yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • medya (0)

  32. Paylaşımlarına, hayatında ilk kez üye olduğu için acemisi olduğu instagram platformunda süslüjezebel rumuzuyla devam eden sözlük üyesi. 

  Süslü sözlük’teki paylaşımlarımı durdurdum ama “ellerini görmekten bıktık” diyenler yüzünden değil. Bu sözlükte çok destek gördüm, çok güzel mesajlar aldım. Çok teşekkür ederim herkese. Üç beş kişinin lafı yüzünden -o kişilere bu fikirleri konusunda saygı duymama rağmen- paylaşım yapmayı kesecek değildim. Ancak...

  Sözlük yönetimi, burada paylaşım yapan yazarları desteklemek hatta daha da motive etmek için istatistikler kategorisini geri getiriyorken...

  Sözlükte her konuda kozmetik paylaşımı yapılması, bu sözlüğü besleyen en önemli hayat damarı iken...

  Yönetimin, Görsel paylaşımlardan şikayet eden süslülere, bu tür kozmetik paylaşımlarını desteklediklerini ifade eden bir açıklama yapmaması beni esas üzen nokta oldu. 

  Ayrıca Anonim hesap üzerinden soru sorularak saldırılmasa, insanlar rumuz belli olarak yaptığım paylaşımları eleştirseydi; çok daha asil bulurdum eleştirileri ve hoşgörü ile karşılardım. Yine de anonimlik, sözlük yönetiminin yazarlara sunduğu bir özellik. Bu yüzden bu özelliği iyi ya da kötü amaçlarla kullananları değil, bu özelliğin denetlemeyenleri sorumlu tutuyorum.  

   Uzun lafın kısası, daha sözlük yönetimi bu paylaşımlara sahip çıkmıyorsa, ben neden bu sözlüğü daha iyi hale getirmek için mücadele edeyim? önce sözlük yönetimi yapılan bunca şikayete bir yanıt versin, en azından bir hayat belirtisi göstersin. yoksa bu gidişle daha çok “küsen” yazarları olacak. 

  22 eylül 2018 00:17

  31. Bu küsüp giden kaçıncı yazar? Bazen sözlüğe anlam veremiyorum. Bir sorununuz var ise o yazara mesaj atarsınız(gizlinot: İnanın gayet saygı çerçevesinde tartıştığım yazarlar çok oldu ) ya da engelle butonu var mis gibi basarsınız, bir daha o yazar ile ilgili hiçbir şey gelmez önünüze. Bu kadar saniyelik basit bir şey yapmak varken hakkında soru açıp hayıflanmak nasıl bir seviye gerçekten hayret ediyorum. Neden çünkü dedikodu yapacak, kaos çıkacak, aynı fikirde olanlar varsa destek alacak de mi? Kalp kırmaya değer mi gerçekten?

  Ojelerini, azmini, ellerini özlediğim yazar. Kendisinin geri dönmesini çok isterim şahsen.

  15 eylül 2018 22:17

  30. anonim lincine uğramış yazar.belli ki hassas,naif bir kişiliğe sahip yazar.o kadar etkilenmiş ki o günden beri sözlüğe uğramadı bile.halbuki kendisini beğenen,destekleyen onlarca yazar bile döndüremedi anlaşılan.sanırım biraz da modlara bu konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamalarından ötürü kırılmış.

  15 eylül 2018 14:13 15 eylül 2018 14:15

  29. Dönmesini isteyen, ellerini görmekten hoşlanan kişi sayısının daha çok olduğunu düşündüğüm bu sözlüğe ellerinin fotoğrafını atmaya devam etmesini istediğim yazar. 

  Ben çok keyif alıyordum fotoğraflara bakarken, gayet estetik ve hoşlardı. 

  Umarım devam eder.

  Edit: imla

  15 eylül 2018 13:27 15 eylül 2018 13:29

  28. Muntazam bir şekilde sürdüğü ojeleri o zarif ellerinde görmekten çok keyif aldığım yazarı da küstürdük ya aferin. 

  Asla sahip olamayacağım şekilde güzel bir tırnak yapısı var ve ojeyi gayet de güzel taşıyor. Keşke söylenenleri kulak ardı edip paylaşımlarından vazgeçmeseydi... 

  X ojeyi ben sürüp paylaşsam alasınız gelmez cunku ellerim güzel degil, ama elleri güzel olan biri paylaşsa “aa ne güzel durmuş, mutlaka not alayım da bir gün bakayım şuna” dersiniz cunku bunların hepsi bir paket. Güzel ellerde iyi sürülmüş bir oje “acaba bende nasil durur?” İsteğini arttırır. Jezebel’de bende bu isteği uyandırıyordu.

  Tanım: sözlüğün ruhuna uygun bu girdileriyle geri dönmesini dilediğim yazar.

  15 eylül 2018 12:56

  27. Ben de kaç gündür neden güzel ellerini ve müthiş ojelerle süslediği tırnaklarını bizden esirgiyor diye düşünüyordum, meğer konu insan doğasıymış. (!)

  Bir insan bir şeyden rahatsız olursa diye düşünerek ve sözlüğün genel işleyişini bozmadan sadece şahsın için değiştirebilmek adına buraya "engelleme" diye bir özellik koymuşlar ki sen kendin "şahsen" rahatsız olma, senin rahatsız olduğun şeyden rahatsız olmayanlara da "engel olma" diye. hala neden bazı yazarlar kendi fikirlerine, beğenilerine uymayan içerikler de üreten ama tüm sözlüğün faydalandığı yazarları küstürürler, anlayabilmiş değilim.

  Gerçekten girdilerini silmene üzüldüm (yazar: jezebel), umarım en kısa zamanda aramıza döner ve güzel girdilerini bizimle paylaşmaya devam edersin. Emin ol sözlükte yokluğun fark ediliyor çalışkan süslüm.

  14 eylül 2018 22:30 14 eylül 2018 22:44

  26. Medya kısmınında denk geldiğim ojelerini paylaşan süslü. Kendisinin elleri gerçekten çok güzel ve sürdüğü ojelere bakarken keyif alıyordum. Sanırım olumsuz yorumlardan dolayı paylaşım yapmıyormuş artık,üzüldüm. Umarım tekrardan paylaşımlara devam eder

  14 eylül 2018 20:57

  25. Kendisinin süslü sözlüğe katkıları büyük.Biraz darıldı haklı da.İş yapan, bir şeylere katkı vermeyi çabalayan herkesi birileri baltalayacak birileri vardır bu ülkede çok takılma, doğru bildiğinden şaşma sen (yazar: jezebel) ve paylaşımlara devam ....

  14 eylül 2018 20:34 14 eylül 2018 20:36

  24. Yine faydalı bir şeyler baltalandı, yine faydası dokunan bir yazar küstürüldü.. :(

  14 eylül 2018 01:09

  23. belki bir milyonuncu kez olacak ama ellerini ve tırnaklarını çok ama çok beğendiğim yazar. sayesinde yeniden ojeler alıp tırnaklarıma bakım yapmaya başladım bir çoğunuz gibi. Umarım her şeye rağmen devam eder paylaşımlarını yapmaya.

  10 eylül 2018 14:04