sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (28)
 • medya (1)

28. Çok küçük yaşlarımdan itibaren muzdarip olduğum durum.

Yüzünüz pürüzsüz ve bakımlı olsa bile sırf bu mor, kırmızı damar görüntüsünden ötürü bir türlü istediğiniz sağlıklı görüntüye ulaşamazsınız. Yüzünüzün tek renkli olduğu halleri bilmezsiniz. Öyle bir illettir bu.

Bu başlıktaki ikinci girdim ve ikinci defa yazışımın bir sebebi var süslüler. Yaklaşık 1 aydır düzenli olarak her gece yüzümü gül suyu (Gül suyunu ergenliğe girdiğimden beri kullanıyorum.) ile temizledikten sonra bildiğiniz saksıda yetiştirdiğim aloe veranın kopardığım dalından yüzüme yetecek kadarını tekrar kesip içini alıp yüzüme sürüyorum. Cildimde verdiği kadifemsi hissiyat ve yumuşaklık tamam ama ciddiyim bu mucizevi bitki kılcal damarları o kadar azalttı ki şaşkınlık içerisindeyim. Bakın hiç yok demiyorum. Hâlâ o kırmızı ve mor görünüm duruyor ama gözle fark edilir şekilde de azalma var ki ben sadece 1 ay falandır kullanıyorum. Bilmiyorum aloe veranın böyle bir etkisi var mı ama bence denemekten zarar gelmez. Eğer bir bilgisi olan süslüm de varsa beni bilgilendirirse sevinirim. Umarım hepimize şifa olur.

20 nisan 11:41 20 nisan 11:41

27. Yüzüme uyguladığım ne idüğü belirsiz maskeler yüzünden yanağımda kocaman bir tane çıktı. Kıpkırmızı, aylarca geçmedi. Bir dermatoloğa gösterdim lazer ile yaktı, 15 gün içinde kayboldu. Sanırım tek çaresi lazer.

9 temmuz 2018 13:36

26. dünyanın en gıcık olaylarından biri.

aylarca yanaklarımın özellikle burun kenarlarımın neden kızardığını kuruduğunu anlamaya çalıştım, 4 farklı doktora göründüm, birincisi egzama, ikincisi seboreik dermatit dedi, kremler kullandım bi fayda olmadı.

gittiğim son iki doktor da "hayır burada egzama falan yok, kılcal damarların çatlamış hep" dediklerinde ikna oldum. telefon flaşıyla incelediğimde görebiliyorum bu sinir bozucu oluşumları. bir de nedense kuruyor bu bölgeler.

doktor güneş kremi kullan dedi, güneş kremi de sivilce yapıyor gibi cildimde, emin olamıyorum. ortalıkta kızarık kızarık geziyorum arkadaşlar "doğuştan allıklısın işte ne güzel" diye dalga geçiyorlar.

allahım n'olurdu sorunsuz bir cildim olsaydı? :'(

2 temmuz 2018 16:01

25. Süslüler benim de maalesef bilinçsiz bir şekilde çillerimi geçirmek için kullandığım bir krem yüzünden sağ yanağımın yarısında gerçekleşti bu kılcal damar çatlaması. Güneş kremi kullanmayınca da daha beter oldu. Şuan dermatoloğumun verdiği la Roche posay rosaliac ar intense jelini kullanıyorum. Yaklaşık 1 sene oldu evet yatıştırıyor ama gün ışığına çıktığımda, soğuk sıcak geçişlerinde yanağım hala kıpkırmızı oluyor. Güneş kremi olarak solante tele rubor kullanıyorum ve çok memnunum diğer jelden daha çok etkili oldu kılcal damarlara. Benim gibi bu damarlar yüzünden yüzü sürekli kızaran süslüler varsa ne yaptıklarını yazabilirler mi? Kalıcı çözüm lazermiş, ama korkuyorum biraz yaptıran, memnun kalan süslüler mesajınızı bekliyorum :(

27 mayıs 2018 22:08

24. Sol yanağımda bir adet bulunmaktadır güneş kremi kullanmadığım zamanlardan hatıradır. İlerlemesini önlemek için aşırı sıcak duştan sert kimyasal peelinglerden alkol parfüm içeren her şeyden uzak durmak gerekir.

27 mayıs 2018 00:24

23. Gözaltımda var olan şey. Ben haftalarca rimelim akıyor sanmıştım (gizlinot: swh ) bir de diyorum allah allah niye birden akmaya başladı ki falan diye. Bunu üstüne waterproof rimel aldım, yine aynı. ‘Ya bu farklı bir şey mi acaba sürekli oluyor ne bu?’ Diye aynaya yaklaşmamla acı gerçeği gördüm.

Arada sinirimi bozsa da en azından rimelin akmadığını öğrenmek bir yerden mutlu etti (gizlinot: swh ) 

26 mayıs 2018 23:55

22. 3 sene önce ki bir mide rahatsızlığımda aşırı öğürmem nedeniyle tüm yüZümü kaplamış durumdalar! Daha önce de vardı zaten ama bu kadar çok değildi. İlk anlayamadım bile yüzüme ne olduğunu. Doktor aşırı öğürerek kustuysan o yüzden olmuştur dedi bir kaç krem verdi. Düzeldi biraz ama asla eskisi gibi güzel lekesiz olmuyor cildim. Hep lekeliymiş sivilce izi kaplıymış gibi duruyor malesef. Kesin bir çözümü varsa ben de mesaj kutuma beklerim :) 

26 mayıs 2018 22:31

21. Kendimi bildim bileli sol yanağımda olan artık kendisini bir parçam olarak gördüğüm çatlama. Küçükken daha belirgindi yaş ilerledikçe kendi kendine gidiyor sanırım,ya da bana öyle geliyor.

26 mayıs 2018 22:28

20. Kendimi bildim bileli iki yanağımda da komple olan, bazıları kırmızı bazıları ise mor olan damarlar. Öyle bir şey ki yüzümü asla tek renk bilmiyorum. Tabi ki fondötenle kapanıyor ama fondötensiz oldukça belli ve ben ten makyajı yapan biri de değilim. Alıştım, evet ama cildinize ne kadar bakım yaparsanız yapın o damarlar yüzünden sanki hep bir kirliymiş gibi gözüküyor. Lazer yöntemine çok hevesliydim ama kalıcı hasarlarını öğrenince bu düşünceyi tamamen aklımdan attım. Ölene kadar birlikte yaşayacağız sanırım :/

26 mayıs 2018 22:20

19. yüzdekiler, ısı değişimleri/cilt tipi/hormonal vb. nedenlerle kendiliğinden oluşur; ve yine kendiliğinden kaybolabilir de.

bacaklarda ve genel olarak vücutta, yanlış oturma pozisyonları, bastırma, darbeler, vurma, ağda, sert epilasyon yöntemleri, incinme gibi sebeplerle ortaya çıkar; ve bu sebeplerden oluşanlar kötü haberi veriyorum ki bazen geçmeyebilir de.

19 mart 2018 19:24