek tüm kanıtlarla desteklemesi, yazıldığını hiç tahmin etmeyeceğimiz mesajlar göstermesi, tati’nin “bye sister’ı kaldırması, james’in taciz ettiği çocuğun böyle bir şey yok diye video yüklemesi, jeffree’nin bu işlere artık girmeyeceğim, olayı tam anlamadan james’e sataştım, her şeyi bırakalım sadece sevgi temalı videosu ve benzeri sebeplerden dolayı james haklı çıkacak gibi görünüyor. 

  james videosunda sonlara doğru bir de tati, tati’nin kocası olan james, jeffree’nin kendisiyle görüşmek istediklerini ancak olayın topluma mal olduğunu, herkesin açıklamalarını “public” yaptığı için kendisinin de bu şekilde cevap yayınladığını söyledi. eğer james bu olaydan galip çıkarsa, zaten oldukça popülerdi ama artık herkesi sollayıp sarsılmaz şekilde bir numara olur ve biz de önümüzdeki skandallara bakarız diye düşünüyorum...

  manny mua ve laura lee skandalından sonra çaylarımızı bir kez daha yudumladık, amerikan beauty guruları da benim “guilty pleasure”ım napıyım (:

  20 mayıs 18:27

  33. bu iki insanı ilk defa bu olayla duyup tüm videoları izledim ve geldim. bu yuzden objektif davranabilirim diye umuyorum. öncelikle insanlar hiçbir kanıt sunmadan suçlama yapan ve yakın bir arkadaşıyla ilgili özel konulara ortaya döken birisine nasıl güvendi? bu çok ilginç. çünkü tati en yakınlarına bunu yapıp onları dünyanın önüne yem olarak koyabiliyorsa, bize yalan söylemekte beis görür mü yani? bir arkadaşının davranışı çok yanlışsa ona küsersin. vefasızlık yaptıysa SADECE vefasızlık etmesiyle ilgili konuştuğun bir video çekersin, o da ille video çekeceksen. ama yok cinsel şiddet vs suçlamaları hele de kanıt olmadan yapılacak şeyler değil. ayrıca birçok insanın james i aynı anda hızlıca unfollow etmesi - burda ünlülerden bahsediyorum, jamesin beraber video çektikleri filan- ve jefree nin james e attığı nefret dolu mesajlar tati'nin sadece video ile kalmadığını ve epey kulis yaparak insanları mobilize etmiş olabileceğini de gösteriyor. insan arkadaşının arkasından bu kadar kuyu kazmamalı. bu dürüstçe değil. ayrıca iddia ettiği gibi ulaşamamış değil jamese, hatta james deneyip de tati ye ulaşamamış. ayrıca james no more lies videosuyla birşuru kanıt sunarak tatinin suçlamalarının yalan olduğunu gösteriyor.

  ayrıca zara larsson denen gamsız insan yanlış bilgi yayarak james i daha çok tepki odağı yaptı ve james burada çok önemli birşey söyledi. hetero bir kadının bir erkeğe açıkça flortoz tweetlerle ulaşmaya çalışması sorun değil de gay bir erkeğin (gay kelimesi kadınlara da kullanılıyor) bir başka erkeğe dm'den mesaj atması neden cinsel taciz olarak sınıflandırılıyor dedi. çok doğru bir nokta aslında ve o söyleyene kadar hiçbirimizin aklına da gelmemiştir muhtemelen.

  tatinin ve jefree nin takipçi kaybetmesinin bugün itibariyle muhtemel olduğunu düşünüyorum. jamese tkaipçiler dönmeye başlar mı onu bilemiycem. desteksiz,kanitsiz bir tati videosuyla bırakan biraz zor döner bence.

  duzenleme: ekleme

  19 mayıs 23:02 19 mayıs 23:13

  32. kendim de dahil, birçok insanın önyargısının kurbanı olduğunu düşündüğüm beauty guru, youtuber. 

  tati’nin malum youtube videosundan sonra -bye sister- olayların çıkış nedenini, kronolojik sıralamasını araştırmıştım. (Çünkü işsizlik)

  o zaman bana tati son derece haklı gelmişti. çünkü tati, uzun yıllardır takip ettiğim bir youtuberdı ve bu zamana kadar adının bir sansasyona karıştığını duymamıştım. sonra jeffre star girdi araya. olaylar iyice karıştı. “james charles bu yaşta ünü kaldıramamış demek ki, küstahlık etmiş. arkadaşının markasına sırtını dönmüş.” dedim. 

  fakaaaat, sonra pewdiepie’ın videosunu seyrettim ve gerçekten birçok insan gibi ben de hata yaptığımı fark ettim. sonuçta tati, 37 yaşında ve görmüş geçirmiş bir kadın. james charles ise 20’sine henüz girdi. ki 20 yaşındayken ne hatalar yaptığımı biliyorum. evet, resmiyette yetişkin bir yaş. james charles da yaşına göre epey epey epey fazla kazanıyor fakat eninde sonunda 20 yaşındasın ya. bu kadar ünü ve parayı kaldıramamak, o yaşta bazen doğal diye düşünüyorum.

  ki james charles’ın son videosunu seyrettim, birçok şeyi açıklığa kavuşturdu. “i’m a celebrity” kalıbının aralarında bir şaka olduğunu söyledi. 

  ama, benim asıl çark etmem şunu düşünmem ile oldu. james charles çok haksızdı diyelim. ki olabilir. kendisinin markası yerine rakip markayı tanıtması onu üzmüş olabilir. bu konu hakkında youtube videosu da çekebilir. fakat, james charles’ın “kirli çamaşırlarını” ortaya sermek hiç ama hiç hoş bir davranış değildi. ve ben bunu pewdiepie’ın videosunu seyrettikten sonra düşünmeyi akıl edebildim. sürü psikolojisi resmen. toplum için tehlike arz ediyormuş, onun iyiliğini düşünüyormuş, bu zamana kadar ona çok süper davranıp, annelik etmiş falan. yani anne figürü isen, aranızdaki böyle kırgınlıkları kamuya taşımayacağını çok iyi bilmen gerekir. tüm dünyaya sermek akıl kârı değil. ki sizin aranızda olan bir şeyi biz neden bilmek zorundayız? james’i sevmiyorsan çıkar hayatından. ama yok, sen batıyorsan o da batsın tabi. 

  dediğim gibi, buna kırılıp video çekmesini dahi anlayabiliyorum. fakat, asıl konunun bu olmadığını söyleyip, konuyu farklı yerlere çekip, james charles’ı youtube dünyasından bitirmeye çalışıp, sonra olayın kendisine geleceğini anlayınca, “herkesi sevin. çiçekler açsın. kimseyi kırmayın. hayat kısa. kuşlar uçuyor...” gibi cümleler kurması aşşırı yapmacık. Zaten insanlar, james charles son videosunu çekmeden önce çark etmeye başlamıştı.

  sizin kırgınlıklarınızın yeri youtube mecrası mıdır? bu aynı şeye benziyor. arkadaşına kırılıyorsun, arkasından hemen twit atmaya başlıyorsun. sonra mentionlar geliyor. “Çok haklısın canım...” gibi... işte black mirror budur. insanlar en yakınını bile linç ettirebiliyor resmen ve bu korkunç. online linç deseniz almış başını gidiyor. 40 dakikalık video çekip, “yhaaa ama ben öyle demek istememiştim, james’i hala çok seviorm.” falan denmesi gerçekten asıl 20 yaşında olan kişinin kim olduğunu sorgulatıyor. 

  şimdi uzaktan bakınca hem tati’nin hem de jeffre star’ın, james charles’ın abone sayısını ve ününü ciddi anlamda kıskandığını düşünmeye başladım. ki james charles, met gala’ya davet edilmişti bu sene. jeffre star da geçmişteki bazı sansasyonlarda haklı olsa dahi, şu an ağır sıvamaya geçti. ne beauty community imiş. herkes birbirinin mezarını kazmaya çok niyetli.

  sonuç olarak, bundan sonra ne tati, ne jeffre star ne de james charles’ın güvenilirliğine inanırım. fakat, ahlaki açıdan tati’nin yaptığını gerçekten yanlış buldum. bir zamanlar yakın olduğun insanın kirli çamaşırlarını küstükten sonra ona karşı kullanmak çok ayıp ve bunu kendisinin o yaşta bilmesi gerek zaten. ki, bu zamana kadar neredeydin diye sorarlar o halde. senin vitaminlerinin reklamını yapsa tamamdı yani. sonra da iyi bir manipülasyonla, “sorun vitamin değil...” e sorun ne o zaman? sorun vitamin değilse neden bunu youtube’a taşıyorsun. taşıdın. Sonra oklar sana dönünce, “herkesi sevin... bla bla bla” edebiyatı yapıyorsun?

  sadece işinizi yapın artık. çok sıktı çünkü. james charles’ı o konuma sen taşıdıysan ve Kendisinden de şikayetçiysen küs. olsun bitsin. ne gerek var böyle şeylere? al bak, kemik takipçilerin bile şu an şüpheyle bakıyor sana. ki biri de benim.

  para ve ün uğruna yapmayacakları şey yok gerçekten. yalnız james charles, pewdiepie’a da yatsın kalksın bir dua etsin. kendisine can simidi oldu resmen. bundan sonra da özel hayatında da hareketlerine dikkat etsin, ki dersimi aldım diyor. sonra en yakını hakkında bir video daha çeker. hayatı kararır bir anda. bu hepsi için geçerli.

  19 mayıs 19:47

  31. (bkz: yiyin birbirinizi ete para vermeyin)

  amerikan kültürünün ulaştığı toksikliğin güzel bir örneği oldu; artık amaçsızlık mı diyeyim, hayatta uğraşacak başka sorunların kalmamasından kaynaklı bir varoluş problemi mi diyeyim bilmiyorum ancak bu e-linç kültürü artık black mirror bölümlerini aratmaz hale geldi. herkes erdemlilik abidesi, herkes holier than thou, herkes yargıç haline gelmiş. "outrage" kültürü yanlışı öğretmek ve farkındalık sağlamak için değil, çeteleşerek insan hayatı kaydırmak üzerine kurulu bir hobi haline gelmiş durumda. günlerce bu konu konuşuldu her yerde, büyük medya kuruluşları bile bu işin peşine düştü, yahu sokakta bile bunu duyuyorum. "insan tek bir konuya odaklanabilir" demiyorum tabii ki; ancak pes, gerçekten konuşmamız gereken konuları unuttuk topluca.

  bu çetecilik yüzünden kaç insan işinden oldu, intihar etti. artık bir insanı hedef göstermek, iki taraflı bir değerlendirme yapılmadan yargı dağıtmak, "bakın ben en temizi, en yanlışsızı benim" mastürbasyonu yapmak gerçekten korkunç boyutlara ulaştı. (link: https://www.irishtimes.com/news/world/europe/high-profile-death-prompts-backlash-against-metoo-in-sweden-1.3444849 çok haklı sebepler ile başlayan #metoo) hareketinin bile hesaplanamayan sonuçları var.

  james charles'ı mı savunuyorum? zaaa, hayır. aksine meşhur olmaya başlayıp herkes "aa çok yetenekli" derken garipserdim. yarattığı hiçbir farklılık yok. (link: https://www.youtube.com/watch?v=KKBLmMB70DA yetenek where?) sadece erkek olduğu ve geleneksel olarak kadınların domine ettiği bir alanda uğraşı verdiği için insanların birden popüler hale gelmesini hep yanlış bulurum zaten. kadınlar bu alanda yükselmeye çalıştıklarında "boş, aptal, gereksiz", erkek yaptığında "hmm farklı ve c e s u r".

  tati'nin yakınmasının ise -james'in ortaya döktüğü kanıtlardan sonra- sadece kendi şirketi ve maddi çıkarları üzerine olduğu bariz. kendisi de izlediğim bir kişi değildi, videolarında tamamen filter ve blur kullanan, yorumlarına güvenemeyeceğim bir başka guru. bu kadar kalbinin ekmeğini yiyen, işine gücüne baktığını iddia eden birisi zaten her taşın altından çıkan, güzellik sektörünün thanos'u haline gelmiş jeffree star ile takılmaz zaten diye düşünüyorum.

  kısacası, hiçbirinin izleyicisini önemsediği yok. topluluğu toksik ve çeteci hale getiren insanlar kendileri, umarım birbirlerini yiye yiye bitirirler. yapılacak en mantıklı davranış bu meslek lisesi dramalarından uzak durup küçük ölçekli kanallara yönelmek bana kalırsa.

  19 mayıs 17:26

  30. ''no more lies'' videosundan sonra takipçileri hızla yükselmeye başlamış drama center youtuber.Valla yalan yok önceden taticiyken no more lies videosundan sonra tati nin olayları çarpıttığını düşünmeye başladım.E-linç çok popüler bir akım şu sıralar james ve tatinin arasında geçen olayların normal bir arkadaşlık krizi olup daha sonra tatlıya bağlanabilecekken ,tatinin işleri bilerek büyüttüğünü ve james e ''bak bana yamuk yaparsan böyle olur parlak çocuk'' şeklinde göz dağı vermek için öyle bir video çektiğini düşünüyorum.james sütten çıkma ak kaşık mı? no father no! biraz abazanlık var şimdi ondada da ama şu zamana kadar da en çok o linç yedi hepsini de haketmedi .james i sevmem itici geliyor bana neden bilmiyorum ama bu olayda mağdur gerçekten o galiba ama hala kafam karışık tati başka bir video çekip anlatırsa onun yanına dönebilirim dsasasds, bilemiyorum altan.Bu arada jeffree star sen ne alaka ya gene? bütün dramalarda seren serengil gibi ucundan köşesinden zorla kendini dahil edicek yer buluyorsun.

  o halelo ladies: james takipçi kazanırken jeffree ve tati nin takipçileri hızla düşüyor.Tati social media break veriyormuş demişler vayy yakalandın kaç tabi.oğuzhan koçun survivor pesimist eda taklidi gibi izliyorum olanları.

  ilgili medya:
  1
  19 mayıs 14:49 19 mayıs 15:01

  29. "no more lies" baslikli son videosundan geliyorum. bilindigi uzere james charles'in coachella'da tati'nin vitamin markasina rakip baska bir markanin reklamini story'sinde paylasmasi uzerine tati aglayarak story atmis birkac gun sonra da james ile ilgili bir suru iddiada bulundugu "bye sister" baslikli bir youtube videosu atmisti. james charles kendisi hakkinda hicbir aciklamaya girismeden bir ozur videosu yayinladi ancak kendisine yonelen nefret daha da buyuyunce, sonunda her seyi bir bir anlattigi videoyu youtube'a yukledi. madde madde yaziyorum (epey uzun olacak, uyarayim):

  -coachella'nin birinci haftasina katilan james charles son anda (ikinci haftanin basladigi ilk gunde) ikinci haftasina da katilma karari aliyor ve senin benim de satin alabildigim vip bilet almak zorunda kaliyor. normalde boyle uber meshur insanlarin bizim giremedigimiz 'artist pass' i oluyor. aldigi vip bilet james'in basina bela oluyor, herkes ustune basina saldiriyor ve james de guvenliginden endise duyuyor ve ona son saniyede artist pass saglayabilecek bir marka bulmaya calisiyor. bu marka da tati'nin rakip markasi. tek bir story paylasmak uzere anlasiyorlar ve marka onu kalabaligin izdihamindan kurtariyor. ilk etapta menajerine baska bir markaya artist pass sormasi icin attigi mesaji ve rakip markayla anlasmanin son saniyede yapildiginin kanitlarini gosteriyor. tati ne demisti: 'hicbir markanin son dakikaya kalmis artist pass'i olmaz bu kesin onceden yapilmis bir plan'

  -james story'yi attiktan bir gun sonra tati'ye boyle bir story attigini ve neden boyle bir sey atmak zorunda oldugunu aciklayan bir mesaj atiyor. tati ise kalbinin cok kirildigini soyluyor. bunun uzerine james uzun uzun kendini aciklamaya devam ediyor. ozel olarak tati'nin markasinda olmayan uyku haplarini tanittigini, guvenliginden endise ettigi icin boyle bir sey yapmak zorunda oldugunu anlatiyor, konusup her seyi duzeltmek istedigini soyluyor ve tati'den yanit alamiyor. ucaktan indiginde tati'nin aglayarak instagrama video yukledigini goruyor. tati ne demisti: coachella'dan sonra dokuz gunu vardi, bana ne mesajla ne aramayla hicbir sekilde ulasmadi.

  **edit: james story'yi atmadan once tati'ye mesaj atiyor atmak zorundayim diye.

  -james bunun uzerine tehdit de iceren mesajlar ve binlerce tweet almaya basliyor. bu sure icerisinde tati'ye ve esine sayisiz mesaj atmaya devam ediyor, aramalar yapiyor ve tati'den yine cevap alamiyor. bunun uzerine james instagrama yukledigi bir ozur mesaji yaziyor. tati ne demisti: bana ulasmadi, instagrama yazdi cunku bana deger vermiyor, yalnizca bozulan imajini kurtarmaya calisiyor.

  -tati ne demisti: "ben onu surekli olarak destekledim, urunlerinin videosunu cektim ama james bana dedi ki kendi kitlesi genc oldugu icin senin urunlerinin tanitimini yapamam. benim urunlerimi ve markami hicbir yerde gostermedi." james de aralarinda boyle bir konusmanin kesinlikle gecmedigini soyluyor ve kanit olarak da tati'nin markasindan bahsettigi youtube videolari, attigi tweet'leri ve instagram story'lerini gosteriyor.

  - james tati'nin videosunda james'in annesinin james'i yetistirmede nasil basarisiz oldugunu anlatmasinin cok cirkin oldugunu soyluyor.

  -tati ne demisti "dogum gunu kutlamasina geldiginde seattle'de hetero bir garsona yurudu, onun cinsel kimligini manipule etmeye calisti, surekli her yerde hetero erkekleri begendigini soyluyor". james garsonla ilgili hikayenin tamamen yalan oldugunu kanitlariyla birlikte gosteriyor. oncelikle garsonla karsilikli bir bakisma soz konusu. garsonun, restoranda james'i begendigini ancak restoran kurallari dolayisiyla gelip konusamadigini ve numarasini veremedigini, kendisinin biseksuel oldugunu soyledigi tum mesajlari gosteriyor. garson cocuk da yukledigi videoda kendi istegiyle otelde bulustugunu ve opustuklerini soyluyor. film izledikten sonra james'in kendisini opmek uzere izin istedigini ve kendisinin evet dedigini soyluyor. sonrasinda ise yasananlari bir dusunmek istedigini soyluyor (opusmesini kotu bulmus - fazla dil kullaniyor diyor) ve otelden ayriliyor, ve gecirdikleri zaman icin james'e tesekkur mesaji atiyor. sonrasinda gorusmek icin defalarca james'e tekrar mesaj atiyor fakat james cocuk kendinden emin olana kadar gorusmek istemiyor, kalbim kirilsin istemiyorum diyor. dolayisiyla ortada ne bir zorlama, ne bir cinsel saldiri, ne de otelde zorla alikoyma gibi bir durum var. ve bunu en iyi tati biliyor cunku james tati'ye her seyi anlatiyor. tati de sectigi erkekler konusunda dikkat etmesi gerektigini, bunlarin hakkinda manipulasyon olarak kendisine donecebilecegini soyluyor. james de tati'yi tam da uyardigi seyi yapmakla sucluyor. ayrica tartismaya tati'nin tarafinda dahil olan jeffree star'in da hep hetero erkekleri begendigini, hetero erkeklerin aslinda kendileriyle eglenmekten ve her seyi yapmaktan hoslandigini ancak disarida birlikte gorunmekten kacindiklarini ve bu yuzden kalbinin hep kirildigini soyledigi bir videoyu gosteriyor.

  -tati ne demisti: james insanlarin cinsel kimligini ben populerim diyerek manipule edebilecegini dusunuyor. james ise "I am popular" cumlesinin tum arkadaslari arasinda bir sakalasma oldugunu, her videoda attiklarinda ya da her fotograf attiklarinda "oh my god you are so popular, oh wow I am so popular" diyerek birbirlerine takildiklarini soyluyor ve tati'nin de buna dahil oldugu onlarca mesaj gosteriyor bu sekilde. kendisinin de dahil oldugu ve saka oldugunu cok iyi oldugunu bildigi bir cumleyi bilerek manipule ettigini soyluyor.

  -zara larsson ne demisti: james charles benim de sevgilime defalarca mesaj atti. james zara'nin sonradan bu mesaji sildigini ve pardon aslinda bi kere atmis diye duzeltme yaptigini ama ilk mesajin coktan yayildigini soyluyor. james insanlarin dm'sine mesaj attigini kabul ediyor, ancak rahatsizligini ifade ettiklerinde ozur dileyip konusmayi kestiginij soyluyor. zara'nin da sevgilisine mesaj attiginda, bu kisinin kim oldugunu bilmedigini soyluyor. zara sevgilisini ciplak fotografini uzerine sen kimsin nerede yasiyorsun kahvaltida yumurtani nasil istersin diye sosyal medyada paylasarak yapmis bu arada. james de bir kadinin bir erkege kamuya acik ve flortoz bir sekilde sosyal medyada yurumesi normalken benim neden bir insana ozel olarak dm'de komplimanda bulunmam cinsel avcilik olarak kodlaniyor diye soruyor.

  -bir baskasinin da lisedeyken james'e birinin cinsel organina okul tuvaletinde dokundugu hikayesini paylastigi mevzu ise tamamiyle yalan cunku bunu paylasan kisi sonrasinda ozur dileyerek bunu bir sosyal deney olarak paylastigini, cinsel saldiri hikayesinin bir dayanagi olmadan nasil kitleler tarafindan inanilip yayilabilecegini gormek istedigini ancak bu kadar buyuyecegini dusunmedigini soyluyor.

  netice olarak bir vitamin olayi uzerine, olayin dogrusunu ve detaylarini bildigi halde tepki cekecegini bildigi icin oglu gibi gordugu yakin arkadasi james'i hetero erkeklere cinsel saldirida bulunan bir kisiymis gibi aktarmis. jeffree star'i da james senin hakkinda soyle boyle diyor diye yanina cekmis. simdi jeffree de video atacagim diyor. umarim kendisi de bircok cinsel saldiriya ugramis bir insan olarak tati'nin manipulasyonlarina alet olup daha fazla yalan uretmez.

  19 mayıs 04:50 19 mayıs 09:56

  28. Son yayınladığı videosuyla olaylara cevap verdiği iddia edilen kişi. Olayın suyu çıktı, ben çok sıkıldım şahsen ama bir iki şey de yazmadan edemedim. Videosunu atlayarak izledim dediğim gibi sıkıldım çünkü. Mesajlar, aramalar falan var ama bunların gerçek olduğu ne kadar doğru. Hepsi iki dakikalık fotoşop işine bakar.(gizlinot: Malum Tapelere montaj diyenler gibi hissettim şu an) Tati ilk videoyuyu yayınladığında değil de neden aradan bu kadar zaman geçtikten sonra bu video? Düşünüyorum ben olsam ilk videomda elimde telefon tüm mesajları gösterirdim bakın böyle böyle oldu diyerek. Bence profesyonel bir ekiple bu olaydan nasıl sağ çıkarız analizi yapılmış sonunda da gayet profesyonel olarak video çekilmiş olay bu. 

   Ben tati’nin de bahsedildiği gibi paragöz biri olduğunu asla düşünmüyorum. Kadın ne instagram sayfasında ne de youtube’da doğru dürüst reklam yapmayan biri. İstese tonla reklam anlaşması yapabileceğine de eminim. Yeni nesin İnfuluencerlar bile zibil gibi dior, chanel çantalar, ayakkabılar paylaşırken bu kadının öyle bir gayesi hiçbir zaman olmadı. Bu olay da tamamen kontrolünden çıktı, diğer ünlüler, İnfuluencerlar da olaya dahil olunca gereksiz şekilde çok büyüdü. Tati de bu kadar büyüyeceğini tahmin etmemiştir. Daha önce de make up revelutoin ve bir İnfuluencer işbirliğinde böyle bir video çekmişti ama o olay bu kadar büyümemişti.

  Olaylarda kim haklıdır kim haksızdır bir yana artık konuyu kapatsınlar. Tati de tekrar bir cevap videosu çekmez umarım. Biraz ara verip geri döndüklerinde her şey çoktan unutulmuş olur zaten.

  19 mayıs 02:44 19 mayıs 03:03

  27. son attığı videosuyla kendisini aklamış, kaybettiği takipçilerini bir bir geri kazanmaya başlamış youtuber.

  tati'nin bye sister videosunda bahsettiği, james'in tati'nin doğum gününde sözde taciz ettiği garson çocuk ile (ismi sam) aslında olay şöyle gerçekleşmiş: james restoranttayken sam'i beğeniyor, bakışarak flörtleşiyorlar. sam bu flörtleşmeden rahatsız olmuyor, aksine hoşuna gidiyor. bunu direkt sam'in ağzından james'in videosunda izleyebilirsiniz + sam'le o zamandan kalma mesajlaşmalarını da yayımlıyor james. restorantta sam'le ilgili jeffree star ve james arasında konuşma dönüyor ve james'in anlattığına göre hiç de açık saçık bir şekilde konuşmamışlar sam hakkında.

  sam kendisini biseksüel olarak tanımlıyor ve james'le kendisi de buluşmak istiyor. neyse mesajlaşarak konuşup anlaşıyorlar, otel'e gidip otelde öpüşüp sarılıp muhabbet ediyorlar sonra sam eve gitmek istiyor ve gidiyor. daha fazlası olmuyor. james zorla sam'i otel odasında falan tutmuyor.

  hatta tati ile james, sam hakkında konuşuyorlar mesajlaşarak ve james mesajlarında sam'in los angeles'a gideceğini, tanıştıkları günden beri sam ile konuştuklarını söylüyor tati'ye ve tati de tam olarak "you're supposed to hook up with the waiter not marry them" (gizlinot: garsonla takılman gerekiyordu, evlenmen değil) diyor...

  sugar bear olayından sonra tati james bana hiç ulaşmaya çalışmadı bir özür bile demedi demişti. james tati'ye yazdığı mesajların hepsini bir bir gösteriyor tarihiyle ve aslında ulaşmaya çalışmış. hem tati'nin kişisel telefonuna hem de tati'nin eşinin telefonuna mesajlar yazmış ama tati ona cevap vermemiş. tati'nin eşi de tati sonra sana döner demiş ama tati hiç dönmemiş. ona cevap vermek yerine "bye sister" videosunu yapmayı tercih etmiş. daha bir sürü şey anlatıyor james videoda da şuan açıklamaya üşeniyorum lol.

  kim haklı kim haksız pek umrumda değil açıkçası ama şu beauty community eşittir b*k çukuru maşallah. taticiğim güzelim seni severim ama madem james'e garsonla takıl geç ciddi bi şey düşünme yav demişsin, üstelik mesaj üzerinden, neden kendi videonda garsonu mağdur olmuş gibi gösteriyorsun gülüm ortada kanıt varken. şuan herkes tati'nin son videosunun altına yılan emojisi falan koyuyor youtube'da lol.

  19 mayıs 02:03

  26. Yaklaşık 1.5 saat önce kendi gerçeklerini anlattığı "no more lies" adlı videosunu yayınlamıştır.

  Videosunda jeffree' nin tweetlerine ve tati' nin videosuna sıra sıra cevap vermiştir. Ekran görüntüleri ile beraber.

  Ekran görüntülerini gördükten sonra olayların birazdan fazla çarpıtıldığı görebiliyoruz ancak yaşadığı olaydan, hatta kendi davranışlarının ne kadar çarpıtılabileceğini görmüş olmasına rağmen katiyen ders almamış. Aynı ukalalık ile yoluna devam ediyor. Videosunda samimi olduğu bir anı bile bulamadım.

  Jeffree' nin kendini olaya aniden dahil etmesi gerçekten jeffree' ye olan güvenimi de azalttı ancak zach olayı hakkında cidden meraklıyım.

  Bu videodan sonra tati' nin abone sayısında anı bir düşüş bekliyorum.

  18 mayıs 21:56

  25. Uzun olabilir ancak elimden geldiğince atlamadan james charles' ı özetlemeye çalışacağım.

  Kariyerine bile koskoca bir yalanla başlamış olan cancelled youtubers grubuna yeni katılmış bir beauty guru' dur.

  Lise yıllığı fotoğrafına bile facetune yapıp koskoca bir yalanla "highlightim yeterince parlamıyordu bende kendi ring ışığım ile fotoğrafçıya gittim ve makyajımın güzel çıktığından emin oldum" tarzı açıklamalarını internette bulabilirsiniz. (link: https://www.google.com/amp/s/www.buzzfeed.com/amphtml/victoriasanusi/this-teen-retook-his-senior-year-photo-to-make-sure-his-high Misal buzzfeed)

  Bu yalan ona covergirl kapağında olma şansı ve ellen' ın programına çıkma imkanı verdi ancak ellen' ın programından sonra mezuniyet fotoğraflarını çeken fotoğrafcı twitter da aslında böyle birşey olmadığını söyledi. Arkadaşı thomas halbert' da bu yalanın ortaya çıkmasına ve hatta facetune olmayan fotoğraflarının yayılmasına yardımcı oldu. (link: https://www.wetheunicorns.com/news/james-charles-yearbook-fake-proof/ Makale de tweetleri görebilirsiniz.)

  Avustralya da hayranları ile ingilizce anlaşamayacağından çok korktuğunu yazdığı, afrika da ebola olmaktan korktuğunu yazdığı ve straight boys tweetlerini bile eş geçtikten sonra onunla aynı okula giden insanların itirafları gelmeye başladı tati' nin son videosundan sonra.

  (link: https://perezhilton.com/james-charles-catfishing-high-school-boys-allegation/amp/ Catfish yaparak dickpic peşinde koşmak olsun)

  Ya da twitter' da dolaşan eski okul arkadaşını okul tuvaletinde taciz etmesi olsun (gizlinot: Tweetler silindiği için ekleyemiyorum.)

  Dolan twins' lere sürekli sarkıntılık etmesi, shawn mendes' e instagram canlı yayında asılması ve daha pek çok olayı ard arda koyunca aslında tati nin ne kadar doğru konuştuğunu ve james' ın gerçekten predator olduğunu anlayabiliriz ama şimdi ben bunları sadece medyadan takip edebilirken gerçekten onunla tanışanlar ve bu zamana kadar ses etmeyenlere diyecek bir şeyim yok.

  Jeffree olsun, emma olsun, shane, dolan twins, kim, kylie ve daha pek çoklarının birden takipten çıkmaları ne kadar dürüst ve gerçek dostları olduğunu anlatabilir.

  Update; jeffree sahip olduğu killer merch adlı şirketinden de james' in sister apparel adlı merch line' nını iptal etmiş.

  15 mayıs 13:48 15 mayıs 18:25

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar