girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (457)
  • medya (38)

457. bir zamanlar her gün sürdüğüm ruj rengiydi. şimdi sadece özel günlerde sürüyorum. o yıllardaki fotoğraflarıma bakıyorum dudaklarım hep kırmızı kırmızı. ah ergenlik. sürdüğümde bana ayrı bir mutluluk ve enerji veriyor.

az önce

456. yeni favorim Too Faced Melted keleksyonundan Lady Balls'dır.

Mac'ın Ruby Woo ruju için muadil arıyordum ve likit mat olmasını istiyordum, soğuk alt tonlu canlı ve yoğun bir klasik kırmızı. tavsiye ederim(gizlinot: ruby woo'dan daha çok sevdim).

muadil derken soğuk alt tonlu kırmızı ruj arıyordum, ama tonları aynı değil.

edit. ekleme.

1 saat önce 1 saat önce

455. Her tene yakisacak bir tonu mutlaka bulunur, ama goz altlari guzelce kapatilmadan yakismiyor efendim.

2 saat önce


454. Loreal'in mat serisinin 344 ve 346 numarasıni tek geçerim. Elimden diorlar macler esteeler geçti ama hiçbiri kendisini bu kadar sevdirmedi. Bir kere sürüşü çok yumuşak dudakları mac mat kırmızılar gibi kuru göstermiyor. Kalıcılıgı 10 üzerinden 5 falandır ama olsun. 344 biraz daha turuncuya yakın açık renk kiyafetlerle kullaniyorum daha çok. 346 tam kirmizi bebeyim benim <3 .

bugün 11:24

453. kendimi güzel hissetmek istediğim zamanlarda sürdüğüm renk

bugün 10:42

452. bir insana yakışıp yakışmamadaki en önemli etken bence kesinlikle rujun alttonudur. Örneğin ben sarı alttonlu esmer bir tene sahibim. mavi alttonlu veya fuşyaya kaçan kırmızılar (gizlinot: mesela roby woo gibi) bende tam anlamıyla rezalet dururken daha tok kırmızılar mükemmel duruyor (gizlinot: örneğin; russian red). aynı şey bence kırmızı kıyafetlerde de geçerli.

o nedenle bence öncelikle kendinize hangi tondaki kırmızının yakıştığını bulun. bunu yaparken alttonunuza dikkat edin. size yakın ten rengine ve sizinle aynı alttona sahip youtuberlar veya ünlüler bulun. bakın onlar neler kullanmış nasıl tonlar onlara yakışmış diye. kendinize de onlara benzer tonlar seçin.

sonrasında ise asla kırmızı rujdan vazgeçemeyeceksiniz.

bugün 08:15

451. Alt tonunu seçmek önemli mavi alt tonlu dişleri oldugundan beyaz,sıcak alt tonlu sarı gösterir.

bugün 08:04


450. Dişlerindeki tondan rahatsız olanların sürmemesi gereken ruj zira dişleri olduğundan daha da sarı gösterebiliyor. Fakat yeni beyazlatılmış ya da kendiliğinden beyaz dişlere sahipseniz çok güzel durur.

bugün 07:57

449. Aşık olduğum ruj. Kötü hafızam yüzünden uzun zamandır istediğim tonu yakalayamıyorum. Kışın dudak kalemi+golden rose matte lipstick ikilisiyle istediğim tonu yaratıyordum herkes hayran kalıyordu ama ikisini birden kaybedince bir daha o tonu yakalayamadım. Golden rose numarasını hatırlayamadığım için eskisine benzeten bir renk almıştım meğer yanlış renkmiş. Dudak kaleminin ise ne rengini hatırlıyorum ne de markasını :(

bugün 02:41

448. insanlarda öyle beğeniyorum ki anlatamam. çok hoş çok zarif ama aynı zamanda güçlü ve asil gösteriyor bence. ben sadece özel günlerde kullanılması gerektiğini düşünmüyorum. günlük olarakta kullanılabilir. ben kendime aşırı yakıştıramıyorum :( çok üzülüyorum acaba doğru tonu mu bulamadım diyorum ama bilemedim. ilk beğeniyor gibi oluyorum sonra diyorum olmuyor bana bu ya :( denemelerim devam edecek...

bugün 00:26