yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (37)
  • medya (1)

  1. Hayali bir ülke, alan. zira öyle bir ülke herhangi bir haritada görünmez, ülkemiz sınırları içinde de görünmeyecektir. (bkz: ütopya)

  2 şubat 2016 19:13 2 şubat 2016 19:15

  2. Neden kürdistan'a umut diyorsun önce onu düşünmek lazım. Öfkeyle yoğuruluyor şu an kürtler, sizin anneniz öldürülse cesedini almaya kalkışan amcanız da öldürülse, annenizin cesedi 7 gün boyunca sokağın ortasında kalsa? Zaten bunlar kürtler kendini çaresiz hissetsin, kapana kısılmış hissetsin diye yapılıyor.

  Bence hiç güzel olmayan yerler, ezilmiş halk romantikliği yapmıyorum, ortadoğu ve kültürünü genel olarak sevmiyorum, özellikle de sünni kürt kültürünü sevmiyorum,(gizlinot: kürdistan'daki güzel şeylerin çoğu da kürtlere değil ermenilere, süryanilere aittir) ama bi oturup düşünmek lazım.

  ek: "keşke annem hemen ölmüş olsaydı" diyen bir yazıyı okurken azıcık da olsa içiniz acımıyorsa insan değilsiniz. öldürülen bildiğin bir teyze (gizlinot: taybet inan), fotoğrafları var buraya yükleyemiycem, çok kötü. bu da oğlunun yazısı:

  ''annem ilk vurulduğunda, haber verdiler koştuk, biz daha varmadan amcam gitmek istemiş onu da vurmuşlar. gittiğimde amcamı taşıyordu komşular, annem dedim sokakta kaldı dediler, ben gitmek istedim tuttular, ağladım ağladım ağladım… annem sokağın ortasında kaldı öylece önce belli belirsiz kıpırdıyordu, sonra saatler geçtikçe hareketleri azaldı… kimi aramadık ki vekilleri, kaymakamı, valiyi, dedik çeksinler şu kargaları öldü ölmesine de cenazemizi alalım… annem ne hissetti acaba, canı çok yandı, yanmıştır… biz sevgi nedir hiç dile getirmezdik, ama bir sarılması vardı dünyaya değerdi, binlerce söz gelse anlatamazdı o sevgiyi… annem tamı tamına 7 gün sokakta kaldı… hiçbirimiz uyuyamadık, köpekler gelir, kuşlar konar diye, o orada yattı biz 150 metre ilerisinde öldük… bir insan bir insana ne kadar acı çektirebilirse devlette bize 7 günde bunu yaptı. 7 gün tam yedi gün annenizin cenazesi sokak ortasında kalsın… insan çok iyi olamıyor, insan kalamıyor… annemin elleri kaskatı olmuş ve öyle sıkmış ki eşarbını belli ki canı hayli acımış, öptüm ellerinde helal et hakkını diye ama… kanı kurumuş annemin, elleri, yüzü ki yüzü düşerken toprak olmuş, elbiseleri kandan ıslanmış sonra kurumuş, sonra taş olmuş annemin… kokusu gitmiş, toprak ve kan kokuyor annem, saçları sertleşmiş, kirlenmiş, annemin canından can almışlar allah’a inananlar! gözleri açık kalmış annemin, yüzü eve dönük, ayakları toplanmış bir takat gelsin diye belli ki çabalamış. benim annem, siz benim annemi öldürdünüz, çocuklarınız var mı bilmiyorum sizin yoksa bile sahiplerinizin var, nasıl bir acı demeyeceğim zira ağır… 7 gün benim annem 7 gün kara kış soğuğunda kaldı, en acısı kaç saat yaralı kaldı bilememek, keşke diyorum hemen ölmüş olsa. siz benim annemi öldürdünüz.''

  2 şubat 2016 19:26 2 şubat 2016 19:42

  3. Kürtlerin çoğunlukta yaşadığı bölge. Ya şimdi kürdistan tü kaka da ee bizde trakya diyoruz yani. Trakya demek genelde göçmenlerden oluşmuş bir bölge, ülke değil. Doğu diyebiliriz o zaman bize de batı deyin. Bölge adı ve ülke adı farklı şeyler diye düşünüyorum.

  Bende sevmiyorum öcalani ve pkk yi ama kürt halkı çok farklı. Lazlar hele kalp kalp.

  2 şubat 2016 19:32


  4. (bkz: neverland)

  Kürdistan hayaliyle yanıp tutuşanlar kürtler değil bölücüler ve arkasındaki sömürgecilerdir.

  2 şubat 2016 19:48

  5. (bkz: inş cnm yha)

  2 şubat 2016 19:54

  6. Bolgede pkk' nin yeri ve anlami adina (link: https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSziS5mDb9Z_g9L_NoObzwbMACmZic6JsMOzh0o3kvfM15Nf51Cx7xrKN5rWw şu) fotoğraf ve ozellikle en soldaki kişiyi dusunmek gerekli. Sahi, bu fotograf nerede cekilmis olabilir? Bu insanlarin hepsi nasil olup da ayni karede yer almis? Benim icin bu mesela, zamaninda, okuyup arastirmak icin ilginc bir baslangic noktasi olmustu.

  2 şubat 2016 20:05

  7. Kürdistanı reddetmekle kürtleri reddetmeyi aynı şey olarak görenleri farkettirmiş başlık.

  Sevdiğim adam da dahil bütün kürtler başım üstüne, nasıl pkk = kürt anlamına gelmiyorsa kürdistanı reddetmek de farklılığa kapalı olmak değildir.

  2 şubat 2016 20:29


  8. Hayal ürünü.

  2 şubat 2016 22:01

  9. nasıl ege veya trakya adları varsa tarihsel olarak o bölgenin adı da kürdistan'dır, osmanlı döneminde resmi olarak, cumhuriyet döneminde de günlük hayatta o şekilde kullanılmaya devam etmiştir, kürdistan demek ille de bir ülke olduğu/olacağı/olması gerektiği anlamına gelmemektedir. dolayısıyla birazcık salim kafayla dışarıdan baktığımızda rahatça görüldüğü üzre, politik görüşümüz ne olursa olsun "kürdistan" kullanımından bu kadar irrite olmaya gerek yok diye düşünüyorum.

  2 şubat 2016 22:54

  10. türkiye cumhuriyetinde yaşadığımızı ve senenin 2016 olduğunu hatırlatarak unicornuma binip uzaklaşıyorum.

  3 şubat 2016 01:43