yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (4)

  1. girdi onaylayabilen suslu cesidi. baska bir ozelligi var mi bilmiyorum.

  ilk baslarda girdi onaylarken hayir demek istemedigimden o girdiyi es geciyordum. diger kidemli susluler baksin onlar hayir desin diyordum. evet diyebileceklerimi onayliyordum sadece. ama su son gunlerde hayirlarim cogaldi, cogaldikca hayir oyu kullanmaya basladim. diger kidemlilere birakmiyorum artik.

  ben ki dil bilgisi konusunda buradaki yazarlar kadar cok cok bilgili degilim, farkina variyorum yazim hatalarinin, noktalama isaretlerinin. turkce karakterlere takilmiyorum ama gozume bir gramer hatasi carpinca hayir diyorum. cogunluk zaten bilgi icermiyor. oylesine yazilmis 5 girdiyi doldurmak icin.

  bazi girdiler var ki cok guzel yazilmis, ozen gosterilmis.

  ama egleniyorum onaylarken, guzel bir ozellik olmus.

  2 mart 2018 20:35

  2. Olayları bu kadar drama yapmamanız gereken yazar türü. 

  Kıdemli yazarım. 4 senedir sözlükteyim. Her zaman diyorum sözlükte bir sorun olduğunda tartışmak yerine sakince çözme taraftarıyım.

  Konuk yazarların bazı girdileri var ve hani okuduğumda yani diyorum. Parfüm için gelmiş babamın yurtdışından aldığı parfüm yazmış. Bundan bize ne? Fiyat karşılaştır, koku ya da kalıcılıkla  ilgili yaz... yaz anam yaz... aşırı güzel uzun uzun yazanlar da var. Okuyup helal olsun diyorum. Şimdi bunlardan hangisine evet hangisine hayır dersiniz? Geçenlerde şey gördüm, x fondöten için en sevdiğim fondöten demiş. E ben ne yapayım bunu şimdi.

  İmlaya gelince hala daha şeyin nasıl yazıldığını bilmiyorsanız yazmayın. Diye yazmak yerine die yazmak saçma gerçekten. 

  Kimse kimseye nefret kusmuyor bazıları gereksiz drama yaratıyor. 

  Sivrilip dikkat çekmeye gerek yok. Bu sözlük kimleri gördü. Şurada ağız tadıyla yazıyoruz keyif kaçırmaya gerek yok. 

  2 mart 2018 21:39

  3. ben de yakın zamana kadar yazar onaylama yetkisine sahipken bunu geçici olarak kaybeden bi kıdemli süslüyüm. kaybetme sebebim de onayladığım girdilerin başka kıdemli süslülerce yeterince onaylanmamış olmasıymış. oysa girdi onaylarken bilgi içermesine dikkat ediyordum. ama bu girdiler arasında neredeyse yarısında falan yazım hatası vardı. onlarda acele yazılmaktan kaynaklı harf hataları falan, o tarz hatalardı yani. eğer başkaları tarafından onaylanmazmışsa bu yüzdendir diye tahmin ediyorum. hatta kendim de "onaylıyorum ama keşke yazarı bu konuda uyarabilsek" demiştim. onaylanmayacak nitelikte değillerdi bence. ama sağlık olsun ne diyim.

  3 mart 2018 09:53


  4. Birinci Nesil bi yazar olarak profilimde o sarı simgeyi göremediğim her an beynimde “saksı değilim ben!” Repliği dönüp duruyor.   Süslü sözlüğe azıcık kırgınım

  3 mart 2018 23:16 3 mart 2018 23:17

  5. Benim de aralarında bulunduğum oluşum..

  Akışta kutu içinde, başlığı ile yazar adaylarının yazdığı gidilerİ ve kaçıncı nesil olduklarını görebiliyoruz. Altında da girdiyi onaylama seçenekleri var, evet hayır şeklinde. Evet derseniz ekstra bir adıma geçmiyor ama hayır deyince, bir girdiyi şikayet edince çıkan sebeplerin aynıları çıkıyor, ve bence bu seçenekler oldukça yetersiz. Bazı girdilere bakıyorum gerçekten okuması çok keyifli ama birkaç eksik hata vb var, keşke yazara not düşebilme özelliği olsa öyle girdiler altına. Yazar ismi göremediğimizden objektif değerlendirme yapılıyor bence.

  Ben 1. Nesil zamanının aralık ayı sonunda üye olup 2. Nesil olarak ocakta onaylanmıştım, 10 gün beklemiştim sanırım. Ama bakıyorum 3. Nesil olup hala yazarlığı onaylanmayanlar var. Keşke kıdemli süslü oluşumuna daha çok süslü alınsa da yazar olmak isteyenlerin girdileri daha çabuk incelenebilse.

  Son olarak keşke bu yazarların girdilerin görebileceğimiz bir sekme olsa. Çünkü akış içinde girdilerin çoğu gözden kaçıyor.

  30 haziran 2018 21:28

  6. sözlükteki saçma ve bilgi içermeyen girdilerden biraz da biz sorumluyuz diyerek bir öz eleştiri yapmamız gerektiğini düşündüğüm özellik. yeni yazar alınsın elbette, sözlük kimsenin tekelinde değil sonuçta. yalnız önüne geleni girdi diye yazan herkes de yazar olmasın arkadaşlar. sözlüğe taze kan diye onayladık başta her girdiyi, şimdi herkesin şikayetçi olduğu 'beğenmedim almam.' tarzı girdiler giderek artıyor. tek cümlelik mesela 'bugün x ürününü aldım bakalım hep birlikte deneyip göreceğiz.' şeklinde yazılmış zorlama bir girdimsiyle, uzun uzun okuyucuya bilgi veren şekilde ürünü tanıtan, gerçek bir ürün girdisi her ikisi de bizden evet bu süslü sekmesinde yayınlanabilir diyerek onay alıyorsa burada bir problem var demektir. bu şekilde emek vererek girdi yazan insanlara açıkça haksızlık yapılıyor çünkü. ürünle ilgili deneyimlerinizi arkadaşınızla mesajlaşır gibi evet sevdim sen de al ya da boşver kanka ya salla şeklinde yazmak ürün girdisi yazmak değil çünkü. lütfen hem konuk yazarlar hem de kıdemli süslüler olarak hepimizin buna dikkat etmesinde yarar var. ayrıca nokta ve virgül gibi basit noktalama işaretlerini kullanmak, emoji kullanmaktan kesinlikle çok daha kolay.

  30 haziran 2018 22:15 18 mayıs 20:12

  7. Beşinci nesil yazar olarak, işsizliğin etkisiyle kısa zamanda eriştiğim rütbe.

  Girdi onaylama işiyse çok eğlenceli(:

  1 temmuz 2018 02:12


  8. Ben de katıldım aralarına, 2-3 gün önce sabah mailimde gördüm ilk başta ne olduğunu bile anlamadım :p ama çok keyifli, çoğu girdiler zaten yayınlanmayı hak ediyor bence. arada bir girip 10-15 tane girdi okuyorum çok keyifli :)

  7 temmuz 2018 00:12

  9. yaklaşık 1 hafta önce kıdemli süslü oldum. bende de telefondan hayır, uygun değil şıkkını işaretleyince hata veriyor. ama bence bug'dır bu, yani hayır cevabımız kaydediliyordur. arkada kaydedildi ekranı çıkıyor zaten.

  yazarlık bekleyen süslülere kendi adıma bazı notlarım var:

  -kısıtlı sayıda girdi girerek bir eleme sürecinden geçiyoruz hepimiz. bence bu eleme sürecinde ekstra özenli olmak gerekiyor. yani toplamda 10 girdi yazmanız bekleniyor sizden ve siz hâlâ daha girdilere 1 tane bile olsa :)) :D gibi smiley'ler ekliyorsanız ben bunu ölçüsüz smiley olarak bildiriyorum, onaylamıyorum. çünkü daha onay aşamasında böyle yapıyorsa sözlük formatına pek ısınamamış diye düşünüyorum. smiley olarak kullanacağınız şeyi gizlinot'un içine atabilirsiniz.

  -onay bekleyen girdilerinizde noktadan sonra boşluk yoksa veya noktadan önce boşluk varsa yine kabine yolluyorum. çünkü yine yukarıdaki mantık, insan ekstra özen göstermesi gereken bir yerde böyle yapıyorsa yazar olunca kim bilir neler yazar diye bir imaj çizmiş oluyorsunuz. ha, ama 3 cümlesi vardır, 1inde telefonun azizliğine uğradığı çok bellidir, o zaman sorun yok.

  -"morunu çok sevdiğim ojedir" gibi girdileri de kabine yolluyorum. e hani bilgi? yapısı nasıl? kaç günde ağdalaştı? nasıl kuruyor? fırça izi yapıyor mu? yalap şap sırf 10 girdi olsun diye yazılmış şeyler bunlar.

  -bir süslü uzun uzun yazmış, her şeyi anlatmış, ama bazı yerlerde ufak tefek yazım hataları var. bunlara onay veriyorum. çünkü elinden kaymış olabilir. emek vermiş uzun uzun açıklamış.

  -bu kurallar biraz sıkı gelmiş olabilir ama kendi adıma ben sorumluluk hissediyorum. son yazar alımında herkes çok kalitesiz böğüğğğ diye isyan etmişti (ki haksız sayılmazlar). ama sonuçta o isyan edenlerin içindeki kıdemliler onayladı bu yazarları. o dönem açıp bakmıştım yeni yazarlara, e perşembe'nin gelişi çarşamba'dan belliymiş ki?! siz niye isyan ediyorsunuz, daha ilk 10 girdisinde 1 tane bile olsa :)))) diye girdi bitiren, bazen v yerine w yazan, sırf yazmış olmak için yazdığı çok belli olan "bende kırmızı var. memnunum." gibi girdileri olan yazarlar, yazar olduklarında yine aynı tas aynı hamam, hatta daha da beter devam etmişler. şaşırdık mı? akışta sürekli bir türkçe katliamı, sürekli bir forum formatı. o yüzden alımlar sonrası benzer krizlere girmemek için kıdemli süslüleri biraz daha zor onay vermeye davet ediyorum. özensiz olan, sırf yazmış olmak için yazılmış, az da olsa smiley kullanılmış, çok bariz hatalar yapılmış, tanımsız bırakılmış girdileri onaylamayalım.

  make süslü great again.

  9 temmuz 2018 22:46 9 temmuz 2018 22:54

  10. Aralarında olduğum süslü ekibi. Ama aklıma takılan bir soru var. 

  Şikayet edilen girdilerde “ölçüsüz smiley kullanımı” diye bir seçenek var. Bakıyorum yazılana, tek bir yerde bir smiley kullanılmış. Ona rağmen şikayet edilmiş. 

  Anladığım kadarıyla smiley kullanımı yasak değil, “ölçüsüz” kullanımı yasak. İçerisinde 1-2 smiley olan her girdinin şikayet edilmemesi gerekiyor bence. Benim önüme bu tür bir metnin şikayeti gelince, ben “katılmıyorum” seçeneğini işaretliyorum. 

  Gerçi ben çoğu şikayeti “bu kadarcıktan bir şey olmaz ya” diye reddediyorum, o yüzden şikayet kısmına nadiren görüş bildiriyorum. 

  Benden zalım (ı ile) moderatör olmazmış, anladım bunu. 

  ekleme: (yazar: thatslibby) mesaj attı ve bir tane dahi smiley kullanmanın ölçüsüz kullanım sayıldığını söyledi. açıklaması da şu şekilde: "kalp, çiçek, yuvarlak, emoji, ikon kullanımı ölçüsüz smiley kullanımı kabul edilir. girdi yazar tarafından düzenlenmesi için kabine gönderilir."

  O zaman smiley yasakmış, bundan sonra dikkat edeceğim buna.

  13 ağustos 2018 19:15 13 ağustos 2018 19:30