girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (459)
  • medya (38)

459. detaylı, koyu renklerde dumanlı ya da bol renkli göz makyajları yapmayı seven şahsımın makyaj yapmaya başladığımdan bu yana tercih etmediği, dolayısıyla özel gün makyajı/günlük makyaj fark etmeksizin kullanmaya alışamadığı rujdur.

kırmızı ruj akma, dağılma, bulaşma mevzularında da benim gibi ruj sürme konusunda yeteneksiz bir insanı olur olmadık yerlerde rezil ettiği için, bir şey yiyip içilen günlerde özellikle koyu renk tüm rujların kullanımı bana hep zor gelmiştir; bu sebeple zamanında hevesle almış olduğum tüm net kırmızı, net bordo rujları elimden çıkardım, rahat ettim (gizlinot: swh)

illa kırmızı ruj kullanılacak bir makyaj yapmam gerekiyorsa; kırmızı tonlarda bir dudak kalemiyle önce dudaklarımı çerçeveleyip sonra aynı kalemi lip balm üzerine sürüp dağıtıyorum. iki üç kattan sonra da bir peçeteyle lip balmın fazla yağlı görüntüsünden kurtuluyorum. bu işlemi yaptığımda daha kalıcı ve daha uzun süre giden bir "kırmızı rujum" oluyor. benim gibi uzun süre kullanmayacak oldukları bir ruju almak istemeyenlere daha uygun fiyatlı bir dudak kalemiyle bu işlemi yapmalarını tavsiye ederim.

dün 11:01

458. siyah birşeyler giydiğim zaman engel olamıyorum elim hemen kırmızı bordo ton rujlara gidiyor :)

buara favori kırmızım loreal mat serisi 349 koyu bir kırmızı ama bordo değil

dün 10:38

457. Ten rengi koyulaştıkça yakışan kırmızı tonunda koyulaştığını düşünüyorum. Beyaz tende bayrak kırmızısı dediğimiz açık ve parlak tonlar ne kadar güzel duruyorsa esmer tende de bordoya çalan kırmızılar o kadar güzel duruyor. Fakat bende bordo rujlar siyaha yakın kahverengi gibi duruyor. Esmer kişilerde de o açık kırmızılar kendisini göstermiyor. Herkesi rezil de eden vezir de eden bir kırmızı tonu var.

dün 02:16


456. bir zamanlar her gün sürdüğüm ruj rengiydi. şimdi sadece özel günlerde sürüyorum. o yıllardaki fotoğraflarıma bakıyorum dudaklarım hep kırmızı kırmızı. ah ergenlik. sürdüğümde bana ayrı bir mutluluk ve enerji veriyor.

19 eylül 15:57

455. yeni favorim Too Faced Melted keleksyonundan Lady Balls'dır.

Mac'ın Ruby Woo ruju için muadil arıyordum ve likit mat olmasını istiyordum, soğuk alt tonlu canlı ve yoğun bir klasik kırmızı. tavsiye ederim(gizlinot: ruby woo'dan daha çok sevdim).

muadil derken soğuk alt tonlu kırmızı ruj arıyordum, ama tonları aynı değil.

edit. ekleme.

19 eylül 14:06 19 eylül 14:13

454. Her tene yakışacak bir tonu mutlaka bulunur, ama göz altları güzelce kapatılmadan yakışmıyor efendim.

19 eylül 13:29 ed.dün 10:37

453. Loreal'in mat serisinin 344 ve 346 numarasıni tek geçerim. Elimden diorlar macler esteeler geçti ama hiçbiri kendisini bu kadar sevdirmedi. Bir kere sürüşü çok yumuşak dudakları mac mat kırmızılar gibi kuru göstermiyor. Kalıcılıgı 10 üzerinden 5 falandır ama olsun. 344 biraz daha turuncuya yakın açık renk kiyafetlerle kullaniyorum daha çok. 346 tam kirmizi bebeyim benim <3 .

19 eylül 11:24


452. kendimi güzel hissetmek istediğim zamanlarda sürdüğüm renk

19 eylül 10:42

451. bir insana yakışıp yakışmamadaki en önemli etken bence kesinlikle rujun alttonudur. Örneğin ben sarı alttonlu esmer bir tene sahibim. mavi alttonlu veya fuşyaya kaçan kırmızılar (gizlinot: mesela roby woo gibi) bende tam anlamıyla rezalet dururken daha tok kırmızılar mükemmel duruyor (gizlinot: örneğin; russian red). aynı şey bence kırmızı kıyafetlerde de geçerli.

o nedenle bence öncelikle kendinize hangi tondaki kırmızının yakıştığını bulun. bunu yaparken alttonunuza dikkat edin. size yakın ten rengine ve sizinle aynı alttona sahip youtuberlar veya ünlüler bulun. bakın onlar neler kullanmış nasıl tonlar onlara yakışmış diye. kendinize de onlara benzer tonlar seçin.

sonrasında ise asla kırmızı rujdan vazgeçemeyeceksiniz.

19 eylül 08:15

450. Alt tonunu seçmek önemli mavi alt tonlu dişleri oldugundan beyaz,sıcak alt tonlu sarı gösterir.

19 eylül 08:04