yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (1)
  • medya (1)

  1. kuru göz altlarınız varsa ve benim gibi milia eğiliminde değilseniz beklentilerinizi karşılayabilecek pot formunda kapatıcı. üç ton seçeneği var ve her ton bir açık bir koyu olmak üzere iki renkle geliyor. kapatıcılığı, özellikle de kavanoz tipi ve dolayısıyla yoğun olduğu için, yüksek.

  ben internetten aldığım ve emin olamadığım için 1 ve 3 numaralı tonlarını birlikte sipariş etmiştim. ten rengim amerika' ya da türkiye' ye de pek uymadığı için ikisini de kullandım.

  1 numaralı ton gerçekten açık renkli tenler için. mermer beyazı veya açık buğday tenliyseniz tavsiye ederim. ayrıca benim gibi hem mümkün olduğunca doğal olsun ( yani tam doğal makyaj henüz yok malum ama işte idare ediyoruz ) hem ihtiyaç olursa gölgeleme yapabileyim diyorsanız faideli bir ürün.

  orta ton olan 2 numarayı kullanmadığım için fikir beyan edemiyorum ama 1 numaranın koyu tarafı buğday tenliler için de açık renk kapatıcı işlevi görebilecek durumda.

  3 numarayı sanırsam afrika kökenli amerikalılar için yapmışlar. malum, ürün amerika' dan ithal. koyu bir esmerseniz açık renk olan tarafı işinizi görebilir belki. gölgeleme için de pek hayrını göremedim zira alt tonları bana göre fazla sıcak. öyle sivilce izi kapatayım falan derseniz morcivert sivilce izleriniz olması muhtemeldir çünkü o tip izlerin hakkından gelmek için mars yeşili veya mavimsi ürünler nötrleme açısından daha başarılı oluyor.

  ürün içeriğinde zibilyon çeşit yağ var. yağ yardımıyla akneden kurtulmuş biri olarak ürüne antipatim falan yok ancak dediğim gibi milia meyilini arttırıyor. öyle bir derdiniz yoksa ve tüp veya çubuklu kapatıcılar size yeterli gelmiyorsa güle güle kullanın.

  not: kurutmuyor ama şımarıp da altına nemlendirici uygulama adımını es geçmeyin reca ederim. bir de sürdükten üç beş dakika sonra bir kontrol edin. hafif de olsa kırışıklıklarınızın içine birikebilir ama inatlaşmaz. elinizle dağıtıverin, sonra sabitleyin. gerçi göz altında sabitleme işlemine pek sıcak bakmayan biri olarak tek başına kullanımda da bir zararını görmedim.

  13 ocak 2014 22:03

  2. Genç yaşta yaşlı gibi gorunmeme neden olan göz altı kapatıcısi. Kırışık olmayan göz altı mi resmen kırışık efekti yaptı. Ürünün uzmanı resmen beni keklemis. Her söylenene inanma süslü.sert bi ürün biraz elde ısıtınca daha rahat sürülüyor. Fircayla tarif etmiş içinden çıkan talimatla ama ne mümkün. Nemlendirmeme rağmen zorlandım ki göz altı normal yapılı sakin iyice emin olmadan almayin

  7 eylül 2014 20:50

  3. sevdiceğim (yazar: amaterasu)m sayesinde sahip olduğum göz altı kapatıcısı. bendeki 2 numarası, corrector kısmı çok güzel bir şekilde renk eşitsizliğini kapatıyor. concealer kısmının da rengi çok güzel uyuştu tenimle. yapısı yumuşak bendekinin, sürümü de çok kolay. ilk uygulandığında birkaç dakika sonra çizgilere doluyor ama düzelttikten sonra tekrar asla dolma yapmıyor ve concealer uygulamışım görüntüsü de vermedi. benim de aradığım şey buydu yıllardır göz altı kapatıcısında. gözümün altını düzgün göstersin ama kapatıcı olduğu belli olup aydınlanmasın. ben kapatıcı fırçasıyla uyguluyorum, beklentilerimi çok iyi karşıladı. içeriği de çok temiz biraz da marul gibi kokuyor :)

  24 haziran 2015 03:59


  4. 1 haftadır kullandığım, yeşil çay özü içeren ürün. Öncelikle yapısı çok kremsi ve kesinlikle fazla kullanılmaması gerekiyor. Pudrayla sabitlenmesi kesinlikle şart bence. Göz altları yağlı olanların memnun kalacağını düşünmüyorum. Çünkü içerisinde avokado yağı, jojova bulunuyor. Bana tek başına yeterli gelmiyor. 1 numaralı rengin kapatıcısından çok az uyguluyorum ve üzerine baska bir kapatıcı geciyorum. Kullandıkca farkettim ki üzerine sürülen ürünü resmen yapıştırıyor. Yani kapatıcınız yerinden oynamıyor kesinlikle. Bitincr tekrar indirim zamanına denk gelirse alırım.

  11 mart 2016 00:37

  5. iki numarasını deneyimlediğim göz altı kapatıcısıdır. yoğun morluklarınız varsa corrector kısmı size yeterli gelmeyecektir. beyaz kısmını aydınlatıcı olarak bile kullanabilirsiniz. ışığı çok güzel yansıtıyorlar.

  19 mayıs 2016 22:08

  6. neredeyse şimdiye kadar en hızlı bitirdiğim ürün. gözaltlarım genetik dolayısı ile çok koyu bu yüzden biraz rahatsızım ve epey ürün denedim. şimdiye kadar net bir ürün bulamadım ama sevdiklerimden biridir bu ürün.kapatıcılığı eepey fazla ama az kullanmak ve öncesinde nemlendirici sürmek lazım.

  27 şubat 2018 19:29

  3

  7. kavanozda satılan bir kapatıcıya göre çok güzel kokan, mineral makyaj ürünüdür. bende 2 numarası var. bu ürün morluk kapatmak için 1 renk ve aydınlatmak için 1 renkten yani iki renkten oluşuyor ve toplamda 2.8 gram. rose gold renkli, kavanoz şeklinde kullanışlı bir paketlemesi var ve açıldıktan sonra 12 ay içerisinde tüketilmesi gerekiyor. benim göz altlarım çok kuru değildir ve kullandığım göz kremi de aşırı nemlendiren bir ürün değil. buna rağmen bu ürünle sorun yaşamadım çünkü bence işin özü çok az ürünle başlayarak yavaş yavaş arttırmakta. böylece daha rahat yayabiliyorsunuz ürünü. pudra ile sabitlemeye gerek yok, çünkü çizgilere aşırı dolan bir ürün değil. bir kaç saat sonra elinizle pıt pıt yaparak düzeltebilirsiniz, hemen ilk sürdüğünüz hale döner. ürünün tek sorunu, fiyatı. çok pahalı. içeriği ve sonradan cilde etkileri nedir bilmiyorum, ben sadece 4-5 saatten fazla cildimde durabilecek ürünler istediğim için mineral makyaja yöneldim. cildim sorun yaratmasa hiç almazdım bile, sanmıyorum.

  edit. kapatıcı olan bir ürünün kapatma özelliğini yazmamışım. bence gayet kapatıcı bir ürün. benim göz altlarım mordur, buna rağmen rahatça kapattı. bu konuda çok iyi bir ürün olduğunu düşünüyorum.

  8 şubat 2020 16:25 8 şubat 2020 16:53


  8. Bende 2 numarasını almıştım. Gece mesaisinden sonra gözlerimin önü çürümüş gibi olduğundan ihtiyaç duymuştum. Ama ten rengime uymadığı için bi köşede duruyor. Alırken severek almıştım aradığım tonu buldum sanmıştım yanılmışım.

  8 şubat 2020 20:09 9 şubat 2020 12:22