girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (52)
  • medya (3)

52. büyük gösterişli küpelerle de küçük narin küpelerle de çok güzel olabilen, yaklaşık bir yıldır kullandığım saç.

ortadan ikiye ayırıp kulak arkasına atarak kullanıyorum genelde. saçlarım ince telli, düz ve kolay kırılıyor ama buna rağmen (gizlinot: ve uzun sağlıklı saçlara büyük hayranlık duyduğum için) yıllar boyunca inat edip uzatmaya çalıştım. ne yaptıysam olmadı, koltukaltı hizasını geçtiği an çatır çatır kırılmaya başlıyordu saçlarım (gizlinot: düzleştirici, maşa bunları geçtim saç kurutma makinesi bile kullanmıyorum). ucundan bir iki cm kestirip tekrar uzatmaya çalışıyordum ama çok geçmeden sonuç yine aynı oluyordu. en sonunda ne olacaksa olsun artık diyip kulağımın altında küt kestirdim. bu kadar rahat olacağını ve yakıșacağını hiç tahmin etmemiștim. hayatında saçına övgü almamış ben bir sürü övgüyle karşılaştım ve karşılaşıyorum.

boyunu sürekli korumaya çalışıyorum, toplanacak gibi olduğu an gidip kestiriyorum. saçlarım daha sağlıklı ve parlak oldu böyle ki düzenli olarak maske ya da serum, hatta artık saç kremi bile kullanmıyorum. çok pişman olacağımı düşünmüştüm ama iyi ki kestirmișim. artık sürekli 'saçlarım canıım' modundayım (gizlinot: swh).

14 eylül 18:11

51. Bu hafta başında yaptırdığım modeldir kendisi.

Saçlarımın uçları yoluk yoluk duruyordu. Sertliği ve kırıkları ile zaten şekil veremiyordum. Kullanamadığım uzun saçı ne yapayım ki dedim ve kuaförün yolunu tuttum.

Saçlarım kıvırcık ama öyle afro dalgası gibi değil. Su dalgası diyorlar sanırım, daha açık ve yumuşak buklelerim var. İnce telli ve yoğunluğu az. Bu nedenle gittiğim bütün kuaförler inatla kat kesti bana. Kıvırcık saça kat yakışır, yok dolgun gösterir yok daha iyi şekil alır deyip deyip daldılar. Kardeşim bir kere ben kat istiyor muyum? Her kıvırcık aynı mı? Bir kere benim yüzüme yakışmıyor o önlerden kat verilmiş görüntü. Bir de zaten saçım az, katlarla tümden hiç ediyorsun.

Hal böyle olunca, düz kesim istedim. Şimdiki kuaförüm de halden anlıyor iyi ki. İstediğimi yaptı. Düz fön çekti saçıma önce. sonra kısa katlarla arkaları eşitledi. Makasla kesti bu arada, makine kullanmadı. Ama yapmadan önce de uyardı. Düz hali ile omuzlarına gelen saçın, doğal hali ile daha kısa duracaktır diye. Ben de tamam dedim, sorun yok kes gitsin.

Sonuç gayet iyi oldu. Hem düzken iyi duruyor hem de kıvırcıkken iyi duruyor. Zaten kalın telli ve gür olmadığı için çok kabarma huyu yok. O nedenle katsız da gayet düzgün durabiliyormuş saçım. Valla gayet memnun kaldım, bir daha olsa bir daha yaparım. :)

Dibi gelmiş sarı balyajlarımla da uyum sağladı. Az daha uzarsa hafiften ombre görüntüsü verir diye düşünüyorum.

14 eylül 10:56

50. İki gün önce kulağımın altında kestirdim. zaten kahküllerim vardı. 8 yaşıma geri dönmüş gibi hissettirdi, en son o zaman kestirmiştim. saçlarım düz olduğu için çok rahat kullanıyorum şimdilik.

9 temmuz 03:27 ed.9 temmuz 09:22


49. Küt saç diyince aklıma çocukluğuma yer etmiş kara melek Sanem Çelik geliyor yakışıyordu da

9 şubat 19:27

48. kendime en çok yakıştırdığım saç stilidir küt saç ama iki kişiye yetecek yoğunlukta kalın telli saçlarım olduğu için kullanımı da en zor saç stilidir benim için. saç düzleştirmeyi becerebiliyor olsaydım hiç uzatmadan sürekli kullanırdım aynı modeli ama saç düzleştirmeyi, maşa vs. kullanmayı asla ama asla beceremiyorum.

9 şubat 14:50

47. vazgeçemediğim <3

9 şubat 14:08

46. Kuaförümün verdiği gazla dün sahip olduğum saç şeklim.omuz hizamda küt saçlara sahip oldum , çok rahat ve ferahlamış hissediyorum.benim saçlarım düz , kuruduktan sonra kendi halinde bıraktım bugün, uçları kıvrılmadı gayet kendi haliyle kullanılabilir.farklılık isteyince maşa yapmayı planlıyorum , internette fotoğraflara baktım çok tatlı duruyor.

8 şubat 15:17


45. çocukken sık dalgalı, gür ve kabarmaya müsait saç tipimle kabusum olmuştur kulak altında küt saç. hiçbir çocukluk fotoğrafımda insana benzemiyorum. biri de dememiş "ya çok tipsiz oluyor böyle".

9 ağustos 2017 02:00

44. en sevdiğim saç modeli. canım yuvarlak yüzüm ve küt saç. yüzümü daha yuvarlak gösterdiğini düşünsem de çok seviyorum. uzun saça senelerdir hiç kavuşamamış biri olarak omuzlarımda olan saçı yine küt kestiresim var. tutamıyorum kendimi süslüler (gizlinot: swh)

8 ağustos 2017 12:11

43. Ergenlikteyken annem her sene boy atayım diye saçlarımı küt kesitirirdi.hele bir ara küt saça da takıp erkek gibi kestirdi.sonuç mu? boşuna kestirtmiş kesinlikle boy atmadım.bunların dışında kullanışlı saç modeli olduğunu düşünüyorum.yıkadıktan sonra çabuk kurur.serum,yağ gibi saç bakım ürünlerini az sürersin.seviyorum küt saçı:)

8 ağustos 2017 11:45