yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (35)
  • medya (1)

  35. saçlarıma yakmak istediğim ancak kokusu karabasan çöktüren. kına gecelerinde üzerine mum akmış görüntüsünü ise düşünmek dahi istemediğim.

  15 nisan 11:23

  34. lise hayatım boyunca el kınasını saçımda kullanmıştım. kapatıcılık (lisede de saçımda beyaz vardı) çok iyi, saç boyalarının suniliği, yıpratması yok, bir tek ciddi anlamda kokuyordu. kendim rahatsız olmasam da dışarda kokuyu duyanlar rahatsız olabiliyordu. ben çay içine ceviz yaprağı da koyup, bekletip o suyla karıyordum. ayrıca zeytinyağı da katıyordum. sürekli akması, evde ortamı çok kirletmesi sebebiyle bıraktım. yalnız şu anda aklıma geldi, hamile kalınca kesinlikle kullanılabilecek yöntemdir.

  22 mart 2016 15:56 ed.12 nisan 2016 14:58

  33. Öncelikle şunu söyleyim saçınızı kınayla boyamak istiyorsanız uzun süre o renkle kalacaksınız. Sürekli renk değiştirmeyi seven birine göre değil. Ben bir kaç ay önce koyu kestane saçlarımı siyah hint kınasıyla boyadım. Annem boyaya bi kaç çeşit yağ da koydu şimdi saçlarım o kadar parlak ki. Benim saçlarım ince telli cansız ve azlardı. Kınadan sonra biraz daha kalınlaştı ciddi anlamda dökülmesi durdu parladı ve en önemlisi gürleştiğini gözlemledim. Aynısını kuaförüm de söyledi. Ama saçıma iki yıkamada bir aktardan hazırlattığım yağ karışımını sürüp mümkün olduğunca uzun saatler saçımda bekletiyorum. Bende kına çok olumlu bir etki yarattı.

  18 mart 2016 02:49 ed.18 mayıs 2016 13:17

  32. Alerjim olan şeydir. diretip yapmam halinde yüzüm, saç diplerim sulu yaralar olur. ellerime Hint kınası yaptırmam halinde ise 1 yıl kadar uzun süren derin yara oluşur.

  19 ocak 2016 19:59 ed.27 ocak 2016 11:51

  31. Pekala kına yaktım saçıma ve deneyimlerimi aktarıyorum.

  Öncelikle İNCE telli saçlarımın bir anda kalın telliye dönüşmesiyle 7 ay sonra dahi bugün beni zorlayan bir şekillendirme sürecine soktu. Genel olarak kötü bir durum değil ama ben parizyen havalarda tüylenen saçlarımı özledim.

  İkincisi KESİNLİKLE SAÇTAN AKIYOR VE BOYA TUTUYOR.

  Denendi onaylandı. Saçımdan 2-3 ay sonra sıkılıp açtım ve yeşile boyadım. Boya yarı kalıcı olmasına rağmen tuttu ve saç rengin gayet güzel açıldı. Ayrıca saçlarım yıpranmadı da öyle.

  Sonuç yakmasaydım içimde kalacaktı iyi ki yaktım ama tekrar düşünmüyorum. Ta ki kızıl saçla seneler boyu geçirmeyi düşünene kadar rafa kaldırıldı.

  19 ocak 2016 05:10

  30. Senede en az iki kere saçımı boyadığım madde.Saçıma şimdiye kadar hiç boya yaptırmadım. Doğumlarımdan sonra saçlarım hızla dökülmeye başlayınca kayınvalidemin tavsiyesiyle uyguladım. Şimdi rutin olarak 6 ayda bir yaptırıyorum. Gayet de memnunum. Hem saçlarımı toparladı hem de rengi hoşuma gitti. Ben kızıl tonlarında istediğim için içine kaynatıp soğuttuğum soğan kabuğunun suyunu koyuyorum. Yarım limonun suyunu da ekleyince kınanın saça işleme süresi kısalıyor. Denk gelirse hazır saç bakım yağlarında da içine damlatıyorum saçıma bakım yapsın diye. Saçıma dağıttıktan sonra 4-6 saat arası bekletiyorum. Sonra boyalı saçlar için olan şampuanler ile yıkıyorum.

  Kısaca ben çok memnunum. Gittiği yere kadar da kullanmayı düşünüyorum.

  17 kasım 2015 16:02

  29. kına denilince aklıma gelen ilk şey ellere yakılanıdır. allahım dayanamıyorum garip bir şekilde fobim var elde çıkan rengi çok tuhafıma gidiyor. sevemiyorum çok denedim her kına gecesinden kaçışım olur kendisi kendi kına gecemde sakinleştiriciyle yakmayı planlıyorum.

  17 kasım 2015 14:21

  28. Kokusunu çok severim.

  Benim ablamda sürekli saçına kına yapar ve çok iyi beslediğini iddia eder. Boya yapınca 1 ay sonra saç kurumaya kolay kırılmaya başlıyor ama kına asla öyle bir şey yapmıyor der.

  9 kasım 2015 23:55 10 kasım 2015 00:30

  27. Uzun zamandır boyayı bıraktım sadece kına yakıyorum saçlarıma,boyanın verdiği kuruluk matlık hiçbiri kalmadı.Çok erken saçları beyazlamış biri olarak sürekli kimyasala maruz kalma derdinden beni kurtardı.Kesinlikle besliyor ve doğal bir parlaklık veriyor.Formülüm şu şekilde;bir kaşık badem yağı,bir kaşık argan yağı,1 yumurta, zeytin yağını kına ile karıştırıyorum,kırmızı şarap ve akşamdan kalmış çayın demi içerisinde ceviz kabuklarını biraz kaynatıp sonrasında iyice kırmızı renk alanda kadar bekletiyorum,kabukları içinden çıkartıp sulandırma işlemini bu sıvıyla yapıyorum sonrasında da gece yatmadan saçıma sürüp sarıp sabah yıkıyorum ;alın size doğal kızıllıkta taptatlı renkte saçlar ilk birkaç sefer sonrasında akmıyor da

  9 kasım 2015 22:54

  26. Eskiden ablam saçına yakmıştı ve akınca çok tatlı turuncu bir renk olmuştu.Hala aklımda o güzel renk.

  Benimse küçüklüğümde kına gecesine gidelim de kına yakalım dediğim günler şimdi çok uzakta.Artık sadece avuç içime ismimin baş harfini yazıyorum o kadar.

  31 ağustos 2015 21:42