yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • oylar (7)
  • medya (1)
  4

  22. Sözlükte başlığı olduğunu fark etmeden, neme karşı saçı en iyi koruyan köpük arayışımda karşıma en çok çıkan marka olduğu için aldım ben bunu, hatta 2. kutusuna geldim. Dyson airwrap'le kullanıyorum ve genel olarak performansından memnunum. İstanbul'un son günlerdeki korkunç sıcağı ve neminde yine tamamen işlevsiz kalsa da genel olarak saçlarımın dalgayı tutuşunu arttırdı. Daha önce yorumlarda yazıldığı gibi kullanılacak miktarı doğru ayarlamak çok önemli çünkü uzun saçlarda bile biraz fazla aldığınızda saçın yapısını hemen bozup yapışkan, sert, taranmaz bir hale getiriyor. Ama kararında kullanıldığında esnek, güzel bukleler yaratıyor, hatta taranabiliyor ve asla yapışmıyor ya da saçı sertleştirmiyor. Ancak kıvırcık saçlarımda hiç doğal haline bırakıp kullanmadım, ısı kullanmadan şekillendirme etkisine yorum yapamıyorum. 

  Bir de ikinci kutuda fark ettim ki ısıdan koruyucu özelliği varmış, morfose'un ısı koruyucu şeyini almıştım daha uygun diye normalde, çok da güvenemiyordum. Ona bağlılığımı azalttığını hissediyorum, bu açıdan iyi oldu.

  8 temmuz 20:50 8 temmuz 20:51

  21. Saçlarımı günü gününü tutmayan, dengesiz şekilde dalgalı olarak tanımlayabiliriz. Bu köpük saç buklelerimi belirginleştirdi ve pek fazla sertleştirmedi, bu özelliklerini sevdim. Gerçi markanın bukle belirginlestirici sampuan ve sac kremini de kullandigim icin bu guzel buklelendirmeyi sadece kopuge yoramiyorum.Kötü özelliklerinden bahsedecek olursam benim saçlarımı diğer köpüklere göre biraz fazla elektriklendirdigini düşünüyorum. Ayrıca saçıma neredeyse hiç volüm vermemesi benim adima eksi bir özellik olarak yer alıyor.

  Özetle bir köpüğün yapması gereken asgari düzeydeki işlevleri yerine getiriyor. Mevcut halde Gratislerde bulmak neredeyse mümkün degil zira adeta stok disi fakat Migros'tan indirimsiz 199 TL'ye aldim. Maceraya atılmadan bir köpük almak istersem alacağım ama aksi takdirde bir daha fiyat performans olarak tercih etmeyeceğim bir üründür kendisi.

  26 şubat 2023 12:37 28 ağustos 2023 15:32

  4

  20. Saçlarım Kıvırcık değil amA uçları hafif dalgalı saçları olan benim bile severek kullandığım, bir köpük nasıl olmalı sorusunun cevabı olan saç köpüğü. Hatta bu aynı zamanda john frieda'nın adeta benim için hayat kurtaran saç köpüğü. Neden hayat kurtaran dediğimi de hemen açıklayayım. Benim saçlarım öyle aşırı gür ve kıvır kıvır olmasa d, o azıcık dalgayı belirgin hale getirmek gerçektenzor oluyor. Daha da kötüsü o görüntüyü koruyamamak. John frieda'nın bu köpüğüyle rahat 7-8 saat saçım aynı formunu koruyor, o kaybolup gitmek için can atan buklelerimse mıh gibi duruyor. Yazın terleyince saçın nemlenmesiyle bozulmuyor, saçım gün içinde sertleşmiyor ve benimki gibi çok çabuk elektriklenen saçların elektriklenmesini de fark edilir şekilde azaltıyor. Hem saçım şekle girsin hem elektriklenmesinden kurtulayım hem de uzun süre formu bozulmadan dursun diyen biri için tek başına çok iş yapması nedeniyle bir ara elim ayağım oldu bu köpük benim. Duştan çıktıktan sonra aceleyle hazırlanırken bile nemli saçıma sıkıp, direkt yıka ve çık diye tabir edilen saçın rahatlığına kavuşmak için kesinlikle on numara beş yıldız ddenilen türden. En güzel yanı da çok az miktarda kullansam bile iyi sonuç alabildiğim, saçımla her şekilde iyi anlaşan bir köpük olmasıydı benim için.

  Yalnız bu kadar severek kullanırken bir şeyi hep göz ardı etmişim ben. Benimki gibi uzun süreli kullanımlarda bir süre sonra saç dökülmesine neden oluyor maalesef. Şampuandan mı yoksa boyadan mı, yok canım belki de mevsimseldir diye düşünürken baktım köpük bitince benim dökülmelerim de hafiften azaldı. Ama Tabii hayatımın köpüğünü bulmuşum o kadar toz kondurur muyum hiç? yenilen pehlivan güreşe doymaz misali gittim bir daha aldım. Sonra yine aynı şeyler tekrarlandı derken üçüncü kutu bittiği gibi söz verdim kendime ve uzun süre almadım.

  Kabul ediyorum piyasada işini en iyi yapan, içeriği nispeten daha iyi, hani verdiğim paranın hakkını veren gerçekten çok güzel bir saç köpüğü. Benim kıvırcık saçlı birine göre oldukça cılız görünen saçlarımı bile dolgun gösterip, şekle sokmuş bir köpük kendisi ama ne yazık ki sürekli kullanımda saç dökülmesine neden olabiliyor. koparak dökülmelerin şiddetlenmesinde özellikle payı hayli büyük. Onun dışında işin bir de maddi boyutu var tabii. Evet Fiyat olarak john frieda hiçbir zaman ulaşılır ürünleri olan bir marka olmadı zaten bunu hepimiz biliyoruz. ama son zamlarla fiyatı gerçekten uçmuş. Hani Arada falan kullanmak için indirim takip eder bir tane alırım ama eskisi gibi her gün kullanılacak bir köpük olmaktan çıkmış ne yazık ki.

  30 ağustos 2021 22:46


  5

  19. Buklelerimi sertleştirmeden ve kabartmadan belirginleştiren en sevdiğim saç köpüğü.

  Şu an indirimsiz fiyatı 112,50 olmuş. % 50 indirimle bile almam muhtemelen.

  30 ağustos 2021 21:14

  18. bundan yaklaşık 4 sene önce kutu kutu kullandığım bir üründü. çok da memnundum. sonra saç dökülmesi problemi yaşadım demir eksikliği nedeniyle. saçlarımda kimyasal kullanmadım saçım kendine gelsin, çabuk toparlansın diye. neyse efendim aradan yıllar geçti, benim gönlüme yine john frieda hasreti düştü ama o zaman indirimde 17-18 liraya aldığım saç köpüğü olmuş 75 lira. 50 liradan satıyolar indirimde diye.

  formülü değişti mi bilmiyorum ama değişmediyse ben çok çok beğeniyordum. saçları sertleştirmeden, kurutmadan çok güzel bukle belirginleştiriyordu. benim saçım kuru ve dalgalıdır. herhangi bir şey kullanmazsam inanılmaz elektriklenir ve kabarır. bu köpük ilaç gibi gelmişti zamanında. iyidir ama o fiyatıyla iyiydi. bu fiyat ile değer mi emin olamıyorum. öğrenci halimle beni aşar gibi duruyor.

  23 şubat 2019 22:02

  17. Benim gibi şekli düze dönük, kalın telli ve uzun saçlı birini saç uçlarına uygulamada memnun bırakmış üründür. Bir arkadaşımın yorumu da şu şekilde olmuştu: ‘ Benim kedi kuyruğu gibi saçlarımı bile çok güzel gösteriyor’ :)

  28 ekim 2018 05:51 16 aralık 2018 22:35

  16. hep indirimli mi aldım yoksa fiyatı hep 74 lira mıydı, diye düşündüren bir daha malesef en az yüzde 50 indirim olmadan almayacağım/alamayacağım ucuz muadilini aradığım saç köpüğü.

  3 ekim 2018 16:42


  15. İndirimden denemek için almıştım. Duştan sonra şekil vermek ve daha hacimli olması için kullanıyorum. Kokusu muhteşem ve kalıcı ama sürerken ellerim  yapış yapış oluyor ve biraz saçlarımı sertleştiriyor. Sürüp vigo ile kurutuyorum o zaman çok fazla bi sersertlik olmuyor. Fakat kendi kendine kururken sertleşiyor lakin kalıcı olmuyor.Saçımın dalgalarını daha ince ve düzenli yapıyor ama  Aşırı aşırı memnun kaldığım bi ürün değil. Pek de hayal ettiğim gibi olmadı. Fena değil derecesinde

  23 mayıs 2018 22:43

  14. Bütün bukle belirginleştirici köpüklerin içinde kesinlikle en iyisi saçları asla ağırlaştırmıyor.

  25 nisan 2018 12:59

  13. kıvırcıklarını köpükle belirginleştirmek isteyenlere en birinci tavsiyemdir. gayet doğal bukleler elde edilmesini sağlar havalı bi kabarıklık da verir ertesi güne hepsi sönse de candır ciğerdir

  9 nisan 2018 15:45