yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (0)

  27. Son bölümde geçen bir diyalog ile beni şaşırtmış olan dizidir. Çocuklukta babasından şiddet gören kadın evlenince de kocasından şiddet görürmüş. Aslında babasının annesine dayak attığını gören adam karısını da döver olmasın o? Sanki kadınların suçuymuş gibi lanse edildi bence.

  28 kasım 00:11

  26. Binnur Kaya'nın çok, ama gerçekten çok kötü rol yaptığı dizi

  Edit : ayrıca bir psikiyatriste hastasına "kardeşim" diye hitap etmek hiç yakışmıyor ya çok kıro bence

  15 kasım 06:05 15 kasım 06:07

  25. Meliha ve melegin hikayesinde, meleğin o yollara düşmesine tamamen aile ortam hazırlamış, elleriyle o ortamlara davetiye çıkarmış gibi geldi bana. Günümüzdede evde aşırı baskı gören çoğu kız genelde çareyi erkenden evlenip yada birilerine kaçıp özgürlüğü gittikleri evde bulmak için evlilik yapiyor, ne acı! Bu hikayedede melihanın kızının bir makyaj malzemesine odaya astığı bir postere bile tepkisi o kadar fazla ki , kıza otomatikman dışarı cazip geliyor halbuki dizidede meleğin söylediği gibi '' belki bu kadar annem tepki göstermeseydi ne makyaj malzemesi ne kıyafet ne müzik gözümde bu kadar değere binmeden hevesimi alıp bitecekti "diyor . Gerçekten burdan çıkarmamız gereken ders bence şudur ki :yasaklanan çoğu şey insanların gözünde daha cazip hale gelir.

  14 kasım 00:25


  24. Aslında İstanbullu gelindeki Tilbe saran'ın canlandırdığı psikoloğun/psikiyatristin dizisi olması gereken dizidir.

  O karakter her şeyiyle çok daha gerçekçiydi ve bayık bir "ah canım meğer ne çok..." gibi arabesk laflar etmiyordu.

  10 kasım 19:32 10 kasım 19:32

  23. İlk bölümde doktorun hastaya 'ya deli misin sen' çıkışıyla bizi baya güldürdü evdekilerle.

  9 kasım 20:23 9 kasım 20:39

  22. İzlerken başkalarının adına utandığım dizi. Önceleri hem In Treatment sevdiğimden hem de Türkiye'de değişik bir iş yapmışlar diye meraklandım ve alya'nın hikayesinin olduğu kısımlarını izledim. Psikiyatristin hastasını dinlerken tüm duygularını yüzüne yansıtması, iç sesleri, hatta hastaya sarılması(gizlinot: Lol) filan gerçekten çok komik. Hiçbir tedavi yok, sadece dram.

  9 kasım 16:45

  21. hakkında derdini seveyimlik bir tespitim olan dizidir.

  Alya'anın babannesinin hamam sahnesinde abuk bir detay vardı. Kadının saçına kına yakılacak, yengelerin Alya'nın annesine "annemin kınasını hala hazırlamadın mı, hiiii, şimdi s.çtın" gibi laflarından ve Alya'nın annesinin "iki dakkada hemen hazırlarım" yanıtından alt metin olarak anlıyoruz ki bu kına ilk defa yakılmıyor bu kadına. Ve malum, kına dediğimiz şey, özellikle bakım için değil de beyaz saça girecek olan renk önemsenerek yakılan kına, omuz hizasındaki saçtan tamamen çıkması beklenecek kadar uzun aralıklarla yakılmaz. Babaannenin saçları maşallah bembeyazdı. Oğlum hiç mi alacalı olmaz saçın rengi, uçlarda filan bi kızllık kahvelik... Kına yakılan bir saçın tamamen beyazlaması için aylaaar geçmesi gerekir siz kardeş hayırdır?

  Ayıptır.

  8 kasım 14:03


  20. avrupa yakası'dan sonra cidden heyecan ve hevesle izlemeye başladığım ilk türk dizisiydi. bunda başrolünde binnur kaya'nın olması en büyük etkendi. ama son iki-üç bölümdür rahatsız olarak izliyorum.

  sorun kesinlikle binnur kaya'nın oyunculuğu değil ama senaryo, yönetmenlik ve repliklerde ciddi sıkıntılar var. alya karakterinde bile, melisa sözen'in muhteşem oyunculuğu olmasa asla kurtarılamayacak, çok zorlama ve yapmacık replikler konulmaya başlandı.

  ama asıl konu...ki bunu daha önce çok dile getiren oldu. ilk zamanlar dizi olduğu için işin içine duyguların katılmasını bir nebze göz ardı edebiliyordum. sonradan izleyici talebini karşılamak için bu durum iyice arttırıldı. ama artık doktor karakterinin, belli hastalarda üzülüp ağlayıp, bazı karakterlerin hikayelerinde ise gayet normal ve soğukkanlı kalabilmesini çok samimiyetsiz buluyorum. demek ki her hastasını veya onların yaşadıklarını eşit derecece umursamıyor ve önemsemiyor hissi doğuyor ister istemez.

  SPOILER:

  en sonki bölümde melek karakterinin hikayesi ve doktorun tepkileri tam bir fiyaskoydu. bütün terapi boyunca, hikayesini bildiği/ bildiğimiz bir karakter üzerinden hastasını yargıladı. nasıl böyle ciddi bir hataya düşüldü, gerçekten anlamıyorum.

  izlemeye devam ederim, ama bundan sonrası için nasıl yol izleyecekler, merak ediyorum.

  8 kasım 13:13

  19. Her TVyi açtığımda bu diziyi görüyorum. Evren bana Bi mesaj mı yolluyo yoksa acun ülkenin halini göz önünde bulundurarak döne döne bunu mu servis ediyo anlamadım.

  3 kasım 16:49

  18. konuları açısından güzel ama fazla ego karışmış bir senaryo ile ekrana yansıyan dizidir.

  oysa istanbullu gelin'de tilbe saran ne de güzel uzun uzun seanslar yapıyor, derinden izleyiciyi sarsıyor ve kimliğin değişimini motif motif görüyorduk. orada doktor hanım asla hastayla bu kadar suni yakınlıklar kurmazken tam da seansın hedeflediği yere varıyordu hasta.

  ggülseren hanım kendisinin bu kadar suni ve yapay ve kahraman misyonuyla sergilenmesine neden müsade etti anlamıyorum. oyuncuya da asla laf edemem çünkü binnur kaya'dan bahsediyoruz. senaryo dışına çıkıp kendisi karakter çizecek kadar egolu ve beceriksiz bir oyuncu değil. sorun ya senaristte, ya yönetmende, ya da gülseren hanımın ta kendisinde. bu beni ilzerken rahatsız ediyor. ben mesela ilk bölümlerdeki hastalarının çoğuna en az 20 bölüm ayırmalarını beklerdim. şip şak seanslar, şip şak çözümlemeler.

  hiç istanbullu gelin terapi sahneleri gibi değil. ki o bölümler her defasında beni derinden sarsan konuşmalara imza atmıştı.

  muhteşem olabilecek bir fikri ve konuyu egolarınızla hiç ediyorsunuz gerçekten.

  3 kasım 10:42 3 kasım 10:43

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar