girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (82)
  • medya (0)

82. Öncelikle bu diziyi Avrupa Yakası ile karşılaştıranlardan değilim, onu söyleyeyim. Avrupa Yakası çok özeldi, tekti o dönemde ve gerçekten her zaman yeri ayrı olacak. O yüzden her Gülse Birsel dizisini Avrupa Yakası ile kıyaslamayı anlamsız buluyorum. Bir daha öylesi gelmeyecek bence ve öylesi gelmeyecek diye de bu diğer Gülse Birsel senaryolarının kötü olduğunu göstermeyecek. Yani anlayacağınız çok pozitif bakıyordum ben bu diziye, severek izliyordum. Kısıtlı zamanımda takip ettiğim tek diziydi geçen sene. Bu sene de heyecanla bekliyordum başlamasını ve izlediğim şu iki bölümle dumura uğradım resmen. Ben şive ağırlıklı dizileri komik bulmuyorum. Şive normal birşeydir çünkü. Bize farklı gelen bir kelime duyarız güleriz bir kere, ilgimizi çeker, biter. Ama sürekli Karadeniz şivesiyle konuşan bir arkadaşınız varsa mesela sürekli gülmezsiniz ona. Bazen arada gülümsetebilir ama bunda sitcomluk bir olay göremiyorum. Geçen sezonda bazı karakterlerin ağır şivesini dengeleyen kişiler vardı, o kadar göze batmıyordu bu durum. Yaşar ve Safiye’yi görmezden gelebiliyordum yani. Bu sezon çok alakasız bir Kumsal karakterinin eklenmesi ile aşırı soğudum. İlayda ile yaşıt gibi duran Kumsal’ın bu kızları büyüttüğü ve şimdi başlarına tekrar bakıcı olarak gelmesi, Ozan Güven’in bir bölüm ardından kaybolması, Gizem ve İlayda’nın babasının her ne hikmetse birbirlerini hiç görmemiş olmaları, sezon finalinde kaza yapan Yaşar ve Melike’nin o olayına dair bu sezonda hiçbir şey olmaması, güzel giden Ozan Melike ilişkisinde Ozan’ın aniden İlayda’ya dönmesi. Hiçbiri birşey ifade etmiyor. Kopuk kopuk bir dizi olmuş. Bundan sonra izleyeceğimi zannetmiyorum. Zaten çok birşey izleyemiyorum, bir dizi hakkımı da daha tutarlı senaryolardan yana kullanacağım.

19 ekim 14:01 19 ekim 14:02

81. türk komedi dizisi kıtlığından şu diziyi adam akıllı eleştiremiyorum,çünkü türk televizyonlarında  iyi ya da kötü,güldürmeyi amaçlayan bir tek bu dizi var.

bir litre gözyaşı,5 kg acı,ağlama anne,canım kızım,zavallı babam diye diye içimizi dışımızı kan ağlattılar,ülkecek zaten normal değiliz bir de en keyifli,en huzurlu olmamız gereken saatlerde adeta trajedi içinde boğuluyoruz.

Kısaca,seviyorum bu diziyi,senaryosu oyuncuları cartı curtu için değil,içinde kötü hiçbir şey olmadığı için.

artması dileğiyle..

19 ekim 02:47 19 ekim 02:53

80. 2. sezonunda yeni katılan kumsal karakterinin uber sahte aksanıyla beni kendinden soğutmuş dizi. halbuki sevmek için çok uğraşmıştım. ama o karakter çok yapmacık ve gereksiz. keşke diziye katmasalarmış.

18 ekim 18:41


79. Avrupa Yakası'nın üzerine gül koklayamam üzgünüm Gülse :(

10 ekim 15:52

78. bir söylenene (link: https://www.instagram.com/p/BokL5Uunlmn/?hl=tr&taken-by=enisarikan göre) (gbkz: gülse birsel)' in yan rolde, (gbkz: enis arıkan)' ın başrolde oynadığı dizi.

sürekli kavga gürültü, hak yeme, adam dövme, kadına şiddet, mafya, silah çekmeler, uzun bakışmalar, ters hareketler, dolandırıcılar, ağlamalar, üzüntüler, iflaslar ve hastalıkların başı çektiği türk dizilerinin yanında baş tacı edilmesi gereken eğlenceli bir dizi bence.

yeni diziler başlayalı daha ne kadar oldu yeter artık diye çıldırma noktasına geldim şimdiden her yerde mi sinir stres bozan şeyler olur arkadaş ya?

ciddi ciddi kabuslar görüyorum dizi izlediğim akşamlarda. o yüzden başlasın, güzel güzel izleyelim oh mis gibi.

10 ekim 01:21

77. Avrupa yakası hatrına izlemek istedim ama olmadı. Yine de birkaç bölümden keyif almıştım. Her neyse. Tekrara düşme meselesine katılıyorum. Terk edilen kadınlar, yaşlı teyzeler(Dilber,Vasfiye,Şennur)(Hepsini canlandıran oyuncular da aynı anda bir karakter daha canlandırıyor.),bir geleneksel ve bir modern aile... her dizisi birbirinin kopyası gibi. Zirveye çıktı 10 sene evvel, tekrar da çıkmayacak dahi kadın.

15 haziran 10:36

76. Gülse birsel’i ve dizilerini çok çok  severim fakat şu durum aşırı baydı;

Bütün dizilerini ele alalım ve sezon finallerine bakalım

Avrupa Yakası : cem vikiyi evlenmeden önce terkedip aslıya geliyor sezon finali

Yalan dünya:  rıza nurhayatı düğünde terk ediyor sezon finali

Jet sosyete :ozan ilaydayı terkediyor melikeye gidiyor sezon finali

Bukadar tekrara düşmesi  inanılmaz baydı beni.her dizide bir kadın terkedilip diğerine gidiyor ve terkedilen kadın kötü karakter olarak lanse ediliyor.

Bari sen yapma gülse ya.

Çıtır çerez olarak izlediğim dizi.

11 haziran 16:57


75. melikeyle ozan birlikte kaçsınlar onların sahnelerini hep ileri alıyorum. ayrıca da romantik mi şimdi bir adamın düğün günü gelini terk etmesi. team ilayda forever.

11 haziran 09:49

74. -o kim?

(bkz: gizem özpamuk)

17 nisan 08:58

73. Talip’in annesi mükemmel olmuş:)  içim almıyor diyip diyip yemesi :) aklıma geldikçe gülüyorum:)

16 nisan 17:57