girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (0)

20. Bence dedektiflik-cinayet yazarlarının kralıdır. Ama hiç bir zaman siyah kandaki başarısını yakalayamadı yalan yok. bütün romanlarını okumuş ve elimde imzalı kitabı olan biri olarak söylüyorum bunu, son romanlarında eski tadı veremiyor, kendini çok olmasa da tekrar ediyor. Her güzel şeyin tabi ki bir sonu var, yine de çıkan kitaplarını eski bir dostmuşcasına okurum.

Ayrıca masmavi gözleri insanı deler geçer, ruhuna bakıyor izlenimi verir. Çok ilginç gelmişti çünkü gözleri böyle etki bırakan kimseyle tanışmamıştım.

13 şubat 23:59

19. Eskiden Dan Brown'un yeni kitabını beklediğim aralarda okuduğum yazardı.

13 şubat 21:49

18. bütük kitaplarını okuduğum fransız polisiye gerilim yazarı güzide abimiz. kaiken ile kendinden beklenmeyecek kadar alt bir performans sergilemişti. en son ikilemesinin ilk kitabı olan lontano'yu bir günde okudum ve devam kitabı congo requiem'in türkçeye çevrilmesini bir sene bekledim (gizlinot: fransızcam yetmedi). ayrıca bu son iki kitapta ilk kez aile ekseninde bir olay örgüsü çeviriyor, bir ailenin her karakterinden ayrı bir parça koyuyor ve hikayeyi bu karakterlerin içine yediriyor. es kelam, çok sevdiğim, polisiye gerilim dendiği zaman aklıma ilk gelecek yazardır benim için. bir grange olamasalar da bu konularda sürükleyici yazar önerilerim (link: https://www.google.com.tr/search?q=harlan+coben&oq=harlan+coben&aqs=chrome.0.69i59j0l5.1366j0j9&sourceid=chrome&ie=UTF-8 harlan coben), (link: https://www.google.com.tr/search?q=kevin+guilfoile&oq=kevin+gu&aqs=chrome.1.69i57j0l5.4117j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8 kevin guilfoile), (link: https://www.google.com.tr/search?q=frank+schatzing&oq=frank+sc&aqs=chrome.1.69i57j0l5.2295j0j9&sourceid=chrome&ie=UTF-8 frank schatzing)

peşin edit: kendisi hemen her fransız gibi inanılmaz kötü ingilizce konuşur.

13 şubat 15:00


17. ismini burada gördüğümde mutlu olduğum yazar. birkaç yıl öncesine kadar kitaplarını sıkı sıkıya takip ederdim.

sürekleyicidir kitapları. hikayenin içinde gibi hissedersiniz kendinizi. ölü ruhlar ormanı'nda aradığımı bulamayınca okumaya devam etmemiştim. belki bir şans daha vermeliyim.

8 mayıs 2017 01:00

16. (bkz: alabros kesim saç )

7 mayıs 2017 17:34

15. Siyah Kan, kızıl nehirler ve leyleklerin uçuşunu okudum. Hepsi birbirinden güzeldi. Polisiye severlere şiddetle önerilir. En fazla Siyah Kan'ı sevdim sanırım.

26 aralık 2016 02:22

14. Çok uzun yıllar önce kurtlar imparatorluğu ve taş meclisi adlı kitaplarını okumuştum. Çok beğenmemekle birlikte vakit geçirmelik olarak fena da bulmamıştım. Kurtlar imparatorluğu'nda Chanel no. 5'ten bahsedilen bölüm beni bayağı etkilemişti ama, onu iyi hatırlıyorum.

Geçenlerde şöyle gerilimli, okurken çok kastırmayacak, bitince hassiktir dedirtecek bir kitap alayım da okuyayım diye düşünürken aklıma bu yazar geldi. Sözlükte ve farklı bazı mecralarda siyah kan kitabının şiddetle tavsiye edildiğini görünce aldım başladım okumaya.

210 sayfa oldu yani neredeyse yarıya geldim ama henüz bir gerilim yok, ağır akıyor sanki. Dili sıkıcı. Diğer kitaplarını da böyle bulmuştum. O kadar övgüye sonunda ne çıkacak acaba diye sırf merakımdan devam ediyorum. Okurken zevk alma gibi bir durum yok yani. Dan Brown öyledir mesela benim için. Hem sonunu merak ederim hem her sayfasından da zevk alarak okurum. Çok fazla gereksiz detaya girilmiş ve bunların hepsinin olay örgüsü ile ilgili ve dolayısıyla gerekli olduğunu sanmıyorum. Sanki kısa bir öyküymüş de sayfa sayısı çoğalsın diye eklenmiş gibi duran bölümler var. Edebi yönü zaten yok. Ki gerilim macera türlü bir kitaptan bunu beklemeye gerek de yok. Gerse yetecekti ama germiyor.

Umarım sonda güzel bir sürpriz vardır. Bitirince entryyi editleyeceğim.

5 eylül 2016 02:57 5 eylül 2016 03:00


13. Ortaokulda okumaya başlayıp kurtlar imparatorluğu hariç tüm kitaplarını okuduğum yazar. Kitapların arka kapağındaki sadece gözlerinin göründüğü bir fotoğraf vardı. O fotoğrafa bakıp bakıp aşık olmuştum adama :d. siyah kan, şeytan yemini ve sisle gelen yolcu en sevdiğim kitapları. Sadece taş meclisine çok bayıldığımı söyleyemem. Ama tek kitapla da adamı yargılayacak değilim (gizlinot: swh)

25 ağustos 2016 13:47

12. lise yıllarımı renklendiren romanların sahibi. seviyorum seni adamım..

24 şubat 2016 04:13

11. Okuduğum bütün kitaplarını büyük bir zevkle, büyük bir merakla okudum. sayfalar nasıl geçti, kitaplar nasıl bitti anlamadım bile o denli sürükleyici ve etkileyici bu yazarın kalemi.

Ancakk bir tanesi var ki ben de yeri çok ayrıdır. " siyah kan ". Eğer okumadıysanız daha fazla ertelemeyin.

9 aralık 2015 23:47