yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (68)
  • medya (0)

  1. Ağdaya erken başlamak demektir.

  10 haziran 2016 02:39

  2. hele bir de esmerse hayata 1-0 yenik başlamaktır.

  10 haziran 2016 03:25 10 haziran 2016 03:40

  3. İlkokuldayken sevdiğim bir bey vardı. Pastel boyayla resim dersindeydik. Neyse dersin sonuna doğru dudağının üstüne boya bulaşmış dedi gülümseyerek.

  Ben de elimi götürüp hunharca silmeye çalıştım. Sonra çocuk dedi ki

  - daha çok bulaştırdın sanırım

  Daha çok sildim. Gözlerini kısarak bana yaklaştı sonra bir dumur ifadesi

  -sanırım bıyığınmış diye mırıldandı pek de söyleyemedi evladım. Öyle pislik bir çocuk değildi utandı falan.

  Benim için ne boyutta olduğunu tahmin edersiniz takip eden saatlerde ağdayla tanışmıştım.

  Allahtan annem izin vermişti yoksa kafayı yerdim.

  10 haziran 2016 03:37


  4. çocuklar gün geçtikçe daha da acımasız olduğundan küçük yaşında kafasını bunlara takacak çocuktur.

  10 haziran 2016 08:16

  5. çocukken arkadaş baskısına uğramadığım için şanslıyım bu nedenle ergenliğe kadar sıkıntı olmadan geçirdim, ama ergenlikte ağdalar iğneli epilasyonlar, bilimum alma yöntemleri ile hayatım cehenneme döndü çünkü bu lanet şeyler aldıkça daha hızlı çıkıyordu nasıl bir hormon ve genetik yatkınlıksa! şimdi yaş kemale erdi çoğundan lazer epilasyonla kurtuldum. kollarım ve yüzüm kaldı bitiremediğim artık onlardan da ümidi kestim ağda filan yapıyorum

  10 haziran 2016 08:40

  6. Çocukken yaşadığım ve çok içerlendiğim durum. Belki hormonların etkisiyle bana çok fazla çıkıyor gibi geliyordu ve her ay kuaföre gidiyordum daha 12 yaşında. Şimdi 26 yaşındayım ve yılların ağdasıyla ve yaptırdığım lazerlerle bu sorunum çok çok azaldı ama ilerde kızım olursa ve bana çekerse ne hissettiğini anlayabileceğim :( inşallah anneannesine çeker, zira annemde gram tüy yok :d

  10 haziran 2016 10:33

  7. hele bir de kılsız tüysüz bir anneniz varsa, tüm epilasyon süreçlerini birlikte öğrenmektir.

  ben ergenliğe girdiğimde kadın hayatını basit bir epilasyon aleti ve ayda yılda bir kuaför ağdaları, jiletle idame ettiriyordu. ben 20 yaşıma geldiğimde nerede çıkan kıl hangi yönde alınır, sir ağda nasıl ısıtılır, adeta bir ağda uzmanı olmuştu.

  kuaföre bağımlı olmaktan kurtulmak için kendi kaş ve bıyığını almayı öğrenmeyi de ekliyorum buraya.

  10 haziran 2016 10:44


  8. ben öyle her edilen lafı kabullenebilecek bir çocuk değildim.usluydum ama rezil bir tarafım da vardı.şu dava yüzünden benimle ''bıyıklııı!kız değil lan bu bıyıkları vaar!'' diye dalga geçen bir kızı evire çevire epey bir dövmüştüm.küpesini kulağından koparmak suretiyle(gizlinot: hayır canım ne psikopatlığı ehehe ) ...

  şu an ten ve saç rengimden oldukça memnun olmama karşın çocukluğumun ve ergenliğimin yaklaşık bir kısmını şu sarışın sevimli kızlardan olsam keşke diyerek geçirdim.

  nereden baksanız ortaokul altıncı sınıfın sonlarına kadar annem bu mereti almama izin vermedi.bir yandan sürekli olarak ağda yaptırdıktan sonra sürülen kıl kökü zayıflatıcı şu kremlerden kullanıyordum.bir boka yaramıyordu.''güzel kızsın ama bıyıklısın.'' bu zaman boyunca en çok duyduğum şeydi.bazen gerçekten de epilasyon falan yaptırdıktan sonra tüm o tüyleri benimle dalga geçen akran grubuna yedirmek istiyordum içten içe (gizlinot: niye ya güzel bir intikam biçimi bence )

  aslında türkiye'de değil sadece,bütün dünyada kılsız tüysüz kadın güzeldir anlayışı var.ilgili ve türk olmayan bir youtuber için bkz. (link: https://www.youtube.com/watch?v=SV9aSa06xbM kıllı bir kız olmak)

  küçücük çocukları bile kılsız tüysüz kadınlar olmaya,güzel olmaya zorluyoruz.bu tıpkı erkeklerin eline oyuncak silah vermek kadar acı.hatta daha acı.çünkü en kötü şey,bir insanın başkalarından çok,kendinden,kendi özelliklerinden nefret etmesi.ama o yaşlarda sürekli mükemmel olmaya endeksli bir ergene(gizlinot: ki bütün ergenler böyledir ) bu nasıl anlatılır,hiç bilmiyorum.o aptal toplumsal normlar ve ''bıyık erkekte olur.'' anlayışı yüzünden kendini kötü hisseden o kadar çok arkadaşım vardı ki çevremde...

  10 haziran 2016 14:41

  9. Killi bir kiz cocugu degildim fakat kil,kiz ve cocuk kelimesi yan yana geldiginde aklima dehset bir aniyi getirdi.

  Yuzmeye gittigim zamanlar yetiskin&cocuk karisik soyunma odasi vardi. E tabii ufacik bebeler yaz okullari falan var anneleriyle giriyorlar soyunma odasina.

  Bir annenin kiz cocuguna (ortalama 8-9 belki daha kucuk) "bak arkadaslarinin hepsi aliyor tuylerini seni de agdaya goturelim ayip boyle" dedigini duydum. Bu cocuk istismaridir. Karismamak icin zor tuttum kendimi ki karisaydim ne olabilirdi ? "Cocuk benim sanane,sen anne misin ki vs" tarzi seyler duyacagima %100 emindim.

  10 haziran 2016 15:07

  10. Kuzenlerimden duyduğum korkunçlu arkadaş imalarına maruz kalmamak için çok küçük yaşta ağdaya / epilasyona başlamama neden oldu böyle bi çocuk olmam.

  Şu an galiba bi sırtımı, omuzlarımı almıyorum. Vücudumda tek bir tüye bile tahammülüm yok. Her akşam kaşımı, bıyığımı alır, haftada bir bazen beş günde bir epilatörle komple girişir en miniciklerin bile uzamasına izin vermem. Çünkü aksi halde küçük bir maymun kardeşe dönüşüyorum. Açık ten - sarı tüy, koyu ten - koyu tüy bize denk gelmedi anne.

  10 haziran 2016 15:20