girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (63)
  • medya (6)

63. 2. üniversitemi okumak üzere başvuru yaptığım bugün, kendimi en yakın (gbkz: kırtasiye)ye atmamak için zor duruyorum. normalde çılgın bir (gbkz: kırtasiye bağımlısı)yım. şimdi yeniden öğrenci oluyorum. gelsin dersler, notlar, sınavlar ve tabii ki (gbkz: kırtasiye)ler. gerçi bu pahalılıkta ve para biriktirmeyi öğrenmeye çalıştığım bu süreçte kendimle epey mücadele edeceğim kesin. bana şans dileyin süslüler. (gizlinot: swh)

17 eylül 16:26

62. Feci şekilde bağımlısıyım. Bir de tatlı tatlı defterler kalemler çıkarıyorlar dayanamıyorum hepsini istiyorum. Evde belki her şey var ama onlar rafları süslediğinde heyecanla bakıp geziyorum.

Üniversite sona geçtim ama  ben resmen okulu bitirmek istemiyorum. yüksek lisans ve yeni kırtasiye malzemeleri bekle beni!

17 eylül 09:43

61. çok seviyorum. kozmetikten bile daha çok seviyorum. sürekli gidip o renkli bantlardan, not defterlerinden, şık dosyalardan ve post itlerden alasım geliyor. ayrıca altın rengi tel dosya ve kalemlikler de bence çok şık duruyor. bol bol kalem, defter almamdan kardeşim kırtasiye ihtiyacını yıllardır benden çalmak suretiyle bedavaya getirdi.

16 eylül 23:53


60. bende de var bundan. kırtasiye hele de d&r gibi düzenli ve kaliteli bir kırtasiye gördüm mü aklımı kaçırıyorum. hep rengarenk, tatlış tatlış kalemler, defterler alıyorum ama dışarıda siyah-gri-lacivert gibi renklerden başka çok fazla renk kullanamadığım için hepsi kalıyor. he kalmasa bile bazen de kullanmaya kıyamıyorum. kullanmaya kıysam bile aynı renkten/aynı desenden farklı farklı bir sürü aldığım için btimiyor asla. ben bu durumu küçükken rengarenk kalemlerimin çok olmamasına bağlıyorum ne kadar da yıkık bir sebep:(

p.s.: bu bağımlılık beni maddi manevi tüketmiştir.

16 eylül 22:16

59. gideriniz gelirinizi aşınca otomatik olarak tedavi oldugunuz bagımlılık çeşidi

16 eylül 21:59

58. Benim o bağımlı. Mesleğim gereği defter kullanmama gerek olmadığı halde 6382937282 adet deftere sahibim. Kalemleri artık saymıyorum. Ne zaman bir tiger ya da dnr görsem min 2 defterle çıkıyorum. Tek güzel yanıı her gören defterlerime bayıldığı için bol bol hediye ediyorum. 

16 eylül 18:22

57. bir zamanlar çılgın bir bağımlıydım. öyle ki resimle uğraştığım için aynı çizim kaleminden belki 5 tane vardı. ders için kullandıklarımda öyle, her sene aynı fosforlu kalemleri alıyordum. ama ne zaman sınav dönemi çalışırken bir anda çalışma defterim bitti o zaman bu bağımlılıktan kurtuldum. çalışarak koca bir defteri bitirmek çok hoşuma gitti ve eski defterlerimi baştan kullanmaya başladım. kalemlerimi ayırdım hep aynı kalemleri kullandım ve hayatımda ilk kez bir fosforlu kalem bitirdim. bu sene hiç defter kalem almadım çünkü elimdekiler kullanacağım, bitireceğim. bu artan zamlarlar hiç bir defter 15-20 tlyi haketmiyor zaten.

16 eylül 17:57


56. İlk okuldan beri bende olan şey. 35 yaşındayım hala dayanamıyor ve alıyorum. Birde kıyamayıp kullanmadan saklıyorum. Kalemler defterler silgiler kalemtraşlar şimdi bir de renkli desenli bantlar. Allahım kırtasiyeci olmam lazımmış benim. 

Sırf zevkine kırtasiye gezerim ihtiyacım yoksa bile silgi kalem defter alırım. Çok seviyorum çok.

16 eylül 16:39

55. bir ara baya delice kaligrafi kalemleri alıp duruyordum, ne kadar pek beceremesem de bir merak işte. sonra baktım evde kalem koyacak yer yok, yeğenlerim de alıp boyama yapmak istiyorlar falan. dedim en iyisi şu deliliğe bir son verip şunlarla hepsi bitene kadar minnoş minnoş yazayım. tabi ki hepsi bitene kadar beklemedim yine aliexpressten fırça uçlu kalem seti aldım yani çok ucuzdu dayanamadım. şimdilik bu kadar valla bak (gizlinot: çarpıldı)

16 eylül 15:32

54. Fiyatların artması ile bağımlı olmaktan çıkmayı umuyorum. Ama tasarım defterleri bırakmam, bırakamam...

15 eylül 22:55