yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • medya (1)

  32. Eda taşpınar at kılı fırçası başlığında kuru fırçalama yüzünden bu sorunla karşılaştığından bahsedenler olmuş. Ben de birkaç yıl önce kuru fırçalamaya heves edip normal bir fırça almıştım ve sert denenecek şekilde uygulamıştım o zamanlar bilgisizlikten. (Sanki Hart hurt yapınca daha çok işe yarıyormuş gibi, tam bir cahillik işte.) Sonrasında üşengeçlikten fırçalamayı bıraktım ama ilerleyen süreçte üst bacaklarımda küçük kırmızı çatlamalar oluştuğunu fark ettim. (1 yıl kadar sonra.) Belki de o zamanlardan kalma bir şey benimki, başlığı görene kadar aklıma gelmemişti ama o dönemde yaptığım yanlış uygulama sebep oldu büyük ihtimalle. 

  26 ağustos 15:51

  31. Tedavisi damarlanmanın şiddetine göre belli aralıklarla lazer, skleroterapi vb. işlemler yaptırmaktır. Benim de derim inanılmaz ince hem anneden hem babadan gelen genetik bir yatkınlığım var. Şu an hamilelik döneminde olmamın ve sıcak havaların etkisiyle de ( ki hiç güneşe çıkmamama rağmen) yüzümün ve vücudumun her yerinde irili ufaklı patladılar. Lazer gerçekten başarılı bir yöntem, yapılan yerde bir daha tekrar etmiyor ancak farklı bölgelerde sizin vücudunuza nasıl davrandığınıza göre tekrar cereyan ediyor. Ben en son 5 sene önce yaptırmıştım, iyi götürdü diyebilirim ama bu süreçte, güneşten korumak, hamilelik gibi damarların genişlediği bir dönemde daha da hassas olmak, sıcak su ile duş almamak, hamam sauna gibi uygulamalardan kaçınmak, ayakları her akşam mümkün olduğunca yükseltmek ve kuru fırçalama gibi yine cilt yüzeyinde çatlamalara yol açacak işlemlerden uzak durmak, kiloyu korumak epey faydalı oldu. 

  14 ağustos 09:58

  30. Bi ara yüzde buz gezdirme furyası vardı. Yok işte buz kalıplarına gül suyu döküp dondurma, soda döküp dondurma vs derken ben bu işlemi her gece yapmaya başladım hiçte farketmedim böyle bi etkisi olduğunu, şuan acısını çekiyorum. Yahu akıl var mantık var buzluktan çıkardığın şeyi direk laps diye yüzüne yapıştırırsan olacağı bu quidditch(gizlinot: Siz benim gibi aptallık etmeyin)

  14 ağustos 03:22 14 ağustos 03:23

  29. Artık şiddetli öğürme sebebiyle benim de muzdarip olduğum hastalık. Bir bu eksikti cildimde. Deadpool gibi oldu cildim. Tedavisini bilen beni de yeşillendirebilir ^,^

  14 ağustos 02:37

  28. Çok küçük yaşlarımdan itibaren muzdarip olduğum durum.

  Yüzünüz pürüzsüz ve bakımlı olsa bile sırf bu mor, kırmızı damar görüntüsünden ötürü bir türlü istediğiniz sağlıklı görüntüye ulaşamazsınız. Yüzünüzün tek renkli olduğu halleri bilmezsiniz. Öyle bir illettir bu.

  Bu başlıktaki ikinci girdim ve ikinci defa yazışımın bir sebebi var süslüler. Yaklaşık 1 aydır düzenli olarak her gece yüzümü gül suyu (Gül suyunu ergenliğe girdiğimden beri kullanıyorum.) ile temizledikten sonra bildiğiniz saksıda yetiştirdiğim aloe veranın kopardığım dalından yüzüme yetecek kadarını tekrar kesip içini alıp yüzüme sürüyorum. Cildimde verdiği kadifemsi hissiyat ve yumuşaklık tamam ama ciddiyim bu mucizevi bitki kılcal damarları o kadar azalttı ki şaşkınlık içerisindeyim. Bakın hiç yok demiyorum. Hâlâ o kırmızı ve mor görünüm duruyor ama gözle fark edilir şekilde de azalma var ki ben sadece 1 ay falandır kullanıyorum. Bilmiyorum aloe veranın böyle bir etkisi var mı ama bence denemekten zarar gelmez. Eğer bir bilgisi olan süslüm de varsa beni bilgilendirirse sevinirim. Umarım hepimize şifa olur.

  20 nisan 11:41 20 nisan 11:41

  27. Yüzüme uyguladığım ne idüğü belirsiz maskeler yüzünden yanağımda kocaman bir tane çıktı. Kıpkırmızı, aylarca geçmedi. Bir dermatoloğa gösterdim lazer ile yaktı, 15 gün içinde kayboldu. Sanırım tek çaresi lazer.

  9 temmuz 2018 13:36

  26. dünyanın en gıcık olaylarından biri.

  aylarca yanaklarımın özellikle burun kenarlarımın neden kızardığını kuruduğunu anlamaya çalıştım, 4 farklı doktora göründüm, birincisi egzama, ikincisi seboreik dermatit dedi, kremler kullandım bi fayda olmadı.

  gittiğim son iki doktor da "hayır burada egzama falan yok, kılcal damarların çatlamış hep" dediklerinde ikna oldum. telefon flaşıyla incelediğimde görebiliyorum bu sinir bozucu oluşumları. bir de nedense kuruyor bu bölgeler.

  doktor güneş kremi kullan dedi, güneş kremi de sivilce yapıyor gibi cildimde, emin olamıyorum. ortalıkta kızarık kızarık geziyorum arkadaşlar "doğuştan allıklısın işte ne güzel" diye dalga geçiyorlar.

  allahım n'olurdu sorunsuz bir cildim olsaydı? :'(

  2 temmuz 2018 16:01

  25. Süslüler benim de maalesef bilinçsiz bir şekilde çillerimi geçirmek için kullandığım bir krem yüzünden sağ yanağımın yarısında gerçekleşti bu kılcal damar çatlaması. Güneş kremi kullanmayınca da daha beter oldu. Şuan dermatoloğumun verdiği la Roche posay rosaliac ar intense jelini kullanıyorum. Yaklaşık 1 sene oldu evet yatıştırıyor ama gün ışığına çıktığımda, soğuk sıcak geçişlerinde yanağım hala kıpkırmızı oluyor. Güneş kremi olarak solante tele rubor kullanıyorum ve çok memnunum diğer jelden daha çok etkili oldu kılcal damarlara. Benim gibi bu damarlar yüzünden yüzü sürekli kızaran süslüler varsa ne yaptıklarını yazabilirler mi? Kalıcı çözüm lazermiş, ama korkuyorum biraz yaptıran, memnun kalan süslüler mesajınızı bekliyorum :(

  27 mayıs 2018 22:08

  24. Sol yanağımda bir adet bulunmaktadır güneş kremi kullanmadığım zamanlardan hatıradır. İlerlemesini önlemek için aşırı sıcak duştan sert kimyasal peelinglerden alkol parfüm içeren her şeyden uzak durmak gerekir.

  27 mayıs 2018 00:24

  23. Gözaltımda var olan şey. Ben haftalarca rimelim akıyor sanmıştım (gizlinot: swh ) bir de diyorum allah allah niye birden akmaya başladı ki falan diye. Bunu üstüne waterproof rimel aldım, yine aynı. ‘Ya bu farklı bir şey mi acaba sürekli oluyor ne bu?’ Diye aynaya yaklaşmamla acı gerçeği gördüm.

  Arada sinirimi bozsa da en azından rimelin akmadığını öğrenmek bir yerden mutlu etti (gizlinot: swh ) 

  26 mayıs 2018 23:55