sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (174)
 • medya (2)

174. "yer çekiminin yar çekimine olan etkisi" başlıklı tezimin konusu.

vardığım sonuç: hayat kendini dert edebilmek için çok kısa.

31 mart 11:53 31 mart 12:29

173. üzülmeyeyim üzülmeyeyim diyorum ama bir buçuk metre boyumla herkese aşağıdan bakmak çok zor :(

30 mart 17:07

172. kendim için kompleks haline getirmediğim fakat zaman zaman sıkıntısını çektiğim olay. örneğin pantolonların yarısını terzide kestirerek paramın da yarısını çöpe atmış gibi hissediyorum, yüksek raflara uzanmak için oldukça efor sarf ediyorum ve okulda öğrencilerim benim iki katım cüsseye sahip olduğu için otorite kurmakta zorlanabiliyorum. allah başka dert vermesin neydek...

30 mart 15:48

171. Paça boyunu kısaltmak için sürekli terziye mi gidiyorsunuz?

Denediğiniz tüm elbiseler uzun mu geliyor?

İnsanlarla konuşurken Yukarı bakmaktan boynunuz mu ağrıyor? Tebrikler siz de kısa boylusunuz, aramıza hoş geldiniz! 

29 mart 19:40

170. 1.55 ile aralarında olduğum grup. dert ediyor muyum? tabi ki hayır.

29 mart 19:21

169. 1.59 boyum. Üst raflardaki tencereleri almak için sandalye kullanmam dışında bi sıkıntısını yaşamadım. 

29 mart 02:22

168. Türkiye gibi kadınların boy ortalamasının 162 olduğu yerde 165 üstü insanların kısayım diye dert yanmaları hoş karşılanmaz. Kısa boy dediğimiz 1.60 altıdır. En azından bizde.

Çoğu fiziksel özellik gibi kişinin tasarrufunda olan bir konu değilken, estetik algısı yüzünden insanlar kendini eksik hissediyor. Ben de uzun boylu kadınları çok beğeniyorum, ama 163 boyumla da kendimi hiç kısa hissetmedim. Ama Eksik hissetmek için o kadar çok nedenimiz var ki... bir standart belirlemişiz ve o standarta dahil olmamıza engel olan her konu için kendimizi paralıyoruz. Saç, boy, beden, ten, göz. İnsanlar arasında hiçbir konuda adalet olmadığı gibi bu konuda da yok. Yapacak pek bir şey de yok. Ahir ömrümüzü de bunlara üzülmekle geçiriyoruz.

28 mart 23:21 28 mart 23:22

167. Ergenlikte çok sıkıntı çektim hatta hala insanların rencide edici yorumlarına maruz kalıyorum. Büyük bir kompleks kısa boy bende ama kilo versem belki boyum çok gözüme batmaz gibi bilemiyorum hem kısa hem kilolu olmak bir miktar zor...

28 mart 22:42

166. hayat herkese hem çok iyi davranıyor hem de çok kötü davranıyor. kısa boylu oluyorsunuz ama muhteşem güzel saçlarınız oluyor mesela. uzun boylu oluyorsunuz ama yüzünüzde sivilce izleriniz oluyor. çok fit bir vücudunuz oluyor ama yüzünüz güzel olmuyor. kilolu oluyorsunuz ama dünya güzeli bir yüzünüz oluyor. dışarıdan her şey on numara yerli yerinde gözüküyor ama içiniz allak bullak bir gemi gibi çalkalanıyor. huzursuzsunuz. öte yandan gayet ortalama bir tipsiniz ama kendisiyle barışık hayat dolu bir insansınız. çok güzel, muhteşem bir kadınsınız ama çok yalnızsınız ama size göre sıradan biri nasıl oluyorsa herkesin ilgisini çekebiliyor?

hayat böyledir işte, insana hem iyi hem de kötü davranır.  

demem o ki, insan tek bir özellik üzerinden tanımlanamayacak ve anlaşılamayacak kadar değerli. değiştirebileceğimiz şeyler üzerinden hayatı anlamlı kılmak ve kendini  “kabul etmek” önemli. insan kendisini kabul edince ama gerçekten kabul edince hayat çok güzel. 

28 mart 21:54

165. Kısa boyluyum, şu kıçı yere yakınlardan. Üzerinize afiyet biraz kilolu da. Hani her seferinde kıskandığımı düşünüyorsunuz ya.. Hayatım boyunca hiç kompleks yapmadım. Bir açıklaması yok açıkçası ama, yukarılardan bir şeyler almak için tırmandım şikayet etmeden. Perdeleri ben takarım çıkardığım gibi. Tayt da giyerim, renkli de. Kimseyi umursamadan yaşadım ve yaşıyorum. Siz insanlara bu denli kafayı takıp ne giydiklerine karışacak kadar nasıl zorluyorsunuz hayatı? Ya da o kadar boş musunuz? Hiç mi ilgi alanlarınız yok aklım almıyor cidden. Biraz farklı bir konu yakalarım dediğim yerde bile aynı teraneler. Ya bırakın insanlar onlara biçilmş ömürlerinde, onlara sunulan vücutları ile diledikleri gibi yaşasın. İnsanları her an kontrol altında tutup onlar hakkında ileri geri konuşmaktan sıkılmıyor musunuz? Kaç cm sevgilim olması gerektiğine bile takanlar var 1.55 imiş boyum o yüzden. İnanın zerre kompleks ile yaşamadım ben bu boyla. Sandalyeye oturunca ayaklarımın yere deymemesi beni üzmüyor. Ne bileyim sürekli topuklu ayakkabı giyme ihtiyacı da hissetmiyorum. Ülkedeki partilere, iktidara, ona buna halt etti diyorsunuz da... Ya da yıtıbırlara.. Önce insan kendisinden başlayacak gelişip değişmeye. Yan tarafta kaç tane kültürel başlık var? Varsa yoksa isim..

Kısa boyumla hayatımdan çok memnunum. Şu adam bana bakmaz dediğim, selamlaşmak için eğilip öpüyor beni kocaman boyu ile.. Sadece tokalaşabilirdi de.. Ne değil de nasıl düşündüğünüze bakın..

Bu başlık altında genel olarak bir serzeniş dile getirmiş oldum, başlıktan uzak kalmadan.

Ed:imla.

28 mart 19:57 28 mart 20:24